Skocz do zawartości
kasiasemba

Ile macie atramentów?

Polecane posty

Zważywszy, że na jednym konwerterze o pojemności 1,1 ml pisze się mniej więcej przez tydzień to wychodzi 7622 tygodnie, czyli jakieś 146 lat - totalne szaleństwo! B)

Chyba jakąś XFką. Mi Pelikan M200 który mieści koło 1,7 ml ledwo wystarcza na jeden szkolny dzień.

A co do liczby atramentów, to też nie rozumiem jak można umieć wybrać cokolwiek w takim nawale. Z dziesięć to tak maksymalnie, jak dla mnie, inaczej zamiast napełnić pióro medytowałabym nad buteleczkami. :D

Policzyłam dzisiaj swoje naboje. Poszło szybko, bo mam ich całe zero ;) i tak zapewne pozostanie.

Kolorek całkiem przyjemny, nie powiem ;) Ale i tak wolę sobie pooszczędzać na jakieś fajne pióro, atramenty to na razie potrzeba drugiego rzędu.

...

Jak to mówią : od przybytku głowa nie boli, ale tyle dobra, które ma Ender... Zastanawiam się, czy On ma  kiedykolwiek dylemat, którego atramentu użyć?

Nigdy... :P

dylematy to mają te osoby co same nie wiedzą co chcą...

no i nie dodałem patronów,...

chociaż mam to raczej nie używam,... wyjątkiem są nowe Kaweco, cały czas się zastanawiam czy nie przerobić je na dropery...

Edytowano przez Ender

@adamon, @visvamitra - jakoś mnie to nie zaskoczyło, ciekawe dlaczego. ;) Ale słuchajcie, to może zorganizujemy kiedyś spotkanie forumowe stricte atramentowe? Takie spotkanie tematyczne w stylu - jaki masz "colour paradise" z piórami na dalszym planie?

Edytowano przez endoor

To napisz tylko, czy więcej niż piór :)

No nie! Piór mam trochę więcej. Ale pocieszyłeś mnie! Czyli do momentu, w którym ilość atramentów nie przekroczy ilości piór jest OK?

Kamień spadł mi z serca!   ;)

Edytowano przez adamon

@adamon, @visvamitra - jakoś mnie to nie zaskoczyło, ciekawe dlaczego. ;) Ale słuchajcie, to może zorganizujemy kiedyś spotkanie forumowe stricte atramentowe? Takie spotkanie tematyczne w stylu - jaki masz "colour paradise" z piórami na dalszym planie?

dobry pomysł, ale nie wyobrażam sobie taszczyć tego wszystkiego np do Warszawy ;)

W niebie mnie nie chcą, w piekle się mnie boją...

No nie! Piór mam trochę więcej. Ale pocieszyłeś mnie! Czyli do momentu, w którym ilość atramentów nie przekroczy ilości piór jest OK?

Kamień spadł mi z serca!   ;)

no ależ... przecież każde pióro powinno być zatankowane innym atramentem, czyż nie? ;)

W niebie mnie nie chcą, w piekle się mnie boją...

dobry pomysł, ale nie wyobrażam sobie taszczyć tego wszystkiego np do Warszawy ;)

Ale wiesz, że jest potrzebna modelka do wykonania performance'u ;) ;)

@Adamon - jest zdecydowanie OK. Powiem więcej. To oznacza, że masz za mało atramentów :) Możesz spać spokojnie.

Edytowano przez visvamitra

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

@Adamon - jest zdecydowanie OK. Powiem więcej. To oznacza, że masz za mało atramentów :) Możesz spać spokojnie.

No właśnie takie miałem przekonanie, ale przeżyłem chwilę zwątpienia.

Ale już mi przeszło. :D

Jak nie da się ich wypisać,

to się w nich wykąpię... :P  ;)

żadne nihil novi. jeden Czech miał już taki napad.

Vladimir-Franz.jpg

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

biorę udział w wymianie listów?

żadne nihil novi. jeden Czech miał już taki napad.

Vladimir-Franz.jpg

Ten się nie liczy... :P

ewidentnie w permanentnych się maczał... ;)

a w dodatku wybiórczo...

ale za to "artystycznie".

“I don’t want to belong to any club that would accept me as one of its members.” Groucho Marx

biorę udział w wymianie listów?

Z głowy licząc ok. 25. Używam tylko niebieskich i brązów. Brakuje mi kilku do kolekcji. Myślę, że mając 40 całkowicie się tym zadowolę, tym bardziej, że głównie użwam max. 5 z obecnej gromadki.

8385 ml... plus bliżej nieznane ml Nicponia...

Czyli

149 rodzajów plus powtórki...

I jeszcze na kilka mam ochotę...

Trafiłem dopiero dzisiaj na ten temat. Ubawiłem się co nie miara :-). Hura jestem normalny :-)

Świetny wątek :-) 5 atramentów i 4 paczki nabojów... skromnie, uff :D

Edytowano przez mery

Spokojnie, to dopiero początek. Kiedy kupiłem kałamarz brązowego Pelikana myślałem, że będę miał spokój na rok. Parę lat później (prawie cztery) mam z pięćdziesiąt kałamarzy a przez moje ręce przewinęło się ze dwieście.

You can't stop the waves but you can learn how to surf.

Mój portfel krzyczy być zamilkł, o człowiecze! ;-) Ale po cichutku, pomalutku powstaje już lista zakupowa...