Skocz do zawartości

Nowe pióro


Polecane posty

21 minut temu, Topaz napisał:

Ciężko w tym budżecie znaleźć zakręcane

E tam...

Zakręcane, ciężkie i masywne (ponad 50 g!), stalówka EF. Kupiłem je z głupia frant - stało się piórem, po które sięgam najczęściej. Cena: 3,04 €.

https://www.aliexpress.com/item/32867038528.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6f704c4dmL7rrC

He09dfd1fe7fb43cb9d766e69cfe82143Z.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaigelu 316, pióro niemałe, stosunkowo ciężkie, niedrogie, ale stalówki mnie się trafiły kiepskie, a inną #6 niełatwo wcisnąć. Albo Moonman M600S, ładniejsze akryle, stalówki trochę lepsze, tej samej wielkości, lecz lżejsze. Poza tym oba to niemal identyczne pióra, oba "inspirowane" współczesnym Parkerem Duofoldem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew.
Jednak miałem rację, że niewiele wiem o piórach i ich dostępności. ;)
KAWECO STUDENT - wygląda całkiem ciekawie, proste, bez udziwnień a i kwota na spokojnie do przełknięcia a i dostępne w PL
Moonman M600S - zbyt "ekstrawaganckie i kolorowe" jak dla taty (przynajmniej mojego)
Kaigelu 316 - j.w.

@Wieczny wagarowicz - jak to jest zakręcane? Ja tam gwintu nie widzę... 😏

PS.: A tak z ciekawości co sądzicie o: Jinhao 992, Jinhao 108, Kaweco Classic Sport, Kaweco AL SPORT?
Znalazłem też coś takiego: https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-mont-blanc-juliusz-verne-niebieskie-8894726819 - ale to już raczej dla mnie - pytanie tylko czy warto. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, karolwielki napisał:

PS.: A tak z ciekawości co sądzicie o: Jinhao 992, Jinhao 108, Kaweco Classic Sport, Kaweco AL SPORT?

Jinhao 992 - lekkie, średniej wielkości, bardzo dobra jakość pióra i stalówki, można pisać z konwerterem i jako zakraplacz - pełna rekomendacja jako pióro codzienne, mam kilka, ze wszystkich jestem zadowolony.

Kaweco Classic - lekkie, średniej wielkości, bardzo dobra jakość pióra i stalówki, można pisać z nabojami i konwerterem dedykowanym (ale mały jest) - pełna rekomendacja jako pióro codzienne, mam kilka, klips w opcji, ze wszystkich jestem zadowolony

Kaweco AL- waga w zależności od materiału, aluminiowe lekkie, mosiężne cięższe, średniej wielkości, bardzo dobra jakość pióra i stalówki, można pisać z nabojami i konwerterem dedykowanym (ale mały jest) - pełna rekomendacja jako pióro codzienne, klips w opcji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolwielki napisał:

@Wieczny wagarowicz - jak to jest zakręcane? Ja tam gwintu nie widzę... 😏

Masz rację: rozpędziłem się z tym zakręcaniem... 

Ale zatrzask jest jakiś dziwny - bo trzeba trochę siły włożyć że by zamknąć lub otworzyć pióro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, karolwielki napisał:

Jinhao 992

Byle nie przezroczyste. Mają jakaś wadę produkcyjną i pękają od samego patrzenia na nie. 

Polecam:

Wing Sung 699 - https://www.aliexpress.com/item/4000249847246.html - wypas :) 

Wing Sung 698  https://www.ebay.com/itm/2019-Model-Wing-Sung-698-Piston-Black-Fountain-Pen-A-Little-Softer-Fine-Nib/232554476563

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

I tak do końca świata i jeden dzień dłużej: każdy będzie podawał model pióra. 

A autor wątku tak jak nic nie wiedział na początku, tak nie wie nic dalej.

Niby dlaczego? Dostał kilka propozycji spełniających warunki może sobie wybrać co mu wpadnie w oko.

To nie rocket science, nie musisz się uczyć teorii ani historii, bierzesz to co ci się podoba :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TopikSH napisał:

bierzesz to co ci się podoba

Tysiąc procent racji!

