Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

1 godzinę temu, filifionka napisał:

To nie moze byc prelude. To jest falszywka. Prelude sa za okolice 300 samo pioro, a to bylo za 55 z dlugopisem. W tej cenie to tylko chinskie wersje.

Ktoś tu kiedyś opowiadał jak kupił całkowicie normalnego Montblanca 149 za 16 zł, czymże jest przy tym Prelude za 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak jak napisał Aventador13 po co Chińczycy mają podrabiać jakiegokolwiek Shaeffer'a skoro produkują pióra tej marki od 2008r. Wystarczy ze zrobią 25 własnych piór które w wyglądzie będą przypominały choćby takiego Prelude. Sądząc po oznaczeniach na stalówce i nie wnikając w szczegóły jest to prawdopodobnie wersja już produkowana w Chinach a właścicielem marki był BIC, jest to prawdopodobnie używany zestaw i cena dobra. Uogólniając, Prelude produkowany w USA miał obok nazwy "USA", za BICa pojawiła się litera "S", od 2014r.po przejęciu przez Cross'a jest sam napis SHEAFFER. Teraz zobaczymy co wymyślą hindusi po przejęciu w zeszłym roku tej marki. Myślę że Sheaffer na razie nadal jest produkowany w Chinach w zakładach AT Cross. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest obecnie produkowany egzemplarz, to starsza wersja stąd i kolor nie obecny.

@filifionka "I to by bylo uczciwe takie pioro zatrzymac?" A dlaczego nie? Podoba się to tylko brać a ceny są tak różne że i u nas te pióra można kupić dużo taniej. To że dystrybutor "woła sobie" od 259 po 425zł za szt.to jego w tym interes bo chce zarobić. Na rynku wtórnym samo pióro kosztuje od 190zł(naszym rynku). Wg.tego co widać na zdjęciach to nie jest nowe pióro, mało tego to starsza wersja, cena jest bardzo dobra za zestaw z długopisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zupełnie niedawno sytuację na grupie piórowej na fb, dogadałam się na kupno pióra, ale sprzedający stwierdził, że chyba z nim jest coś nie tak, traktuje je jako uszkodzone i dodaje mi drugie gratis albo się wycofajmy. Z jego opisu wyszło mi na to, że dołączony aerometryczny konwerter nie działa, ale to przecież drobiazg. Wysłał mi oba. Pióro gratisowe swoją wartością przewyższa pióro celowo kupione i mam z nim dogadane, że ja chcę mu je odesłać, bo pióro właściwe działa i uważam, że gratis mi się nie należy i niech je sprzeda samodzielnie. W gratisowym są w dodatku dwa naboje Parker Penman Sapphire - raczej lekka gratka :D w moim odczuciu tak należało to rozwiązać.

Prelude kupiony za cenę podaną przez sprzedającego - uczciwa transakcja i pióro bym zostawiła. Jeśli wiesz, że jest więcej warte, to można do tej osoby napisać i dopłacić. To będzie miły gest :) 

Edytowano przez Ann_gd
literówki, młodszy mnie zagaduje i byki zrobiłam :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ona mi napisala, ze wczesniej wystawiala z wyzsza cena i nikt nawet nie zapytal i w sumie to nawet sie zdziwila, ze sie odezwalam. No to zostaje w tej cenie bez doplaty.

To w tym roku sobie niczego wiecej nie kupie nawet na urodziny i pod choinke. Jesli teraz udalo mi sie trafic z cena, to nastepne nawet kupione w sklepie nowiutkie musi byc felerne. :mellow: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ann_gd napisał:

Ja miałam zupełnie niedawno sytuację na grupie piórowej na fb, dogadałam się na kupno pióra, ale sprzedający stwierdził, że chyba z nim jest coś nie tak, traktuje je jako uszkodzone i dodaje mi drugie gratis albo się wycofajmy. Z jego opisu wyszło mi na to, że dołączony aerometryczny konwerter nie działa, ale to przecież drobiazg. Wysłał mi oba. Pióro gratisowe swoją wartością przewyższa pióro celowo kupione i mam z nim dogadane, że ja chcę mu je odesłać, bo pióro właściwe działa i uważam, że gratis mi się nie należy i niech je sprzeda samodzielnie. W gratisowym są w dodatku dwa naboje Parker Penman Sapphire - raczej lekka gratka :D w moim odczuciu tak należało to rozwiązać.

