Skocz do zawartości

Engeika


rarar

Polecane posty

Generalnie potwierdzam, że pan Taizo to sloidna firma, choć raz zdarzyła się mu wpadka. Kupiłem przez ebay na jednej aukcji dwa pióra, a otrzymałem tylko jedno. Napisałem do niego jak sprawa wygląda, ale nic mi nie odpisał. Sam nie wiem, czy przeoczył, że zakupiłem dwa egzemplarze i wysłał jeden, czy wysłał dwa i w urzędzie celnym jedno pióro się zapodziało. Jakby nie było powinien na mojego maila odpisać, bo niesmak pozostał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory tylko raz kupowałem u tego sprzedawcy, ale nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Owszem, w paczce brakowało jednego pióra, ale też nie było na nie miejsca i może też dlatego się w niej nie znalazło. Po mailu z zapytaniem, błyskawicznie dosłał brakujące pióro. W obu przypadkach przesyłka była EMS-em - po 7-10 dniach u mnie. A Japończyki mnie oczarowały :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję u niego już od kilku lat, ale ostatnio się pogorszyło. Dawniej wysyłał następnego dnia po zakończeniu aukcji a teraz zdarza mu się zwlekać kilka dni, do tygodnia. Umawiałem się z nim na coś, a potem to nie jest realizowane. Ma za dużo aukcji na raz i trudno mu to ogarnąć. Ogólnie jednak nie mam zastrzeżeń, dobre pióra za dobre ceny. Wysyłka ostatnio wyszła od niego w piątek, a u mnie była w środę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Zbliża się bardzo okrągła rocznica ślubu (moja i mojego męża). Myślę, że to dobra okazja na spełnienie marzeń i sprawienie sobie przedmiotu, który będzie przypominał o tym dniu. 

Chciałabym kupić pióro japońskie, ze sklepu Engeika.

Mam pytanie do Was doświadczonych - czy vat pobiera poczta przy odbiorze? Pióro z pewnością będzie warte więcej niż 22 euro.

Nigdy nie kupowałam rzeczy w kraju poza UE, mam jeszcze wątpliwość - czy płacę cenę netto czy brutto? Engeika podaje obie ceny.

pozdrawiam

 

Kupuję u niego już od kilku lat, ale ostatnio się pogorszyło. Dawniej wysyłał następnego dnia po zakończeniu aukcji a teraz zdarza mu się zwlekać kilka dni, do tygodnia. Umawiałem się z nim na coś, a potem to nie jest realizowane. Ma za dużo aukcji na raz i trudno mu to ogarnąć. Ogólnie jednak nie mam zastrzeżeń, dobre pióra za dobre ceny. Wysyłka ostatnio wyszła od niego w piątek, a u mnie była w środę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

1. Czy jest możliwość zrobienia u zwykłego przelewu walutowego; czyli nie przez PayPal ani tym podobne portale. Po prostu wchodzę na stronę mojego banku, podaje numer konta, dane odbiorcy, walutę i kwotę.

 

2. W urzędzie celnym ile mogą mi doliczyć? 23% maksymalnie? W jaki sposób się to opłaca?

 

3. Kto mi to dostarczy w Polsce? Jakiś kurier? To jest tak że trzeba jechać osobiście do urzędu celnego?

 

Jakby ktoś miał jakieś inne uwagi, rzeczy na które warto zwrócić uwage przy pierwszym zakupie za granicą, proszę śmiało pisać.

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest możliwość zapłaty z konta, ale jeśli przelew idzie do krajów innych niż tych, co są w Unii Europejskiej, to wychodzi to drogo.

Nie trzeba biegać do Urzędu Celnego. Przesyłki trafiają po dotarciu do Polski do celników, a urząd po sprawdzeniu, przekazuje taką przesyłkę poczcie, czy też innemu doręczycielowi, a ten dostarcza ją do adresata.

Nie wiem jak to jest u Engeiki, czy honoruje zapłatę kartami płatniczymi typu Visa, czy też MasterCard. Sądzę, że tak by było prościej niż przelewem bankowym.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na jego stronie, że można płacić Visa, MasterCard i Maestro.

A jak się płaci kartą, to poszperaj w instrukcji swojej karty.

Musisz chyba kupić i zaznaczyć, że będziesz płacił kartą i jakiego typu.

Nie wiem tylko po kiego, takie kombinacje, jak można szybko, bezproblemowo przez PayPal.

Na dodatek taki zakup ma gwarancję bezpieczeństwa PayPal.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak płaciłem coś się stało z kartą sieciową i straciłem połączenie. Teraz je odzyskałem, ale strony nie da się już odzyskać, a przelew nie poszedł...

 

Gdzie tu jest numer zamówienia w tym sklepie? Ok, mam.

 

No ok, zapłata z konta zniknęła, więc to dobry znak. Teraz trzeba sie modlić żeby wszystko poszło tak jak należy... :bezradny:

To był najbardziej stresujący przelew w moim życiu...

Edytowano przez Aventador13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie kupowac w Engeice biorac pod uwage 20 procent cla i koszt przesylki? Z tego co widzialem np kilka Sailorow kosztuje po przeliczeniu ok 400 zl plus clo ok 80 plus przesylka 20. To sto zl taniej, plus minus.

Te zalozenia sa i tak pro Engeika

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Taizo miałem standardową przygodę: zamówiłem pióro, zapłaciłem, mail: że bardzo przeprasza ale wbrew temu co piszą na aukcji jednak nie mają F-ki z tego modelu i mogą go zlecić do wykonania producentowi i powinien być już za jedyne 2 miesiące... :] Wziąłem M-kę bo o zwrocie kosztów nie chciał słyszeć... Ale ta M-ka już była całkiem fajna, wszystko w porządku, szybko to wysłał EMS-em w formie odszkodowania, także zachował się w sumie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...