Tylko że w społecznej świadomości powstał mit, że kupowanie pióra - to wiedza tajemna. A jak już mi ktoś podpowie jakie pióro kupić - to ono samo będzie pisać kaligraficznie. Tymczasem prawda jest bardziej prozaiczna: z piórami jest jak z fortepianem: fortepian musi stać na trzech nogach. No inaczej się nie da - nawet jak rolę nóg spełniają pustaki Akermana. To samo z piórami: stalówka - papier - atrament. Bo to może być nawet strusie pióro z nabojami - byle papier, stalówka i atrament lubiły się nawzajem. A jak tylko jeden z elementów 'nie zagra' - to będzie lipa. Dlatego z obrzydzeniem patrzę na atrament Visconti (który ma swoją cenę, poza tym pochodzi z firmy o luksusowej proweniencji), ale który na gorszym papierze zalewa... 

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wieczny wagarowicz napisał:

A jak tylko jeden z elementów 'nie zagra' - to będzie lipa

Ten strzępiący atrament Visconti to niefart. Ale o dziwo tanie i łatwo dostępne atramenty zwykle są przyjazne i łatwe w użyciu. Hero, Pelikan czy Parker rzadko sprawiają problemy. No chyba, że papier jest cieniutki i bardzo chłonny, ale wtedy chyba nie da się pisać z przyjemnością żadnym piórem i atramentem. Najgorzej chyba mają leworęczni, atramenty szybkoschnące mają zwykle tendencje do strzępienia. Może taki właśnie jest ten Visconti, o którym piszesz? Coś kojarzę zdjęcia, dałeś chyba linka do swojej strony z atramentami? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TopikSH napisał:

dałeś chyba linka do swojej strony z atramentami? 

Tak. Ale zdjęcie zniknęło, po przebudowaniu strony na bardziej 'międzynarodową'.
Gwoli ścisłości: jak zalałem Parkera Vectora (brrrrrr... nienawidzę tego pióra!) Visconti - to pisał prawie na wszystkim - z wyłączeniem papieru toaletowego, ręczników papierowych i chusteczek higienicznych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk, ładne to Kaco, bardzo, stalówki też (miałem kiedyś jedną, zacna była). I tak oto kolejny chińczyk trafi chyba do mnie, mimo że od ubiegłego roku mają u mnie embargo ;). Choć skuwkę wolałbym jednak klasyczną. Na zdjęciach stalówka wygląda na szóstkę, czy to piątka jednak?

Daj znać, jeśli się zdecydujesz, może bym się dołączył do zakupu (nie mam konta na ali).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tom_ek napisał:

@Klerk, ładne to Kaco, bardzo, stalówki też (miałem kiedyś jedną, zacna była). I tak oto kolejny chińczyk trafi chyba do mnie, mimo że od ubiegłego roku mają u mnie embargo ;). Choć skuwkę wolałbym jednak klasyczną. Na zdjęciach stalówka wygląda na szóstkę, czy to piątka jednak?

Daj znać, jeśli się zdecydujesz, może bym się dołączył do zakupu (nie mam konta na ali).

Jeszcze go nie mam, ale z opisu to duże męskie pióro, piórzysko! prawie jak Jinhao 159, ale stosunkowo lekkie:

Marka: KACO
Model: mistrz
Stalówka: 14 K Gold stalówka
Punkt pisania: F (około 0.5mm)
Atrament: pracuj z bottLed tuszu lub wkłady
Długość (około): 154mm; średnica: 16.5mm; waga (około): 27.5g;

... to też myślę, że spływak/stalówka 6mm

Rejestracja na Ali jest banalna i natychmiastowa, i jeszcze dostaniesz $2 rabatu (w okresach świąt nawet $4) do natychmiastowego wykorzystania, przesyłka darmowa, tak więc dalsze przesyłanie pocztą między sobą jest bez sensu, szczególnie gdy drogą przesyłkę ubezpieczyć.

I tu uwaga: te samo KACO można kupić za ~350...600zł, tak więc warto poszperać na Ali, ale to przyjemność, tak jakbyś był na wielkiej wystawie piór:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...