Prelude kupiony za cenę podaną przez sprzedającego - uczciwa transakcja i pióro bym zostawiła. Jeśli wiesz, że jest więcej warte, to można do tej osoby napisać i dopłacić. To będzie miły gest :) 

Pochwalam taką uczciwość. Mi kiedyś sprzedający wysłał nieświadomie dodatkowo Visconti HomoSapiens oversize z palladowa stalówką. Poinformowałem go o tym, był zaskoczony i odesłałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kolektor napisał:

Pochwalam taką uczciwość. Mi kiedyś sprzedający wysłał nieświadomie dodatkowo Visconti HomoSapiens oversize z palladowa stalówką. Poinformowałem go o tym, był zaskoczony i odesłałem.

Zielony Rialto kompletnie mi do reszty nie pasuje, a głupio by było, gdybym je sprzedała... raczej by poznał, że to jego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pamietacie mojego gripa z grudnia, kupionego przez mame jako prezent? No to teraz ma rodzenstwo w kolorze pudrowy rozowy. Probowalam zasugerowac, ze moze na razie mam duzo nowych pior do wyprobowania, ale przeciez cos mi sie nalezy na dzien dziecka. Biorac pod uwage, ze dzien dziecka jest dla osob niepelnoletnich, a ja juz dawno sie nie kwalifikuje, prowadze intensywna kampanie, zeby mame przekonac do przesiadek na zupelnie innym przystanku.

I po co mi jeszcze jeden grip?!? Jeden w zupelnosci wystarczy. Nie zeby byl wyjatkowo zly, ale mam moje kochane kakuno i meteor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Czarny i nieprzezroczysty Platinum Curidas towarzyszy mi od kilku dni w pracy. Rozumiem projektantów, pasuje mi łatwość używania, montowanie konwertera wymaga co najmniej instrukcji obsługi, żeby nie popsuć całości, ale na szczęście rzadko się to robi. Polubimy się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

M200 marmurek brazowy M.

Kupilam 2 tygodnie temu ale nie moglam sie zameldowac na forum.

I to jest moje pierwsze pioro z tym systemem napelniania. Lezy w opakowaniu, wyciagam go na chwile i odkladam. Skonczy sie pewnie zabraniem na krakowski pelikan hub, moze ktos sie zlituje nad piorkiem, albo wlascicielka.

Jeden raz w podstawowce bylam w sklepie papierniczym, pani mi dala do napelnienia jakies z tlokiem, a potem stwierdzila, ze to nie dla dzieci. Nawet mi nie wytlumaczyka jak to napelnic. No to sie tego trzymalam przez lata i nawet nie podchodzilam do takich w Katowicach. A potem ten marmurek, jak swirki w kawusi z mlekiem tylko wiecej zlota. I sie zakochalam. Ale nadal sie boje. Na uszkodzenia uzytkownika gwarancji nie ma.

A teraz mozecie sie ze mnie posmiac. :bezradny:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filifionka napisał:

M200 marmurek brazowy M.

Kupilam 2 tygodnie temu ale nie moglam sie zameldowac na forum.

I to jest moje pierwsze pioro z tym systemem napelniania. Lezy w opakowaniu, wyciagam go na chwile i odkladam. Skonczy sie pewnie zabraniem na krakowski pelikan hub, moze ktos sie zlituje nad piorkiem, albo wlascicielka.

Jeden raz w podstawowce bylam w sklepie papierniczym, pani mi dala do napelnienia jakies z tlokiem, a potem stwierdzila, ze to nie dla dzieci. Nawet mi nie wytlumaczyka jak to napelnic. No to sie tego trzymalam przez lata i nawet nie podchodzilam do takich w Katowicach. A potem ten marmurek, jak swirki w kawusi z mlekiem tylko wiecej zlota. I sie zakochalam. Ale nadal sie boje. Na uszkodzenia uzytkownika gwarancji nie ma.

A teraz mozecie sie ze mnie posmiac. :bezradny:

Mam takie pióro i mieszkam pod Krakowem.

Chcesz to się możemy gdzieś spotkać i wytłumaczę Ci wszystko co trzeba.

 

P.S. ostatnia rzecz to śmianie się z kogoś... Takie rzeczy to nie tutaj. Tutaj sobie pomagamy. Zawsze i wszędzie. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...