Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

Ty się nie dziw. Ty się ucz :P:D  NIe ma marki musi być jakość. Jest marka, jakość jakaś tam jest, ludzi i tak kupią.

Takie balansowanie na sławie minionej.

Lubię moje 146 ale miałem i mam lepiej ułożone, "maślane" stalówki. Lubię gładkie stalówki, z bardzo lekkim oporem.

Z piórami jest jak z gitarami: sprzęt warty majątek, a jakoś nie leży w ręku, a jakiś samodział "sam gra". Dlatego mamy tyle piór, każde następne może być tym "naj".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Duże uznanie mam dla stalówek japońskich ale w tej samej serii czuć różnice pomiędzy modelami wyposażonymi w takie same stalówki.

Że ja cytuję sam siębie? Czas na kawę albo leczenie.

Powyższe napisane na przykładzie 3 stalówek Platinum, wszystkie M, z serii Platinum 3776, ten sam model pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie dziw. Ty się ucz :P:D  NIe ma marki musi być jakość. Jest marka, jakość jakaś tam jest, ludzi i tak kupią.

Takie balansowanie na sławie minionej.

Lubię moje 146 ale miałem i mam lepiej ułożone, "maślane" stalówki. Lubię gładkie stalówki, z bardzo lekkim oporem.

100% zgody :thumbup:  i może jeszcze dodam, że... "człowiek całe życie się uczy, taka natura  :) "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podpisywania prezentów Waterman 52 i 1/2 z moim ulubionym atramentem Diamine Aqua.

 

A mnie przyszło w udziale prezenty podpisać Lamy Safari ze stalówką 1,5 mm nabijane J.Herbinem Rouge Hematite... :D

 

I to jest chyba najlepszy atrament do opisów na Boże Narodzenie…  :w00t:

 

Tylko następne opisy jakimś flexem muszę poczynić... :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piórami jest jak z gitarami: sprzęt warty majątek, a jakoś nie leży w ręku, a jakiś samodział "sam gra". Dlatego mamy tyle piór, każde następne może być tym "naj".

Dodam tylko, że żeby jeden Baoer mi "sam grał", kupiłam ich cztery, natomiast w przypadku Watermana, to co zakup - to strzał w dziesiątkę... I może na tym właśnie polega podstawowa funkcjonalna różnica między piórem markowym, a jakimś noname'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endoor, a jak salix w MB się zachowuje?

 

W moim konkretnym przypadku R&K Salix w MB zachowuje się bez zarzutu. Chociaż mam pewne obserwacje względem kilku ostatnio używanych atramentów i piór. Nie wiem czy to kwestia takich parametrów jak tzw. przepływ, gęstość, lepkość, czy coś w tym stylu, ale kilka przypadków:

  1. WM Blue-Black w MB 149 zachowywał się dość kiepsko -przerywał nie startował bezbłędnie.
  2. Diamine PWF Blue Dream w MB 149 – bezbłędny.
  3. Sheaffer granatowy w MB 149 – bezbłędny.

Jeszcze inny przypadek:

  1. R&K Permament Blau w F-C Basic Carbon ze stalówką F – niestety przerywa czasem nie startuje od razu.
  2. Sheafer granatowy w F-C Basic jw. – absolutnie bezbłędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K Permanent Blau jest takim wymagającym atramentem, potwierdzone w wielu przypadkach :) Senator łyka go bez zarzutu, inne pióra nie lubią.

 

edit:

Waterman Perspective czarny GT - ależ to kawał pióra jest, nie spodziewałam się ;) 

Edytowano przez Ann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...