Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Mogę nareszcie od dłuższego czasu napisać coś w tym temacie.

Zakupiłam dziś bardzo ładną oldskulową maczankę, z którą wiąże się pewna historia, ale o tym potym :) Gdy dobrnę do jakiegoś punktu internetowego, gdzie będę mogła wstawać zdjęcia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gdzieś na początku maja zamówiłem pióro Nakaya. Czekam, czekam, czekam i jeszcze jak czytałem na forum trochę poczekam. Zaraz po zarejestrowaniu się na forum kupiłem Platinum. Po trzech miesiącach nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, chociaż jak widzę zrobiłem błąd nie kupując od razu porządnego etui. Pióro lądowało w przyborniku razem z resztą innych pisadeł i dzisiaj odkryłem na nim pierwsze rysy. Jutro wybieram się po etui. A tymczasem... zamówiłem trzecie pióro do kolekcji, tym razem Sailor Maki-e 1911 Classic Kurumamon-ni-Akikusa. Przy odrobinie szczęścia będzie u mnie w domu jeszcze przed Nakayą. Jeśli oba nowe pióra będą spisywały się tak samo dobrze jak Platinum, to chyba pozostanę wierny Japończykom.

Czy wielu z Was miesza różne kolory atramentów? Razem z Sailorem zamówiłem fioletowy atrament Platinum. Zdaje się że to dosyć droga i ryzykowna zabawa, ale stworzenie własnego oryginalnego koloru może dać wiele satysfakcji. Ja w każdym razie mam zamiar próbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na początku maja zamówiłem pióro Nakaya. Czekam, czekam, czekam i jeszcze jak czytałem na forum trochę poczekam. Zaraz po zarejestrowaniu się na forum kupiłem Platinum. Po trzech miesiącach nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, chociaż jak widzę zrobiłem błąd nie kupując od razu porządnego etui. Pióro lądowało w przyborniku razem z resztą innych pisadeł i dzisiaj odkryłem na nim pierwsze rysy. Jutro wybieram się po etui. A tymczasem... zamówiłem trzecie pióro do kolekcji, tym razem Sailor Maki-e 1911 Classic Kurumamon-ni-Akikusa. Przy odrobinie szczęścia będzie u mnie w domu jeszcze przed Nakayą. Jeśli oba nowe pióra będą spisywały się tak samo dobrze jak Platinum, to chyba pozostanę wierny Japończykom.

Czy wielu z Was miesza różne kolory atramentów? Razem z Sailorem zamówiłem fioletowy atrament Platinum. Zdaje się że to dosyć droga i ryzykowna zabawa, ale stworzenie własnego oryginalnego koloru może dać wiele satysfakcji. Ja w każdym razie mam zamiar próbować.

Jestem gorącym zwolennikiem Japońców. Atramentów Platinum jeszcze nie mam (nie licząc naboi), ale bardzo sie na te mieszanie napalam, więc pewnie tylko kwestia czasu. Kiedy już zaczniesz mieszać, to nie zapomnij się pochwalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to pióro zachwyciło. Nie jest idealne, ale myślę, że się polubimy bardzo. Urzeka mnie też to, że Capless to w sumie nowoczesna kontynuacja pomysłu safety pen. I na koniec jeszcze jedno - jeśli wszystkie złote stalówki japońskich piór są takie, to chyba wpadłem w kłopoty:P

 

Ps.

Spływak jest przezroczysty:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od wczoraj gości małe ptaszysko - M215 w okręgi, ze stalówką Extra Fine.

Przyznam szczerze, że wizualnie ma stalkę grubszą niż Sheaffer Intensity F, ale pisze cieniutko, jak 78g, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło :)

Po opisach myślałem jednak ze jest większe i cięższe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Urzeka mnie też to, że Capless to w sumie nowoczesna kontynuacja pomysłu safety pen. 

 

Nie do końca. Safety pen dlatego był safe, ponieważ po schowaniu stalówki pióro bylo hermetycznie zamykane, czyli atrament nie mógł wyciec. Dobry patent i byłby przydatny dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyleciał kupiony dla męża Kaweco Sport Classic :)  małe toto, ach, może mąż nie zechce?... zaciśnijcie kciuki, co? ;)

nie wiem, czy się ze mną przypadkiem nie droczy, ale czuję, że są szanse!

póki co przeprosiłam, że takie małe, białe, hmhm, piórko mu kupiłam....

 

swoją drogą, spodobało mi się strasznie! a przecież ja już nie piszę nie-złotymi stalówkami, no halo ;)

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie zdjęcia aerozolu. Jak się nie uda - będzie przynajmniej stalówka do zagospodarowania. :)

 

Mocno połamany i na dodatek na gwincie - wrednie.

Ciekawy jestem co z nim uda się zrobić - w najgorszym wypadku kupiłeś stalówkę za 200 zł + trochę materiału do testów.

Trzymam kciuki. :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...