Skocz do zawartości

Czas się przywitać


katahum

Polecane posty

Przeglądając dziś forum uznałam, że to dość niegrzeczne, wparować tak nagle bez powitania. Tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Moja przygoda z piórami zaczęła się bardzo niedawno, bo na początku grudnia. Wcześniej pisałam tylko długopisami, do tego zaciskając na nich kciuk i środkowy palec, a wskazujący trzymając na górze (nie wiem, czy jest sens wstawiać zdjęcie - po prostu pisałam bardzo źle). Któregoś razu znajomy poprosił mnie o pomoc w pisaniu. Po tym spotkaniu przegrzebałam internety w poszukiwaniu interesujących krojów. Wybrałam Copperplate'a i ruszyłam do sklepu po prostą obsadkę i 4 różne stalówki. Zaczęłam od pionowych kresek stawianych na Oxfordowskim papierze zielonym tuszem Koh-i-noor. Po 10 dniach kreskowałam pod kątem, a 21 grudnia kreśliłam pierwsze litery z pomocą skośnej obsadki i mojego kochanego Gillotta 303. Zaczęłam rozglądać się za piórem wiecznym, bo długopis nie leżał mi juz w dłoni.

 

I tak właśnie znalazłam się tutaj. Dziś jestem właścicielką Watermana Hemisphere i Pilota MR, obu ze stalówką F, i poszukiwaczką pióra lekko felxującego, na które godzę sie przeznaczyć majątek. Wciąż poszukuję atramentu w kolorze moich oczu (niezwykle romantyczna ze mnie dusza) do pisania listów do narzeczonego, przebywającego w jednostce. Jeśli znacie jakieś przyjemne turkusy - polecajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś fajne pióra ze stalówką XF dostępne w warszawskich sklepach? Skłaniam sie ku temu przez Watermana (patrz niżej).

Wszystkie polecone atramenty wyglądają na bardzo jasne, a ja szukam niebiesko-zielonego (czyli morskiego), ale chyba skłonię się ku wyrobom Nicponia. Dzięki!

 

Witaj! może się pochwalisz co wykaligrafowałaś?

 

 

Jak zacznę lepiej panować nad stalówką to z pewnością się pochwalę. Póki co szlaczkuję i piszę głównie słowo "Stalówki" - moje ulubione :D

 

 

Mam problem - wkurza mnie pisanie Watermanem. Oceńcie sami, czy napisany poniżej tekst może byc uznany za cienką kreskę. Jest grubaśny, z pióra raz się leje, a innym razem zacina, dlatego moje literki ciągle wychodzą "niedorobione". Co z nim zrobić?

<nie wiem jak wstawić zdjęcie>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie polecone atramenty wyglądają na bardzo jasne, a ja szukam niebiesko-zielonego (czyli morskiego), ale chyba skłonię się ku wyrobom Nicponia. Dzięki!

 

A spróbuj zmieszać atramenty Pelikana: niebieski i zielony w proporcjach 1/3 zielonego i 2/3 niebieskiego (ewentualnie pokombinuj z proporcjami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...