Skocz do zawartości

Jakie jest wasze ukochane pióro


Polecane posty

Z dwóch posiadanych przeze mnie piór na bezpiórną wyspę zabrałbym........ P. Frontiera CT, cały w satynowanej stali, ikona narzędzia piśmiennego w swojej klasie Jest niezniszczalny, niezawodny, stalówka nie grymasi, wprost płynie po papierze. Jedyna wada to trochę klekocząca skuwka, przy opcji  zamknięte. Ale taki drobiazg przy tylu zaletach można wybaczyć  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Stały podręczny zestaw:

 

Waterman Hemisphere, srebrny ct, zawsze z zielonym atramentem - podstawowe pióro do bieżącego pisania, wygodne, solidne, dobrze leży w ręce. Prawie nówka - ma ze 3 lata.

Prezent.

 

Pelikan M250, bordowy, z czarnym atramentem - leciutki i niezawodny, bardzo delikatnie fleksująca stalówka, idealny wtedy, gdy zależy mi na estetyce tekstu albo do długiego pisania (lekkość). Jest ze mną od 15 lat, towarzyszył mi na większości egzaminów.

Nagroda w konkursie literackim.

 

Parker Vector, fioletowy, z fioletowym atramentem - jest ze mną od chyba 20 lat i ma się świetnie. Niegdyś moje podstawowe szkolne pióro, teraz - dodatkowy kolor w najbardziej podręcznym piórniku. Po latach intensywnego użytkowania stalówka F stała się raczej M, ale i tak go lubię. Chyba trafiłam na jakiś wyjątkowo mocny egzemplarz.

Prezent.

 

 

Poza nimi używam na bieżąco paru innych piór, ale te 3 są moje ulubione :)

 

 

(tak, wiem, że wątek z wykopaliska, ale fajny ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwóch ulubieńców:

Lamy Safari-proste, do codziennego użytku, lekkie, niezawodne i płynie po papierze. Największy komfort pisania ze wszystkich piór jakie widziałam.

Faber-Castell Black Leather-ostatni nabytek. Rewelacyjne, eleganckie, bardzo wygodnie się pisze, cieniutko, nie wysycha. Rewelacja

 

Największym rozczarowaniem był Duke 209 z pozłacaną stalówką. Nigdy więcej.

Edytowano przez bombelek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemisphere. Niezawodne; nie zasycha, nie przerywa. Wygląda świetnie. Gdyby stalówka była bardziej mokra, a skuwka zakręcana to nie miałbym ich 5, a 15. Za cenę około 200 PLN tylko kupować.

Do tego czarnego po prawej stronie mam szczególny sentyment - pierwsze pióro za trzycyfrową kwotę.

eaNOx1i.jpg

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się z myślą zakupu Hemi od długiego czasu, głównie za wygląd, najbardziej podoba mi się w wersji Blue Obsession...

Tylko na forum nieprzychylnie, a tu coś skuwka nie trzyma się jak powinna, a tu "są lepsze w tej cenie", ale wzornictwem to w tej cenie lepszych nie znam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tematy powinny być podpięte, żeby każdy, kogo najdzie wena, podzielił się swoimi przemyśleniami :) Czytało się bardzo dobrze i choć z trudem to nawet uwierzyłem w to, że Vector dobrze ci służy ;)

Ma lekko pękniętą skuwkę - oklejoną taśmą :D i w ogóle widać po nim, że dużo przeszedł.

Ale naprawdę dobrze pisze, nic nie zasycha ani nie wylewa. No i sentyment...

 

Mam jeszcze dwa vectory - jeden zasycha (ale to pamiątka...), drugi - skrobie. Więc tylko ten jeden się trafił niezniszczalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :) Chyba tak :)

Ja jeszcze od siebie dodam, że to jedno z najgorszych wykończeń. Pomiędzy źłobienia dostaje się notorycznie brud, który bieżn usunąć a wygląda paskudnie. Zakupiłem go na aukcji, więc nie dałem za niego około 280 zł.

Ombres et Lumieres to najlepsze wykończenie; bardzo mi się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ukochane to Aurora Talentum, głównie dlatego, że jest niemalże idealne :) Stalówka fine - pisze idealnie i po wszystkim tak samo dobrze, idealnie leży w dłoni, wygląd niby zwykły ale na żywo jest ok i wogóle mi sie nie nudzi. Jestem pewien, że to pióro zostanie u mnie na stałe. Brakuje mi tylko tłoka - ale to juz w modelu 88, które jest na celowniku, tylko mocno zniechęca mnie cena. Zresztą jak sprwadziłem obecną cenę Talentum to też jest nieco kosmiczna. Kilka lat temu kupowałem za 50% i to miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z dobrami luksusowymi. Ceny często są z kosmosu. Czytam i uzmysławiam sobie, że chyba nie mam ukochanego pióra. Mam pióra, które szalenie lubię i które wciąż sprawiają mi radość, ale trudno byłoby mi wskazać jedno. Po pewnym czasie zauważam niedociągnięcia kazdego i,w rezultacie, zaczynam szukać następnego. MOże OMas Ogiva Alba lbo Visconti van Gogh? A może jednak Lamy Al-Star?

 

Muszę pomyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie każde kolejne pióro jest moim ulubionym piórem. Także chyba wszystkie lubię tak samo. A to dlatego, że były mi dawane od ukochanych osób z różnych ważnych w moim życiu okazji. Dostanie się do wymarzonego gimnazjum, liceum, urodziny, dostanie się na studia... Ale najmniej chyba lubię LAMY Safari (może to dlatego, że sama je sobie kupiłam :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię mojego kundelka - Zenitha. Rodzice nieznani, Urody tyle co takiż kundelek z krzywym ogonem i uszami nie w tą stronę, ale z wdziękiem nie do podrobienia. Jest jak stare sztruksowe spodnie, któreż to żona chce nam wyrzucić, a my najlepiej w nich się czujemy. 

Stalówkę ma toto stalową, lekko sprężystą, chude M, mokre w miarę i leży w dłoni jakby było jej częścią do tego stopnie, że przy lekturach lubię trzymać je w dłoni. Ponad 10 x tańsze od Pury i choć ta ostatnia jest miłym dla mnie prezentem nie cieszy przy pisaniu. 

Najbardziej wkurzające w markowych piórach, przynajmniej dla mnie, jest to że napalamy się, odejmujemy sobie od ust ostatni kieliszek wódki, czekamy na przesyłkę i zonk. Niby, fajnie, niby ładne i nawet pisze bez fochów, ale gdy trzeba dużo i szybko pisać, często w przypadkowych miejscach to łapiemy za kundelka kupionego gdzieś po drodze bo się zapomniało z domu zabrać tego z marzeń. :cry:

Edytowano przez Morlok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...