Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Gratuluję :) Wizualnie bardzo sympatyczne pióro, a ze złotą stalką pewnie również przyjemne w pisaniu.

 

Stalówka ze spływakiem wymagała porządnego wymycia, bo bez tego miała problemy z przepływem, ale po wymyciu i zmianie atramentu na inny sunie po papierze, aż miło. Pióro samo w sobie bardzo mi się podoba. Wybrałem wersję ze szczotkowanej stali z czarną sekcją (bardzo przyjemna i stabilna w dotyku). W sam raz to pióro może zastąpić długopis w codziennym użyciu. Jednym słowem - udany zakup - polecam :)

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu relacji z ostatniego Penszoła, obejrzeniu fotek i filmów, po przeanalizowaniu historii i kondycji moich piór oraz mojego stosunku do nich,  po dziesiątkach recenzji i katalogów i po przeczytaniu całego forum jeszcze raz od początku do końca, i po tym jak popadłem w głęboka zadumę, Amazon przysłał mi swoje zwykłe rekomendacje produktów, które ich algorytmowi wydaje się, że mógłbym chcieć, a ja pomyślałem sobie: "Sheaffer Viewpoint Calligraphy Pen ze stalką F, czemu nie" - italik, wygląda jak mój ulubiony Nononsense, same zalety. A że nie chciało mi się iść do sklepu, zamówiłem online. I tyle.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne. Chyba spore, cygarowate. Ale ma fajne okienko podglądu przynajmniej. Takie duże, transparentne, sobie naleję czegoś ładnego i będę się cieszył, że nie kolejna podróba MB, bo w Chinach tłoczków nie robią, a 149 mi się nie podoba. Ktoś ma jakikolwiek pomysł, co to, czy to taki bezimienny?

$_57.JPG

Edytowano przez thefil9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ładności : czyli MB 145 ze stalówką OBB (raczej Oh!!BB!). Kupione dzięki znajomości forumowej, ale z niepiórowego forum...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3466351b5df14430.html

3466351b5df14430m.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5890a9672285aa01.html

5890a9672285aa01m.jpg

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be59d34547113646.html

be59d34547113646m.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków przedmówcom.

 

Do mnie dotarł kolejny Sheaffer.

Ciekawa stalówka Lifetime z "podgiętym noskiem". Wydaje mi się, że to jest fabryczne podgięcie. Za RichardsPens.com, Sheaffer stosował takie rozwiązanie w otwartych stalówkach pod koniec laty 30-tych i na początku 40-tych. Niestety stalówka przez lata straciła warstwę platyny. I prawdopodobnie z dwukolorowej kiedyś, stała się jednokolorowa. Niemniej, właściwości pisarskie zachowała świetne.

sh03_zpsm7n1i3cf.jpg

 

sh02_zpsgxzkjgxb.jpg

 

sh01_zps5szcpngh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ drogi imienniku, przecież to wspaniały Montblanc 254, a nie badziewny 145 na naboje. Czemuż go tak obrażasz?

Gratuluję zakupu :)

Ale oczywiście. dziękuję za zwrócenie uwagi. Sam też odkryłem ten "czeski" i nie tylko, błąd.

Edyta chciała poprawić,. ale już się nie dało  :cry:

@Rbit! Obiecuję - dziś wieczorem

Pozdrawiam wszystkich

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...