Jump to content

Stafil

Użytkownicy
 • Posts

  47
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

196 profile views

Stafil's Achievements

XXF

XXF (1/6)

 1. Czy dostępny na polskim rynku Hero Blue Black może być atramentem żelazowo-galusowym?
 2. W Polsce produkowane są też atramenty Hypercolors.
 3. Z Polski- ołówki St. Majewski z Pruszkowa. Jedyna krajowa fabryka ołówków! Z Indii- Nataraj. Z Rosji- ołówki Krasina. Szczególnie Wiesna, Wolszebstwo i Mramor są bardzo estetyczne. Z Chin- Great Wall i Chung Hwa.
 4. Czy komukolwiek wiadomo na temat produkcji piór wiecznych w Jarkowicach? Karty z historii polskiego przemyslu chemicznego w monografii jednego z zakładów piszą:
 5. Posiadam Visconti Rembrandta sprzed modernizacji, ze stalówką z otworem w kształcie półksiężyca. Takie stalówki Visconti już nie są robione. I stąd pytanie. Czy biorąc pod uwagę, że stalówki dla Viscontiego robi Bock, mógłbym w razie zużycia lub uszkodzenia tej stalówki w Rembrandcie zastąpić ją standardową, generyczną stalówką Bocka adekwatnego rozmiaru?
 6. A mniej więcej w jakich latach robiono te Inco F1?
 7. 1. A wiesz, skąd te stalówki importowali? Jakiś bratni kraj? Czy z Zachodu? 2. INCO nie było spółdzielnią, tylko zapleczem gospodarczym stowarzyszenia PAX. Takie koncesjonowane środowisko katolickie skupione wokół byłego ONR-owca Piaseckiego.
 8. Może po prostu ciągle gdzieś są stare maszyny, więc robią na nich póki są sprawne i produkt się sprzedaje.
 9. A wiesz może skąd w PRL brały się te stalówki? Był jakiś krajowy producent, oficjalny import, czy przemyt?
 10. Najbardziej to jest podobne do czegoś co Richard Binder określa jako butterfly nib. "A cheap nib design used for third-tier pens, primarily in the first half of the 20th century.". Więc na pewno stosowali to w Stanach w piórach z niskiej półki, niemarkowych.
 11. Czy ktokolwiek z forumowiczów miał kontakt z piórami wiecznymi Guider? Chodzi zwłaszcza o model Zimbo. Jakie wrażenia?
 12. To już wiem, gdzie nigdy nie kupować. Ja z zagranicznych sklepów mogę szczerze polecić Andy's Pens. Świetna obsługa.
 13. Z cłem nie było kłopotów? I skoro już pytam o sklepy, jakim sklepem jest ASApens?
 14. Kupował ktoś w sklepie Fountain Pen Revolution? Jaka obsługa? Paczki szybko docierają? Jest możliwość ich śledzenia?
 15. Jak te Wing Sungi 601A piszą? I czy to prawda, że montują do nich stalówki z zapasów magazynowych, jeszcze z lat 90.?
×
×
 • Create New...