Jump to content

Jakie pióro kulkowe wybrać?


dudi175

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić sobie pióro kulkowe z uwagi na to że stalówką mi się źle pisze. Chciałbym aby było ono w miarę ładne coś ala Parker Urban Premium. Co polecacie w kwocie do 160zł. Jaką firmę wybrać i czy lepszym wyborem będzie kulkowe czy długopis. Służyć mi będzie do robienia notatek na uczelni podpisów i ogolnie na codzień.

Link to comment
Share on other sites

Przerywa dziwnie. Ale pomijając nie podoba mi się aż tak stalówka. Lubię jak pióro wygląda jak długopis. Parker szczerze wiem że firma od lat ale jakoś widziałem że ludzie narzekają na niego. A co myślicie o Duke albo innej firmie? Kalixt ten cross jak dla mnie dziwny bo taki mały troche :D Chciałbym żeby wyglądał jak zwykły długopis taki bardziej podłużny.

Link to comment
Share on other sites

Wyglądem jak Parker Urban Premium. A Jak myślicie pióro wieczne jest lepsze niż kulkowe?

 

Dudi,

 

zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Nas, pióromaniaków, nie pytaj, bo w większości przypadków odpowiedź jest z góry wiadoma. Bardzo fajne pióra kulkowe ma Parker. Model Sonnet w tej formie sprawdzi się super!

Link to comment
Share on other sites

Używam, gdy muszę pisać przez kalkę lub do adresowana kopert, długopisu załadowango żelowy wkładem Parkera. Kiedyś kupiłem pióro kulkowe Watermana i niestety nie pisało dobrze na niektórych papierach.

 

Może problem dotyczył samego wkładu? Właśnie za tym (m.in. za tym) w piórach kulkowych nie przepadam. Wszystko zależy od konkretnego wkładu. Znajdziesz ten fajny, piszący ekstra, a potem przychodzi ciężki dla serca moment wymiany. I loteria... Będzie lepszy czy gorszy? Bo taki sam na pewno nie :).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kupiłem wkład Duka do piór kulkowych. Żałuje tego czynu i obiecuję, że nigdy więcej. Stare przysłowie mówi coś o chytrym, co to dwa razy traci.

Pióro z tym wkładem drapie (sic!), potwornie skrzypi, acz, trzeba przyznać, nie przerywa. Mimo wszystko - nie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...