Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj kupiłem takie cudo, indyjskie. @Nicpoń mnie trochę zaraził i kupiłem pierwsze pióro typu eyedropper. Pióro jest bardzo duże zamknięte ma długość 6,3” (16cm), co akurat bardzo mi pasuje. Zobaczymy jak będzie pisać. Najwyżej się stalówkę wymieni na jakiegoś Knoxa, hehe. :)

 

Airmall01_zps03345bda.jpg

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem takie cudo, indyjskie. @Nicpoń mnie trochę zaraził i kupiłem pierwsze pióro typu eyedropper. Pióro jest bardzo duże zamknięte ma długość 6,3” (16cm), co akurat bardzo mi pasuje. Zobaczymy jak będzie pisać. Najwyżej się stalówkę wymieni na jakiegoś Knoxa, hehe. :)

 

Airmall01_zps03345bda.jpg

 

To zwykła 69 w nietypowej wersji kolorystycznej? Tego jeszcze nie miałem w łapkach - gdzie kupowałeś ;) A samo piórko prezentuje się bardzo nobliwie bym nawet powiedział w takiej szacie ;) Może bym rozważył zakup kolejnego takiego piórka? 

Ja właśnie przedwczoraj odkopałem swoje Wality i nawet na standardowych stalówkach po ustawieniu odpowiedniego przepływu fajnie się pisze ;)

Jak zalejesz atrament do korpusu, to potem po skręceniu warto wsadzić ją stalówką do dołu do kałamarza na minutkę albo dwie, po tym zabiegu zdecydowanie szybciej dojdzie do optymalnych warunków pracy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem takie cudo, indyjskie. @Nicpoń mnie trochę zaraził i kupiłem pierwsze pióro typu eyedropper. Pióro jest bardzo duże zamknięte ma długość 6,3” (16cm), co akurat bardzo mi pasuje. Zobaczymy jak będzie pisać. Najwyżej się stalówkę wymieni na jakiegoś Knoxa, hehe. :)

 

Airmall01_zps03345bda.jpg

Wygląda dostojnie i drogo :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicpoń, kupiłem eBay'u, koszt wysyłki akceptowalny 5 USD, link do listy eyedropper'ów dałem w poprzednim poście. Po moich ostatnich udanych eksperymentach z innym takim dużym piórkiem postanowiłem kupić coś nowego. Dziękuję za radę z kałamarzem, tego nie znałem. Jeśli tylko stalówka okaże się w porządku, to będę bardzo zadowolony. Takie pióro ma dużą pojemność i można długo jechać na „jednym baku”, a mi w pracy bardzo się przydaje ta cecha. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos zabaw z Indyjskimi piórkami...

 

fruEHCw.jpg

fpEsfs7.jpg

Kolejne 5 sztuk w drodze, tym razem z zamkniętymi stalówkami (Model 74). Może na spotkanie forumowe dojadą. Na razie mam takie modele:

Dzwkwyw.jpg

Najlepiej jednak pisze mi się tym cudakiem: 

N6c54eV.jpg

Ma założoną stalówkę Pelikana - rozmiar OBB pasuje idealnie. Cross Townsend dla porównania rzędu wielkości piór (Nie mam 146/149 które byłoby idealnym wzornikiem)

Edytowano przez Cwiekoszczak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nieplanowany efekt odwołania paru spotkań w pracy - i mojego picia kawy przed komputerem.....

 

Parker Duofold Red Jasper (do kompletu z Lapis Lazuli kupionym 2 tygodnie temu)

zakupy2.JPG

 

 

WM L'Etalon Sterling Silver - kulkowe

zakupy1.JPG

 

 

WM Le Man 200 Altuglass Mineral Blue Rhapsody

zakupy3.JPG

 

Koniec z Ebayem na jakiś czas - to już chyba trzeba leczyć :-)

Edytowano przez m.a.g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, naprawdę, zwłaszcza Man 200.

Ile wytrzymasz na odwyku?

 

 

 

Nie wiem, mam nadzieje że długo, ja już nawet nie mam gdzie tego trzymać- przyjdzie kolejną gablotkę kupić i małżonka będzie krzyczeć :-)

 

Teraz poluje na etui - potrzebuję jedno żeby nosić te dwa parkery w komplecie, drugie potrójne - na 3 x L'Etalon, trzecie potrójne - 3 x Gentleman, 

Musze jeszcze to zresztą przemyśleć, może poczwórne by się przydało i wtedy 3 x L'Etalon + Le Man - decyzję podejmę jak już będę je miał w ręku, bo nie wiem czy jest większe czy mniejsze od L'Etalon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny L'Etalonik, gratulacje :)

 

Pogratuluj jak przyjdzie. Zakupy na aukcjach mają to do siebie że czasami sprzedawcy nie wysyłają towaru - 3 tygodnie temu wygrałem aukcję na innego L'Etalona (niebieski) którego sprzedawca niby wysłał, ale według numeru przesyłki ciągle był na poczcie w miejscu nadania. Odzyskałem pieniądze przez kartę kredytową, ale niesmak pozostaje. To już druga taka sytuacja w tym roku :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...