Skocz do zawartości

@tramentoteka


Wieczny wagarowicz

Polecane posty

Dziś będzie ornitologiczne: nie dość że producent nosi nazwę Blackbird (kos), to jeszcze sam atrament nazywa się Robin Red - czyli rudzik. Nawiasem mówiąc, wszystkie atramenty mają 'ptasie' nazwy i są naprawdę ładne:  szczególnie Puffin (maskonur), Magpie (sroka) i właśnie Robin Red. Więcej szczegółów - TUTAJ

blackbird-red-robin0002-1024x1024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Topaz napisał:

W zdjęciu nie ma linku.

Ooooops... Wprawdzie link był w opisie, ale poprawię zdjęcie...

blackbird-red-robin0002-1024x1024.jpg

Już działa.

Wiesz... w czerwieniach aż tak wielkiego wyboru odcieni nie ma, jak w zieleniach na przykład...

 

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miałbym. Ale przede wszystkim zapytam, czemu w końcu nie wysłali tych atramentów do mnie? Zostawiam listonoszowi Patowi informację, gdzie wetknąć jakby mnie nie było, czekam na przesyłkę, a tu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kleks napisał:

Owszem, miałbym. Ale przede wszystkim zapytam, czemu w końcu nie wysłali tych atramentów do mnie? Zostawiam listonoszowi Patowi informację, gdzie wetknąć jakby mnie nie było, czekam na przesyłkę, a tu...

Po pierwsze primo: nawet nie miałem Twojego adresu.

Po drugie primo: jakoś to się samo, inaczej rozwiązało. 

Po trzecie primo: adres i tak będziesz musiał podać - bo obiecałem ci orzechy z Chin.

5 minut temu, tom_ek napisał:

A miałeś nie brnąć 😉

@tom_ek, nie idź tą drogą... Wszystko Ci się z seksem kojarzy... I budownictwo, i listonosz Pat, któremu trzeba było wyjaśnić gdzie ma wetknąć paczkę, żeby @Kleks nie musiał iść na pocztę... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kleks napisał:

Ale wyleciało Ci z głowy, bo tylko o dupach myślisz. I to jeszcze rudych!

Ten robin przyleciał trochę poza moją wiedzą. Bo tak naprawdę - celowałem w puffina. Ale znajoma, która się trochę bawi w kaligrafię, dostała ode mnie stosowną książkę i w ramach rewanżu chciała mi niespodziankę zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenie, jakie miałem z tym atramentem - to była Różowa Pantera. :rechot: No bo jest taki różowo - żarówiasty...

Thornston's Luxury Goods. Z tym 'luxury' to jednak lekka przesada. Na The Fountain Pen Network śmieją się, że zawartość buteleczek stanowi woda po płukaniu zbiorników, w których wcześniej robiono... Sheaffera Skrip. W końcu to ta sama fabryka... W ocenie użytkowników forum kolory Thornston's są niestabilne, cechy atramentów także: raz się trafi znakomity atrament, innym razem - też znakomity - ale trochę inaczej. Ponoć najstabilniejszy jest... brązowy (kiedyś go pokażę - bo mam na półce). A dziś różowiutki marker... Więcej zdjęć i szczegóły - TUTAJ.

Thorntons-pink-marker0006-1024x1024.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 minut temu, Kleks napisał:

Też bym chętnie jakąś pooglądał...

To po diabła się żeniłeś? Teraz masz szlaban na wszystko: i na zdjęcia, i na rysunki. Co gorsza: szlaban masz po wsze czasy.

A tu wiosna idzie... Trzeba będzie niedługo Mamiye wybudzać z zimowego snu... :roflmho:

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będzie wytwornie, elegancko i arystokratycznie. Duke (książę) - to czarno-niebieski chiński atrament. Ale daleko mu do pojęcia 'chińszczyzny': ekskluzywna, dopracowana butelka, ciekawy i niebanalny kolor sprawiają, że warto na tym atramencie zawiesić oko.

Ten atrament widywałem przeważnie w zestawach z piórem w dość eleganckich opakowaniach - co oczywiście przekładało się na cenę. Ale - jak widać - można spotkać także sam atrament 'luzem'. Więcej szczegółów i zdjęć jest TUTAJ

Duke0007-1024x1024.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego postu - pod żadnym pozorem - proszę nie czytać przed godziną 12! Wytłumaczenie jest bardzo proste: prawdziwy gentleman nigdy nie pija przed południem,  a - jak mniemam - wiecznymi piórami piszą wyłącznie gentlemani (nawet jeśli są kobietami). Atrament zaś nosi nazwę 'Time for whisky' - czyli czas na whisky. Nie przed południem mości panowie! Nie przed południem!

Tu mała dygresja: otóż w angielskim pisze się 'whisky' - ale nie wszędzie: u nas akurat jedyną poprawną formą jest 'whiskey'. A że pochodzi też od nas - więc będę tej ostatniej formy używał. Słowo 'whisky' wywodzi się - tak nawiasem mówiąc - z języka irlandzkiego, od 'uisce beatha' (czytaj: iszka baha), oznaczającego 'wodę życia'.

Ale wróćmy do atramentu. Jeśli powiem że jest piękny - to nie będzie cała prawda. Bo jest naprawdę przepiękny: brązowo-żółto-pomarańczowy. Zapakowany także przepięknie, a w pudełku jest nie tylko 30 ml szklana butelka, ale także malutka buteleczka na próbkę i kroplomierz. Jakość - także znakomita. Ale to chyba wspólna cecha atramentów koreańskich.

W każdym razie - ja jestem jego gorącym fanem.  Więcej zdjęć i opis - TUTAJ. 

Color-traveler-time-for-whisky0009-1024x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten atrament mam - bo mam. Ale gdybym miał go kupić nie do kolekcji, a po to, żeby nim pisać - to chyba niekoniecznie. Ani kolor atrakcyjny, ani butelka ładna, a i nazwa też jakaś taka... No bo kto wymyślił, żeby atrament nazywać Dollar? Acha... Wyrób pochodzi z... Pakistanu. Więcej szczegółów, zdjęć i test - TUTAJ

dollar-green0036-1-887x887.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widzę, że Kolega tu trochę konfabuluje. Bo niby, że pióra Go nie interesują, a tu co zdjęcie, to inne pióro widzę. To lamy AlStar, to znów jakieś Jinhao (czy co to jest). Czy Ty aby nie kolekcjonujesz i piór po cichu? :ph34r:

No bo chyba nie wypożyczasz ino do zdjęcia :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...