Skocz do zawartości

Souvenir z Japonii


MarcinEck

Polecane posty

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 minut temu, tom_ek napisał:

Proponuję atramenty, bardzo ciekawe są Kobe robione przez Sailora dla sklepu w Kobe (więc dostępne być może tylko w Kobe ;)).

Tomku - jakbyś miał jakieś bliższe namiary na sklep w Kobe, to napisz proszę PW. Sprawa nie jest strasznie pilna. Mój emisariusz leci tam pod koniec miesiąca, ale będzie raczej tylko w Tokyo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pije. 

Ryż jest w jakiś specyficzny sposób przypiekany na patelni i dodawany do herbaty. Nadaje to naparowi niepowtarzalnego smaku. Próbowałem cos takiego w domu zrobić - ale kupa: nawet w 1/10 nie smakowało jak oryginał. Ja miałem taką herbatę z Chin akurat, ale w Japonii też to robią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tom_ek napisał:

Zmiana awatara - zmiana upodobań (z niemieckich na japońskie)?

Tak naprawdę to pomimo że miałem stalówkę Montblanc na awatarze, to nigdy nie miałem na własność żadnego pióra od nich. Szukałem po prostu zdjęcia na awatar, gdzie byłby ładna stalówka i wybrałem właśnie to zdjęcie.

Z kolei kilka miesięcy temu kupiłem właśnie Sailora z dwukolorową stalówka i wczoraj tak sobie pomyślałem czy nie zrobić go awatarem, bo w sumie też jest bardzo ładna. Tak też zrobiłem jej zdjęcie i zmieniłem tą stalówkę MB. Nie ma to związku ze zmianą upodobań, choć bardzo lubię pióra z Japonii odkąd kilka lat temu kupiłem pierwszego Sailora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zachęcam, by się syn wybrał do sklepów Itoya albo Maruzen, japońskie firmy produkują czasem linie specjalne piór dla tych sklepów (i dla Maruzen chyba też atramenty).

Kiedy moi znajomi byli w Tokyo sama ich poprosiłam o kupienie mi Sailora 1911 czarnego (chciałam klasyka, to moje pierwsze japońskie pióro i od niego się moja miłość do japońskich piór zaczeła... swoją droga, Ci sami znajomi przy okazji kolejnej wycieckzi, tym razem do USA, kupili mi "na zlecenie" w kultowym FountainPenHospital w Nowym Jorku -  Pilota Falcona ;)). Co ciekawe, czasem ciężko dostać najbardziej 'klasyczne'  Sailory w Japonii, przynajmniej tak było wtedy, i faktycznie pare osób na różnych forach wspominało o tym, ja pisałam do kilku sklepów, znajomi tez kilka sklepów odwiedzili w poszukiwaniu tego pióra... Finalnie czarny Sailor czekał na znajomych w Itoyi (mailowałam z kimś z tego sklepu). Opakowanie inne niż typowe, bo w pudełku oprócz pióra było jeszcze etui (ale uwaga, zestaw nie zawierał konwertera) :) Nie wiem czy atramenty Kobe będą dostępne w sklepach w Tokyo czy tylko w sklepie firmowym... Chyba najszybciej w Maruzen.

Oczywiście można jeszcze się skusić na jakąś matchę i inne herbaty, ja osobiście dostałam tez kiedyś te herbatę z ryżem, ale mnie wybitnie nie smakuje i wydałam ją dalej ;) 

 

EDIT:

Wychodzi na to, że Kobe robi rowniez atramenty dla sklepów Itoya.

patrz tu (mój Sailor był w podobnym opakowaniu i z podobnym etui) :

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie ostatnio bierze na japońskie, tyle że te 1911, 3776 i Custom - wszystkie takie do siebie podobne i nudne. Ale stalówki ponoć ciekawe... Może się kiedyś na Sailora Pro Gear skuszę (jedyny japończyk z tej trójki, który jako tako jeszcze w moich oczach ujdzie).

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tom_ek napisał:

Może Platinum 3776 Century Laurel Green - dość nowy kolor, dość ładne pióro (i chyba w Twoim Nikaa guście).

Właśnie o nim myślę, haha ;) na zmianę z wersją czerwona (Bourgouge).i moze... wersja białą? (lekko kremową?). Muszę się wybrać do sklepu na oględziny i przymiarki, bo co innego zdjecis, co innego rzeczywistość. Jeśli dobrze pamiętam to Laurel Green jest bardzo ciemny, prawie czarny. No i rzecz równie ważna jeśli nie ważniejsza - stalówka! F, SF czy M? Oto jest pytanie... 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...