Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

Ja mam dwa Reformy 1745, i pisze się nimi całkiem przyzwoicie. Aczkolwiek nie radzę korzystać za często z "semi-flexa", bo po jakimś czasie stalówka może się wyrobić i tak zostać, i będzie pisać grubiej i soczyściej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mam dwa Reformy 1745, i pisze się nimi całkiem przyzwoicie. Aczkolwiek nie radzę korzystać za często z "semi-flexa", bo po jakimś czasie stalówka może się wyrobić i tak zostać, i będzie pisać grubiej i soczyściej. 

Póki co flex jako tai mnie nie interesuje, dzięki.

Zobaczę jak dotrze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reformik to przyzwoite pióro, niewielkie, o niezłych walorach pisarskich. Tłoczkowe, co w tej cenie jest nie do pobicia. Tzw. semi-flex to mit. Ta stalówka to po prostu nie jest stuprocentowy gwóźdź, materiał w jakimś stopniu pozwala na uginanie się. Półfleksy to raczej pióra w rodzaju Ahaba Noodlersa, czy ostatnio różne modele ze stalówkami flex oferowane przez Fountain Pen Revolution. A i tu elastyczność jest uzyskiwana przez głębokie nacięcie stalówki z dość sprężystego materiału. Z semi-fleksami np. Swana, czy Watermana to nie ma nic wspólnego. Zero ma rację, katowanie tej stalówki fleksowaniem niemal na pewno skończy się trwałym wygięciem. Do zwykłego pisania to jest fajny nabytek. Jak by to rzekł pewien Chińczyk ze skeczu: będzie pan zadowolony.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ender

Clear, czarno-złote jakoś mnie nie przekonało, a na wersję podstawową chorowałem już od marca.

 

@marwis

Na cienkich stalówkach nie jest tak nasycony, ale też pisze się nim bardzo miło - po wyschnięciu linia jest klasycznie niebieska. Atrament nie ma tendencji do wycieczek w inne rejony kolorystyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność tego mechanizmu jest tak mała (około pół A4) czy coś jest nie tak? Musze powiedzieć, że po piórach z tłokiem i ich pojemności ta wydaje mi się bardzo mała...

Doświadczenie pokazuje, że raczej tak nie powinno być. Moja małżonka zaanektowała (jak tylko jej pokazałem jak gładziutko pisze ta stalówka :wallbash:), eee… dostała w prezencie  ;)  chciałem powiedzieć Sheaffera Snorkel. Studiuje zaocznie i sporo pisze, a jednak na jednym tankowaniu atramentu ‘jedzie’ cały tydzień z notatkami – to daje w praktyce zapisanych wiele stron A4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałam, wyczyściłam, dokręciłam, śmiga. Pewnie to i tak nie jest 100% ale zapisałam już dwie strony i jeszcze się atrament nie skończył. Dzięki ;) Chociaż myślę, że jak sugerował piter22 przydałoby się wymienić co najmniej jeden oring ale to gdzieś w przyszłości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem Sylwestra w towarzystwie Reforma 1745 zatankowanego kolorem R&K Morinda, którego wczoraj wyregulowałem. Ustawienie stalówki, malutkie wygładzenie ziarna na… umywalce nadało piórku całkiem innego charakteru. Pisze się zgrabnie i leciutko – dużo radochy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endoor

Obyś następnego sylwka spędzał w ciekawszym towarzystwie niż Reform 1745. I robiąc bardziej skeczne rzeczy, niż wygładzanie ziarna na umywalce. Jednak jak już to zrobisz, to nie zapomnij, nawet na największej bani, napisać o tym około drugiej nad ranem. Pozdro i szczęśliwego nowego roku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@endoor

Obyś następnego sylwka spędzał w ciekawszym towarzystwie niż Reform 1745. I robiąc bardziej skeczne rzeczy, niż wygładzanie ziarna na umywalce. Jednak jak już to zrobisz, to nie zapomnij, nawet na największej bani, napisać o tym około drugiej nad ranem. Pozdro i szczęśliwego nowego roku!

Hahaha no wiedziałem, że ten "skrót myślowy" ktoś tak zinterpretuje. Wszystkiego najlepszego w nowym roku! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester jest tak samo dobry do pracy z piórami jak każdy inny dzień. Może nawet lepszy, bo i tak przez kanonadę i naparzanie bitami nie da się spać zbyt wcześnie.:) Tak więc sąsiedzie zza miedzy, na pewno lepiej spędziłeś czas niż większość spędzających tę noc na piciu, naparzaniu petardami, żarciu i innych sposobach marnowania zdrowia i sił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...