Skocz do zawartości

Jakie pióro kulkowe wybrać?


dudi175

Polecane posty

Witam. Chciałbym kupić sobie pióro kulkowe z uwagi na to że stalówką mi się źle pisze. Chciałbym aby było ono w miarę ładne coś ala Parker Urban Premium. Co polecacie w kwocie do 160zł. Jaką firmę wybrać i czy lepszym wyborem będzie kulkowe czy długopis. Służyć mi będzie do robienia notatek na uczelni podpisów i ogolnie na codzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywa dziwnie. Ale pomijając nie podoba mi się aż tak stalówka. Lubię jak pióro wygląda jak długopis. Parker szczerze wiem że firma od lat ale jakoś widziałem że ludzie narzekają na niego. A co myślicie o Duke albo innej firmie? Kalixt ten cross jak dla mnie dziwny bo taki mały troche :D Chciałbym żeby wyglądał jak zwykły długopis taki bardziej podłużny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem jak Parker Urban Premium. A Jak myślicie pióro wieczne jest lepsze niż kulkowe?

 

Dudi,

 

zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Nas, pióromaniaków, nie pytaj, bo w większości przypadków odpowiedź jest z góry wiadoma. Bardzo fajne pióra kulkowe ma Parker. Model Sonnet w tej formie sprawdzi się super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam, gdy muszę pisać przez kalkę lub do adresowana kopert, długopisu załadowango żelowy wkładem Parkera. Kiedyś kupiłem pióro kulkowe Watermana i niestety nie pisało dobrze na niektórych papierach.

 

Może problem dotyczył samego wkładu? Właśnie za tym (m.in. za tym) w piórach kulkowych nie przepadam. Wszystko zależy od konkretnego wkładu. Znajdziesz ten fajny, piszący ekstra, a potem przychodzi ciężki dla serca moment wymiany. I loteria... Będzie lepszy czy gorszy? Bo taki sam na pewno nie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem wkład Duka do piór kulkowych. Żałuje tego czynu i obiecuję, że nigdy więcej. Stare przysłowie mówi coś o chytrym, co to dwa razy traci.

Pióro z tym wkładem drapie (sic!), potwornie skrzypi, acz, trzeba przyznać, nie przerywa. Mimo wszystko - nie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...