Jump to content
zmechu

Wing Sung 3008 - pogromca TWSBI :-)

Recommended Posts

To ja przepłaciłem – dałem całe 2,5$ :) Piórko przyszło w zeszłym tygodniu. Pisze fajnie, mokrą „europejską” F-ką. Z naklejką prawie się udało – został mało widoczny ślad po kleju w postaci jaśniejszego prostokąta na lakierze. Pewnie bym tego pióra używał częściej, ale niestety, mój egzemplarz nieco przecieka na pierścieniu, który kończy sekcję (od strony stalówki) – przeciek nie jest duży, ale brudzi palce.  Może z czasem zaklei się atramentem i będzie dobrze... albo może uda mi się to rozebrać i zakleić jakoś...

Jak na pióro za niecałe 10 zł to jestem naprawdę zadowolony, stalówka EF i w sumie zbliżona do japońskiej F w Penmanship. Za taką cenę to zdecydowanie warto kupić tym bardziej, że skuwka jest zakręcana. Jestem ciekaw porównania ze stalówką EF w TWSBI Eco jak już je dostanę :)

FUw0sA2.jpg

Kusicie coraz bardziej...

A czy pojawiają się jakieś problemy z nimi? Przeciekanie, pękanie, schodzenie lakieru, odbarwianie?

Mam dopiero tydzień niecały, naklejkę oderwałem bez szczególnej uwagi czy coś się stanie. Nie przecieka, na stalówce nie ma śladów atramentu, ogólnie jak na taką cenę to jestem zadowolony :)

Dnia 15.12.2017 o 14:23, p71 napisał:

To ja przepłaciłem – dałem całe 2,5$ :) Piórko przyszło w zeszłym tygodniu. Pisze fajnie, mokrą „europejską” F-ką. Z naklejką prawie się udało – został mało widoczny ślad po kleju w postaci jaśniejszego prostokąta na lakierze. Pewnie bym tego pióra używał częściej, ale niestety, mój egzemplarz nieco przecieka na pierścieniu, który kończy sekcję (od strony stalówki) – przeciek nie jest duży, ale brudzi palce.  Może z czasem zaklei się atramentem i będzie dobrze... albo może uda mi się to rozebrać i zakleić jakoś...

Tez tak miałem. O ile pamietam po silniejszym dokręceniu problem ustąpił.

Tak sobie czytam o tym "pogromcy" i właśnie się zorientowałem, że idealnie nadaje się do moich planów. Często używam zakreślacza i ostatnio natrafiłem na atramet Pelikana M205, który zalany w piórze spełnia rolę zakreślacza. W dodatku w demonstratrze będzie wyglądał niesamowicie. Jedyny problem, to kupowanie na ali. Więc jak ktoś będzie kupował tego 3008 z przezroczystą skówką, i byłby taki miły, żeby powiększyć zamówienie o 1 sztukę chętnie przyłącze się do zakupu.