Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Niestety zakup z egzotycznych stron wiąże się z możliwością zapłacenia dodatkowo VAT-u i ew. cła.

W przypadku pojedynczych drobnych zakupów zwykle udaje się nie płacić - przy zamówieniu grupowym jeśli wartość

będzie wyższa niż te umowne 100USD wszystkie opłaty zostaną doliczone.

Wtedy taki zakup grupowy robi się zdecydowanie mniej opłacalny.

Nie rekompensuje doliczania VAT-u rozłożenie kosztów transportu na kilka osób i ew. rabat uzyskany u sprzedawcy.

Zakup grupowy tak ale wyłącznie przy atramentach, piórach i innych rzeczach gdzie cena jednostkowa jest niższa niż koszt transportu.

 

Ostatnio oclili mi pióro z Japonii za 80 USD :( - dodatkowe 92 zł przy odbiorze przesyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oczywiście, ja też nie mam nic przeciwko taniemu pióremu, jeśli tylko posiada porządną zlatkę, pisze jak marzenie, nie cieknie, nie skrzypi, nie odkształca się, nie zasycha. I niech wygląda!

Wbrew pozorom zdarzają się takie cuda (w sumie najtrudniej spełnić warunek wyglądania). Ostatnio odkryłam na nowo kilka swoich starych piór i nie mogę się nadziwić, jak cudnie piszą stare piórka za 100-200 zł. Niestety każdy zakup to loteria, więc może należy cenę każdego z nich proporcjonalnie zwiększyć o zakupy chybione.

A Nakaya Endera... bardzo piękna jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Nakajka. Ładnie dobrany kolor.

Mnie kusił egzemplarz pokazany na PSP przez BuyLux, ten ze słonecznikami.

 

Tego typu pióro nie jest tak łatwo wyprodukować, bo trzeba więcej zabawy niż tylko z tokarką. Dodatkowo wykonawcy nie chcą kopiować cudzych pomysłów. Stąd też i odmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe penszołowe  pióro :)

 

S9vdXg.jpg

 

No i moja koncepcja na przyszłość została zachwiana   :cry:   Mam Liliputa Brass Wave, chciałem dokupić jeszcze wersję Fireblue. Ze Sportów miałem w dalszej przyszłości chętkę na AL Raw, a tu wyskoczyli z Brassem. I co ja mam teraz zrobić? Taki śliczny ten Sport, że chyba w tym momencie Liliput będzie musiał poczekać   :rolleyes:

 

A z ostatnich zakupów, to dwa wintydżowe "lever fillery" do mnie dotarły - czarny Waterman W2 i burgundowy Wearever z lekkim fleksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało, gdyby nie stalówki, Kaweco do niczego by się nie nadawały. Plastik jest tandetny. Droższe modele (Allrounder, Dia) nie wyglądają źle, ale w moim odczuciu cena nie jest proporcjonalna do jakości.

 

A aluminiowe Al Stonewashed?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te aluminiowe to inny świat, warto sobie porównać wszystkie wersje. Te plastikowe w moim odczuciu są straszne, jak rbit9n napisał. Akrylowe są duzo przyjemniejsze w dotyku, nadal lekkie, podobne uczucie jak w przypadku Sheafferów Balance, natomiast aluminiowe to jedyne jakie mógłbym mieć. Wygląda na pancerne, czuć je w ręce i spasowanie też jest super. Między zwykłym a Al Sportem jest kolosalna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe są fajne, ale żeby czarne metalowe pióro z irytującym systemem napełniania (krótkie naboje) i czarną metalową stalówką (sama stalówka kosztuje ponad 100 PLN) kosztowało ponad trzy stówki, tego sobie przetłumaczyć nie mogę. Za tyle da się zamówić ciekawsze rzeczy :)

 

Zgodzę się jednak, że robi wrażenie. Sam się czaję na czarnego malucha, ale jak będzie promocja na te czarne stalówki, które widziałem na PenShow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...