Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, derywat napisał:

A jakie poprawki przewidujesz? Szlif ziarna na EF?

😆 aż taki szalony nie jestem. Przewiduje "zmiękczyć" stalówkę poprzez zeszlifowanie z wierzchu trochę stali, a później wypolerowanie w celu przywrócenia fabrycznego blasku. Po tym zabiegu pisanie z "flexem" jest efektywniejsze 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ice napisał:

😆 aż taki szalony nie jestem. Przewiduje "zmiękczyć" stalówkę poprzez zeszlifowanie z wierzchu trochę stali, a później wypolerowanie w celu przywrócenia fabrycznego blasku. Po tym zabiegu pisanie z "flexem" jest efektywniejsze 😉

Nie wiem jak w Ahabie, ale ten flex w Himalaya nie jest aż tak twardy jak się spodziewałem. Po pocienieniu będzie miękka prawie jak Zebra G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyleciał. Zwiastun planowanej mini kolekcji. Prześlicznej urody Pelikan Souveran M400 ze stalką EF. Trochę używany, ale w doskonałym stanie po przeglądzie u pen doctora z Chorzowa. Już zalany KWZ zielonym #2 i przetestowany. Cudownie śmiga po papierze i ślad wcale nie jest tak ostry jakby można było sądzić po EF. Jak napisał poprzedni właściciel (też Forumowicz) „EF-ka w moim piórze jest bardzo daleka od japońskiej cienizny - Pelikany tak mają generalnie - dodatkowo została leciusieńko podszlifowana przy okazji serwisu właśnie, żeby nowy właściciel nie głowił się, jak trzymać pióro, żeby stalówka gładko sunęła po papierze”. I tak dokładnie jest – dzięki Kolego 🙂 .

To początek planowanej mini kolekcji zielonych 400tek. Wiem, że dwa kolejne Ptaki żeglują przez przestworza w moim kierunku 😉 . Nie omieszkam się pochwalić.

M400_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomaszSz napisał:

Właśnie przyleciał. Zwiastun planowanej mini kolekcji. Prześlicznej urody Pelikan Souveran M400 ze stalką EF. Trochę używany, ale w doskonałym stanie po przeglądzie u pen doctora z Chorzowa. Już zalany KWZ zielonym #2 i przetestowany. Cudownie śmiga po papierze i ślad wcale nie jest tak ostry jakby można było sądzić po EF. Jak napisał poprzedni właściciel (też Forumowicz) „EF-ka w moim piórze jest bardzo daleka od japońskiej cienizny - Pelikany tak mają generalnie - dodatkowo została leciusieńko podszlifowana przy okazji serwisu właśnie, żeby nowy właściciel nie głowił się, jak trzymać pióro, żeby stalówka gładko sunęła po papierze”. I tak dokładnie jest – dzięki Kolego 🙂 .

To początek planowanej mini kolekcji zielonych 400tek. Wiem, że dwa kolejne Ptaki żeglują przez przestworza w moim kierunku 😉 . Nie omieszkam się pochwalić.

 

Zakupu gratuluję ale... bardzo podoba mi się ta sentencja z pudełka.... Idealnie dostosowana do czasu zakupu, tej Twojej, mini kolekcji...  🙂

Zdrówka. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne pióro. Za mną też chodzi już od dawna, ale niestety ceny są trochę zaporowe jak na studencką kieszeń, a i też inne wydatki wypadają.

W piórach od Pilota wkurzają mnie tylko te nalepki z rozmiarem stalówki. Wyglądają strasznie marketowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszSz w Durangraph OmniFlex Purple Nights jest stalówka o takim samym kształcie tylko srebrna i troszkę inaczej opisana.

@Ijasiński gratuluję zakupu. Przyznam że takie połączenie "pióra z długopisem" budzi we mnie mieszane uczucia ale na pewno jest ciekawe.

Edytowano przez empi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
3 godziny temu, derywat napisał:

A miało nie być żadnej Lamy w tym roku...

Chyba wykrakałem i nie będzie Lamy. Kupiłem to pióro na amazon.de i w czasie między zamówieniem (potwierdzonym mailem) a wysyłką sprzedawca doliczył sobie dodatkowe 7 euro. Infolinia twierdzi, że raczej tylko zwrot będzie możliwy. Ciekawe, kto ich nauczył takich przekrętów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, derywat napisał:

sprzedawca doliczył sobie dodatkowe 7 euro. Infolinia twierdzi, że raczej tylko zwrot będzie możliwy. Ciekawe, kto ich nauczył takich przekrętów...

Pewnie VAT. Prawie kupiłem Lamy 2000 z Niemiec na eBay, ale doczytałem napisane info małymi literkami, że jeśli nie wysyła poza UE to dolicza VAT. Może to ten sam sprzedawca, tak poluje na naiwniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, TopikSH napisał:

Pewnie VAT. Prawie kupiłem Lamy 2000 z Niemiec na eBay, ale doczytałem napisane info małymi literkami, że jeśli nie wysyła poza UE to dolicza VAT. Może to ten sam sprzedawca, tak poluje na naiwniaków.

Zdaje się, że coś podobnego, ale w mailu podsumowującym zamówienie mam podaną sumę całego zamówienia z vatem, a w mailu o wysyłce mam już tę sumę z vatem wyższą.

Amazon sam dolicza odpowiedni vat - powinni doliczyć tylko różnicę między niemieckim a naszym, a to tyle nie wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie o tym piórze zapomniałem, a tu dzisiaj niespodzianka. TiLiner z Kickstartera, wersja mosiężna. Stalówka Bock 060, pasują także Bock 180. Naboje standardowe (nie wiem, czy długi wchodzi bo nie mam) lub konwerter.

Na razie wypolerowane fabrycznie. Ciekawi mnie jak będzie się prezentować po jakimś czasie z patyną.

ysddsVv.jpg

hZzflvn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Topaz napisał:

Ciężkie?

Coś pomiędzy Lamy Studio a Lamy Aion. Na kickstarterze podawali 30,5g dla wersji z mosiądzu. Wydaje się cięższe niż jest w rzeczywistości, chyba przez to, że ma niewielką średnicę. Dzięki dobremu wyważeniu nie sprawia wrażenia ciężkiego kloca jak Aion. Nie lubię gwintowanych i zbyt cienkich sekcji - to pióro ma obie te "wady" ale trzyma się je zadziwiająco wygodnie.

Jak na razie jedyną rzeczą, która mnie trochę drażni, jest odkręcanie skuwki - aż 3 obroty i zakręcanuie na tył korpusu - 3/4 obrotu ale jakoś trudniej złapać gwint.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomaszSz napisał:

Zakręcanie skuwki na tył korpusu... to dla mnie ciekawostka i dotąd nie spotkana funckonalność (no fakt, że doświadczenie mizerne). Czy to jest cecha unikalna tego pióra czy można ją jeszcze gdzieś odnaleźć?

Tę cechę posiada Kaweco Liliput. Bez niej bardzo ciężko by było tym piórem pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...