Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wytrzymałem, pojechałem do papierniczego i kupiłem WM Harmonious Green.. Hero616 już nabity ale taki jakiś suchy.. powoli się rozpisuje. Kiedyś "ściemniałem" zielonego parkera (nazwałem go Midnight Green, zielony do czarnego 4:1) i z tym pewnie będzie podobnie. Może po dodaniu czarnego nieco flow się poprawi. I jak się przekonam do zieleni (jestem typem raczej blueblackowym) to może jakieś diaminowskiej poszukam (green black i sherwood wyglądają ciekawie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam taki atrament Organics Studio - HMS Beagle. Na satynowanym Oxfordzie o gramaturze 90 g wysycha w sekundę. Oczywiście jest ALE - przebija na potęgę. Mam wrażenie, że gdyby przypadkiem kropla atramentu spadła na płytę pilśniową, przebiłaby ją :)

Znaczy się nie tyle wysycha, co wsiąka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie tyle wysycha, co wsiąka ;)

 

Na razie wypisałem nim zaledwie kilka recept (na podłym papierze), więc trudno coś orzec, ale nie przebija na nich bardziej niż np. WM Florida Blue. Na płycie pilśniowej jeszcze nie próbowałem pisać :D

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Kaweco powinno poważnie zastanowić się nad stworzeniem bardziej pojemnego naboju / konwertera. Wiem, że się nie opłaca, lepiej i taniej kupić dostępne na rynku gotowce, ale znacznie podniosłoby to atrakcyjność ich piór,.

 

Na jakimś filmiku, o ile pamiętam z bloga Gouletów, widziałem konwerter squezee Kaweco w wersji z metalową obudową (jak np. w Hero 100). Może ta blaszka zwiększa nieco funkcjonalność konwertera bo sam cumelek faktycznie niechętnie naciąga atrament. Niestety nie widziałem takich konwerterów w ofercie żadnego sklepu i nie wiem, czy to samoróbka. W tym samym filmie twierdzą, że do Kaweco Sport pasuje minikonwerter Monteverde, ale to fałszywa wiadomość (sprawdziłem osobiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cumelek!! :w00t:

Coś jak dynks, tylko mniejszy?

Wspaniałe słówko :D

 

Dynksy bywają różne, ale na większe mówi się zwykle wihajstry ;)

W C.K. Galicji mianem cumelka określa się tzw. smoczek dla dzieci. No ale u nas jagody to borówki, wychodzi się na pole a nie na dwór itd, itp :D

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak?!

Dłuuugooo....

 

Pewnie zakraplaczem albo strzykawką ;)

Atramentem  ;)

 

Jakoś tak: ścisłem na pusto, wetkłem w kałamarz, puściłem i na chwilę zostawiłem. Pióro do góry łbem, obstukałem co by atrament na dół był zleciał, ścisłem aż stalka się spociła, wetkłem w kałamarz, puściłem, zostawiłem.... I tak kilka razy. 

 

Jakoś poszło, Ośle, jakoś poszło...  :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuuugooo....

 

Atramentem  ;)

 

Jakoś tak: ścisłem na pusto, wetkłem w kałamarz, puściłem i na chwilę zostawiłem. Pióro do góry łbem, obstukałem co by atrament na dół był zleciał, ścisłem aż stalka się spociła, wetkłem w kałamarz, puściłem, zostawiłem.... I tak kilka razy. 

 

Jakoś poszło, Ośle, jakoś poszło...  :P

 

Fascynujące :D

Ale chyba nie o to chodzi, żeby kombinować jak przysłowiowy koń pod górkę. Konstruktorzy z Kaweco mogliby się trochę postarać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atramentem  ;)

 

Jakoś tak: ścisłem na pusto, wetkłem w kałamarz, puściłem i na chwilę zostawiłem. Pióro do góry łbem, obstukałem co by atrament na dół był zleciał, ścisłem aż stalka się spociła, wetkłem w kałamarz, puściłem, zostawiłem.... I tak kilka razy. 

 

Jakoś poszło, Ośle, jakoś poszło...  :P

 

Radzę uważać, bo ja swego czasu ścisłem o jeden raz za dużo i wzięło i rozpękło się i ja, pół ściany, biurko i kot (dla którego skończyło się to - o zgrozo - kąpielą) byliśmy uwalani w brązowym rozpryśniętym atramencie - zupełnie jakby ktoś psie g... odchody znaczy, w wentylator wrzucił  <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...