Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kiedyś na forum wklejałem zdjęcia, na których widać różnice między szlifem OM montblanka 22, OM kaweco ​v11 i OB pelikana m250.

o wiem, w recenzji mb22. w każdym razie wrzucam raz jeszcze:

 

888-r-Scan-140921-0011_zpsyhvglm4u.jpg

mb22 i m250

888-R-scan-2015-02-21-0007_zpsbcg5majj.j

mb220, mb22, v11.

jak widać w montblankach ziarna są bardziej kanciaste i trzeba odpowiednio trzymac, żeby ziarno stykało się tą płaszczyzną, którą należy. w przypadku m250 i v11 ziarna są wyoblone, a co za tym idzie, bardziej tolerancyjne dla piszącego.

Kurdęsik, więc może jest coś na rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem co znaczy zachorować na pióromanię :) Człowiek ciągle o czymś marzy. Dzisiaj przyszło do mnie Lamy Al-star w wersji Black ze stalówką EF. To jest taki samuraj z brzytwą do ciasnej pisaniny w kalendarzach i notesach. Chyba przy najbliższej okazji zakupię jeszcze na wymianę stalówkę F. 

Ponadto kilka dni temu kolekcja powiększyła się o zestaw z Państwa Środka w postaci grubaska Jinhao 159 oraz... trudno, przyznam się Jinhao 599 Safari. Oba fajne, a 159-tką jestem zachwycony. Grube, pancerne, ciężkie ale nie za bardzo. Świetnie leży w dłoni, jest tak przyjemnie obłe. Piękna stalówka. No po prostu mnie zachwyciło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​aha, co więcej w związku z kształtem ziarna, wariacja linii w przypadku MB jest bardziej widoczna, niż u pozostałych.

Panowie, piszecie o nietypowych stalówkach OM i OB. Rzadko wybieranych przez kupujących pióra.

peterek_primosz napisał, że ma MB149 ze stalówką F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie :)

 

Mój nowy nabytek to GvFC Guilloche rodowane ze stalówką F.
Zakup poprzedziłem wnikliwą lekturą forum, więc wiedziałem, że jednak warto dołożyć to złotej stalówki :)

 

Całe życie używam naboi i tak również zrobiłem teraz. Pióro zbyt cienko nie pisze a atrament zasycha dosyć wolno.

Może jednak warto przerzucić się na konwerter? Jeżeli tak, to jakiego atramentu użyć?

Napełnianie atramentem GvFC chyba nic nie zmieni, bo nie różni się on od tego w nabojach?

 

Będę wdzięczny za Wasze rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian gratulacje. To ma być Twoje podstawowe pióro? Jakie kolory preferujesz? Zrób jakieś zdjęcia...

 

Niestety nie potrafię wstawić zdjęć bezpośrednio forum (można tylko przez serwer zewnętrzny?).

 

Na początku pisało dla mnie zbyt grubo, jednak po paru dniach jestem już bardzo zadowolony. Może dlatego, że ostatnio pisałem Lamą EF.

 

Ma być moim podstawowym piórem na co dzień.

 

Dzisiaj zamieniłem naboje Faber Castell Royal Blue na MB Lew Tołstoj. Kolor cudowny.

 

Pierwszy raz używam konwertera i mam pewien problem. Napełniłem go strzykawką, jednak nie podaje po pewnym czasie atramentu (tłok podniosłem do góry po włożeniu konwertera do pióra). Atrament zachowuje się w nim jak galaretka. Podaje chyba też trochę zbyt dużo atramentu przy pisaniu. Może atramenty MB nie przepadają za GvFC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem określenia dot. galaretki ale czemu konwerter napełniasz strzykawką? Zanurz całą stalówkę, albo wsadź sam konwerter i wyciągnij tłok. Dzięki temu masz pewność, że cały dokładnie wypełni się atramentem, napełniając strzykawką, możesz mieć dużo powietrza i może przez to dziwnie się zachowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...