Skocz do zawartości

Tribologia Noodlersa


Polecane posty

Czy mechanizm tłoczka w Noodlersie Konrad po zakupie wypada nasmarować? Czy jeśli płynnie chodzi to można się z tym wstrzymać dopóki nie zacznie się zacinać? I czy w ogóle jest smarowanie potrzebne, biorąc pod uwagę fakt, że plastik ma właściwości samosmarowne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klerk napisał:

A masz taki smar?

To są specjalistyczne smary na bazie teflonu, inne (ropopochodne, roślinne,... itd.) mogą wręcz zaszkodzić!

 

A z ciekawości. Czym smarowano tłoczki, jak nie wynaleziono jeszcze teflonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stafil napisał:

A z ciekawości. Czym smarowano tłoczki, jak nie wynaleziono jeszcze teflonu?

Weź ty się chłopie ogarnij... Tłoczek w piórze wykonuje jeden ruch góra - dół na tydzień. Nawet niech będzie na 3 dni. To nie tłok w samochodzie, który wymaga ustawicznego smarowania. Twoje pióro - nawet bez smarowania - przeżyje Ciebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Weź ty się chłopie ogarnij... Tłoczek w piórze wykonuje jeden ruch góra - dół na tydzień. Nawet niech będzie na 3 dni. To nie tłok w samochodzie, który wymaga ustawicznego smarowania. Twoje pióro - nawet bez smarowania - przeżyje Ciebie. 

Dobra, po prostu już z ciekawości się pytałem. Jak zapewniano gładkie chodzenie tłoczka w piórze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Stafil napisał:

Dobra, po prostu już z ciekawości się pytałem.

Chłopie, kup sobie pióro. Nalej atrament. I pisz... Miej frajdę i radochę z pisania. I nie zastanawiaj się nad smarowaniem. 

[edit]

W 1975 roku dostałem watermana. Pisze do tej pory. Blisko 45 lat. Bez smarowania. Bez wymiany stalówki. 

Amen.

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

W 1975 roku dostałem watermana. Pisze do tej pory. Blisko 45 lat. Bez smarowania. Bez wymiany stalówki. 

... he, he, he, ale to były inne pióra, ja co prawda nie mam aż tak zacnego:wub:, ale ma jeszcze wieczystą gwarancję (na piśmie!), która firma dzisiaj daje dożywotnią gwarancję? No...?:cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...