Skocz do zawartości

Poranne klikanie - rozbudowana ankieta


visvamitra

Polecane posty

Pisząc na niebiesko w pracy uchodzi się za "normalnego", za "oryginała" uchodzi ktoś kto pisze na zielono czy brązowo. W ankiecie jest dokładnie odwrotnie: pisanie na zielono i na brązowo świadczy o niezwykle popularnych upodobaniach :lol:

 

Idź do jakiejkolwiek fabryki i powiedz, że piszesz piórem. Uznają Cię za dziwaka. Tam wszyscy używają długopisów lub żelpenów. Także z tymi kolorami niebieskimi to jest tak samo: na forum i poza forum.

 

W ankiecie są wymienione takie kolory, których ludzie rzadko używają lub w ogóle, np. żółty. Nie ma za to blue-blacka.

Wiem, można dopisać. A powinno być odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Janykiel - bo jest to ankieta skierowana do forumowiczów. Z powodów wymienionych w pierwszym poście zamieściłem ja poza forum, ale kiedy robię ankiety na forum zawsze są one jawne. Mam wrażenie - choć mogę się mylić - że to zachęca forumowiczów do większej rzetelności :) 

@Akszugor - masz rację. Wrzuciłem granatowy sądząc, że zostanie potraktowany jako zamiennik blue blacka, ale słowniki nie dają jednoznacznych wyników. Gdzieniegdzie blue - black tłumaczony jest jako granat / ciemny granat a w innych miejscach jako niebiesko-czarny. Mój błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janykiel - bo jest to ankieta skierowana do forumowiczów. Z powodów wymienionych w pierwszym poście zamieściłem ja poza forum, ale kiedy robię ankiety na forum zawsze są one jawne. Mam wrażenie - choć mogę się mylić - że to zachęca forumowiczów do większej rzetelności :) 

Dzięki za wyjaśnienie. Bardzo doceniam pracę którą włożyłeś w tę ankietę i podoba mi się jej pomysł, ale co do zasady nie wypełniam ankiet, które nie są anonimowe. Nie za bardzo odpowiada mi dość szczegółowe badanie i agregowanie danych dotyczących moich preferencji w jakimkolwiek zakresie w sposób nieanonimowy. Mimo wszystko w badaniach statystycznych różnego rodzaju anonimizacja badania jest dobrym obyczajem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Bardzo doceniam pracę którą włożyłeś w tę ankietę i podoba mi się jej pomysł, ale co do zasady nie wypełniam ankiet, które nie są anonimowe. Nie za bardzo odpowiada mi dość szczegółowe badanie i agregowanie danych dotyczących moich preferencji w jakimkolwiek zakresie w sposób nieanonimowy. Mimo wszystko w badaniach statystycznych różnego rodzaju anonimizacja badania jest dobrym obyczajem.

 

Myślę, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Skoro nick jest dla Ciebie rzeczą tak prywatną, to dlaczego piszesz na Forum? Podejrzewam, że prośba o podanie nicku nie wynika z korporacyjnych zapędów Łukasza, a jedynie pozwala uniknąć sytuacji, w której trolle nabiją 100 różnych wypełnień ankiety ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach nigdy nie jesteś anonimowy. Znane jest Twoje IP, dostawca internetu, położenie geograficzne (z dokładnością do dzielnicy miasta lub nawet ulicy, a można się postarać nawet o dokładniejsze). Mechanizmy data mining zbierają dane o Twojej pełnej aktywności, zapytaniach w wyszukiwarce, preferencjach zakupowych, odwiedzanych stronach, wpisywanych treściach, aktywnościach na forach, społecznościówkach, rozmowach za pośrednictwem komunikatorów. Później to wszystko jest mielone i wyłuskiwane są z tego konkretne, dotyczące konkretnej osoby informacje. Np. co janykiel robi we wtorek wieczorem, z kim rozmawia, w co klika i jaką mu tu reklamę podesłać, skoro ostatnio szukał tego i tego i napisał to i to. A skoro z pracy wróci o tej i o tej godzinie, to można mu podrzucić jakąś inną treść. W istocie trzeba pamiętać, że jesteśmy produktem, dobrze skatalogowanymi, zmierzonymi, opisanymi bytami, o których reklamodawcy i zarządcy systemów wiedzą więcej niż my sami ;) Toteż taka ankieta naprawdę nie robi wielkiej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, czegoś chyba nie zrozumiałeś.;) Andrew, no proszę Cię, czy to, że wszyscy wokół próbują nas śledzić (w życiu bym się nie dowiedział, gdyby nie Ty:P) ma sprawiać, że każde zestawianie danych na temat moich preferencji musi mi pasować? Swoją drogą, "znane jest" jest dość ogólnikowe. Nie mam zamiaru rozpętywać jakiejś krucjaty przeciwko ankiecie. Zapytałem, dostałem odpowiedź, wyraziłem opinię i temat (w tym zakresie) można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...