Skocz do zawartości

@tramentoteka


Wieczny wagarowicz

Polecane posty

Na jednym z angielskojęzycznych forów wyczytałem, że atramenty Raduga nadal są produkowane, ponieważ atrament fioletowy jest używany do... farbowania włosów. Ponieważ Rosja - to stan umysłu, to w to akurat wierzę. Tym bardziej, że pisał to Rosjanin - więc chyba wie, co mówi. 
Czerwona Raduga (raduga - to po rosyjsku tęcza) akurat ma fajny kolor. Atrament nie zawiera środka grzybobójczego więc jest szansa, że za jakiś czas trzeba będzie łowić 'gluty' ze środka...
Więcej zdjęć i test - TUTAJ

Raduga5-887x887.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minutę temu, tom_ek napisał:

Cholera, zaczyna mi się ten Agat podobać, jasny trochę, ale ma przyjemny, złotawy, ciepły ton.

Mnie też się spodobał. Do tego stopnia, że napełniłem nim wczoraj pióro. Ale na gorszym papierze trochę 'zalewa'... :wallbash:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wieczny wagarowicz napisał:

Ale na gorszym papierze trochę 'zalewa'

A to nie szkodzi, takich nie używam, idą w kosz (wczoraj na przykład, zachęcony recenzjami kupiłem w empiku szkicownik, 100 g/m, marka Creadu - do suchszych stalówek może by się nadał, przy mokrych jednak trochę strzępi - już go nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mnie zaskakują bracia Chińczycy, te kałamarze są pięknie zaprojektowane. Trochę jak Visconti, ale proporcje inne i całość jak flakon kwiatowy.

Ps. jeżeli to nie tajemnica, jakiego programu @Wieczny wagarowicz wykorzystujesz do katalogowania? Zbieram szklane kałamarze (puste :) ) i może też zacznę to katalogować elektronicznie, już się wysypują z każdego kąta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topaz, tu masz zdjęcie porównawcze Visconti i zielonych szparagów:

FYHGBi4.jpg

Zapomniałeś dodać, że Wen Zhu - to szklana buteleczka, zaś Visconti - ordynarny plastik...

* * * 

Z programami do katalogowania jest tak: w sieci jest ich trochę. Są oczywiście płatne i bezpłatne. Nie ma takiego z bazą danych atramentów/piór/butelek po atramencie. Ale - poza tymi specjalistycznymi - mają 'otwartą' bazę danych, którą spokojnie możesz zaadoptować do swoich celów. 

Ja używam programu 'Moje kolekcje'. Znajdziesz go w sieci. Ma tę wadę, że jest płatny i te zalety, że wszystkie kolekcje mam w jednym miejscu, a poza tym jest dość elastyczny (choć nie do końca) i możesz sobie bazę ustawić 'pod siebie'. Więc nie ma problemu stworzenia zakładki co w jakie pióro ostatnio wlałeś. 

Z bezpłatnych - jest Numista. Jest to program do kolekcjonowania monet, ale raz: jest także po polsku, dwa: jest niezwykle elastyczny i możesz go zamienić na program do kolekcjonowania atramentów. Bo nie ma problemów ze zmiana nazw pól w bazie danych i zamiast nominał monety można wpisać 'marka atramentu'. 

Inne te płatne, bezpłatne i płatne z ograniczeniami - są już w 'language'u'. Jeśli to Cie nie przeraża - to znajdziesz coś w sieci na pewno. 

Edytowano przez Wieczny wagarowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróćcie uwagę jaki praktyczny: można odłożyć dwie obsadki (ze stalówkami oczywiście), na pewno z początku ubiegłego wieku albo jeszcze wcześniejszy. Gdy tak na niego patrzałem oceniając pomysłowość twórcy nasunęło mi się pytanie: jaka jest etymologia słowa "kałamarz" i od jak dawna je znamy? Ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Klerk napisał:

jaka jest etymologia słowa "kałamarz"

Łatwe... Wiki podaje już w pierwszym zdaniu:

Cytat

Kałamarz (od łac. calamarius, naczynie do przechowywania piór pisarskich; calamus – oznacza trzcinę) – naczynie na pióra pisarskie lub atrament, stosowane powszechnie przed wynalezieniem pióra wiecznego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kleks napisał:

Znowu jakiś zgryźliwy tetryk mnie ubiegł...

Bo z wiekiem - staruchu - Ci się refleks wydłużył. A to, co powinno być długie - to Ci się skróciło... :rechot:

PS. Tytułem wyjaśnienia: z @Kleksem znamy się od tak dawna, że niedawno w kopalni Halemba odkryto w węglu ślady naszych stóp. I te - pozornie - złośliwe przytyki, są w rzeczywistości przyjacielskimi żartami, o które żaden z nas się nie obraża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Topaz napisał:

Ale, w szoku jestem ile dostarczająca in kałamarze  firma (raczej hurtownia, nie huta) ma ich w swojej ofercie.

Masz na myśli różnorodność opakowań? No to pewnie zdziwisz się jeszcze parę razy, bo pokazałem zaledwie niewielką cześć kolekcji... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny chiński wynalazek: Poky. Rewelacja żadna, ale kupiłem ten atrament do kolekcji. A był w zestawie z niebrzydkim (choc taniutkim) piórem ze stalówką EF. Myślę: będzie do testów atramentu. W efekcie przyszły... dwa różne pióra (a jakże: firmy Poky). To drugie - z dołączoną karteczką 'Szczęśliwego Nowego Roku'. Miło... W efekcie dwa pióra i mała buteleczka atramentu (więcej zdjęć i test - TUTAJ) kosztowały mnie 3 €... 

Poky0002-887x887.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie poproszę o link, tych atramentów (tego w szczególności) na eBay'u nie znalazłem, tylko na ali. Na eBay'u zamówiłem za to takie : https://www.ebay.pl/itm/non-carbon-color-ink-ink-red-blue-black-ink-glass-pen-pen-color-dip-ink-18M-E8Q3/274194846270?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=574310584686&_trksid=p2057872.m2749.l2649.

Nie bałeś się otworzyć przesyłkę ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom_ek napisał:

Tradycyjnie poproszę o link, tych atramentów (tego w szczególności) na eBay'u nie znalazłem, tylko na ali. Na eBay'u zamówiłem za to takie : https://www.ebay.pl/itm/non-carbon-color-ink-ink-red-blue-black-ink-glass-pen-pen-color-dip-ink-18M-E8Q3/274194846270?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=574310584686&_trksid=p2057872.m2749.l2649.

To, co pokazałeś w linku - to było właśnie to. W zasadzie zamawiałem zielony, przyszło złoto. Okazało się, że - jak sprawdziłem - oni wysyłają losowo. No i na mnie padło złoto... Myślę, że złoto znajdziesz bez problemu w ebayu. Ali używam sporadycznie - bo jest znacznie droższe. 

6 minut temu, tom_ek napisał:

Nie bałeś się otworzyć przesyłkę ;)?

Mam kontakt z pacjentami, więc traktujmy to jak ryzyko zawodowe... :rechot:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wysłałem Ci PW...

Mam też taki sam atrament jak ten z linku, więc się zasugerowałem zdjęciem. Ten z tymi złotymi drobinkami był stąd:

https://www.ebay.ie/itm/Colored-Bottled-Fountain-Pen-Ink-Zodiac-Signs-Cover-Refilling-Liquid-Color-18ml/282810981449?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...