Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To ten, na którego ja się nie doczekałem :D W zamian sobie kupię Lavender Purple od MB, bo prosić nikogo nie będę ;)

A ja będę się prosić...poczęstujesz próbką? :) Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę się prosić...poczęstujesz próbką? :)

 

Lavender Purple? Oczywiście! Ciebie zawsze :D Ale to jak kupię, a kupię pewnie w grudniu lub na początku przyszłego roku ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavender Purple? Oczywiście! Ciebie zawsze :D Ale to jak kupię, a kupię pewnie w grudniu lub na początku przyszłego roku ;)

Cierpliwie zaczekam. Lavender chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu. Ale skoro nadarzy się okazja do sprobowania, to grzech nie skorzystać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie troszku nowości ostatnimi czasy, troszku tandetnych butelków... ;)

 

IMG_0177_zpsddzhgiur.jpg

Z butelki nie kapie i nie wysycha, więc jest OK. Zawartość przyzwoita i tego się trzymaj.

 

Swoją drogą Visconti u nas chyba bardziej zapomniany nawet od Sheaffera, a niezasłużenie, niezasłużenie. Niebieski bardzo ładny. Właściwości też całkiem, całkiem. Zresztą o kolorach nie dyskutuję w innych kategroiach jak: używam / nie używam, podoba mi się/nie podoba mi się, dobry / dla mnie niedobry.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem, tak zrobiłem, czyli Montblanc Burgundy Red:

 

mb_burgundyred_ml.jpg

 

Jest to dokładnie taki kolor, jakiego szukałem :)

Mam do Was pytanie - czy po jakimś czasie od otwarcia (tu jak widać krótkim) pociemniał wam ten atrament? Bo mam wrażenie, że w stosunku do momentu kiedy go otwierałem to jest już bardziej fioletowy w stosunku do czerwieni po otwarciu kałamarza. Wiem, że z czasem może się kolor zmieniać, ale tutaj jednak moim zdaniem byłoby to dziwne po takim czasie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MB Bordeaux, który z ciemnej czerwieni zmienił się w bardzo ciekawy brąz. Ale ta przemiana trwała przez wiele lat.

Po mega dokładnych porównaniach stwierdziłem, że wszystkoe jest jednak w porządku - wcześniej była po prostu neizbyt szczęśliwa kombinacja oświetlenia i papieru, na którym kolor początkowo ma zupełnie inną barwę niż defakto ma po np kilku godzinach.

 

A w temacie - Sailor Kobe Nr49 Kitano Olive Green :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hę, a u mnie coś żółtego :D

Wg ankiety nikt by nie kupił tego koloru. Jednak ja potrzebowałem na zakreślacz.

Zamawiam J.Herbin - Vert Pre i zielone Kaweco Ice Sport, ale proponują Bouton D'or. Chwila zastanowienia, raz kozie śmierć. 

Będę pierwszy na forum.  :P Oto i on:

20151119_174417.jpg

Rozczytać w świetle nie jest aż tak trudno, ale na zakreślacz i podkreślacz na prawdę idealna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...