Skocz do zawartości

Poranne klikanie - rozbudowana ankieta


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mamy 64 odpowiedzi. Super :)

 

Widzę, że sporo osób dopisało do puli pióra angielskie. Jestem ciekawy czy obecnie funkcjonuje na rynku angielski producent piór wiecznych (Conway Stewart padł_ czy piszecie o piórach vintage?

 

Anglia to nie tylko CS,...

 

ale także Onoto...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mamy już 81 głosów. Może znajdzie się jeszcze dziewiętnastu chętnych? Nie trzeba udzielać się na forum, żeby wziąć udział w ankiecie. Nie dam rady opracować wyników na FPD, ale na pewno jakoś je do grudnia podsumuję w formie pisemnej :)

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest słuszna koncepcja, bo mnie na przykład się nie spodobał, mimo iż powinien.

 

dokładnie, bluźnisz, skoro mistrz mówi, to mówi!

 

a swoją drogą (stosuję pisownię rbitowską od małej) ankieta pokazuje nie zwycięzców wśród produktów, tylko zwycięzców wśród forumowych użytkowników

ankieta przeprowadzana była na dwóch forach i odzwierciedla li tylko forumowe fanaberie, a nie rzeczywistość kupowania/uzywania w nieistniejącym ponoć kraju - Polsce

 

 

 

a teraz z zupełnie innej beczki...

ostatnio łaziłem trzy dni na kontrole po sklepach (przeklęta sprawa, ale trzeba czasem) i mnie się długopis (nie, nie pisuję długopisami, tylko w pracy jak muszę druki przez kalkę) Pelikana wypisał (nie, nie kupiłem długopisu Pelikana specjalnie, tylko z piórem okazyjnie na aukcji - po prostu był w komplecie)

musiałem więc kupić szybko jakiś tani, jednorazowy

wchodzę do budki blaszanej ze wszystkim w asortymencie (przy dworcu PKP) i proszę o długopis

pani mi, że ma i płacę 1,80 zł

co on taki drogi? pytam, mając na myśli jednorazówki z kiosków za 50 gr sztuka lub inne jednorazowe BIC

a, bo wie pan, to dobry długopis - uśmiecha się pani i mi podaje

kupuję, płacę, otrzymuję resztę z 2 zł i paragon

patrzę na to cudo

i...

Pelikan jednorazowy :D

 

a to niespodzianka

Edytowano przez Akszugor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a swoją drogą (stosuję pisownię rbitowską od małej) ankieta pokazuje nie zwycięzców wśród produktów, tylko zwycięzców wśród forumowych użytkowników

ankieta przeprowadzana była na dwóch forach i odzwierciedla li tylko forumowe fanaberie, a nie rzeczywistość kupowania/uzywania w nieistniejącym ponoć kraju - Polsce

 

Prawda jest taka, że ani to forum ani ta ankieta (chociaż ciekawa pod względem konstrukcji pytań) nie odzwierciedla rynku polskiego, nie mówiąc już o rynku globalnym. To tylko preferencje bardzo wąskiej grupy, której wybory nie mają wiele wspólnego z grupą globalną, która to jedynie jest brana pod uwagę przez światowych producentów. Jesteście tym jądrem jądra, ale liczy się białko, nie żółtko...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, oświeć nas co do światowych trendów (nie mylić z trądem!).

 

Prośba zbyt ogólna Robercie. Sprecyzuj. Pierwszy z brzegu przykład: naprawdę myślisz, że w PL najpopularniejszym atramentem jest Moss Green? Albo system napełniania piston-filler?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje się najwięcej tego, co jest najpowszechniej dostępne, czyli Pelikany 4001, Watermany i pewnie jeszcze Sheaffer oraz Parker. Tanie i dobre, bo tanie. Innych prawie nie widać w sklepach. Wątpię aby jakieś tam zwykłe papiernicze miały szerszą ofertę atramentów. Toteż jak nie ma większego wyboru, to mało uświadomieni ludzie kupują to, czym sklepy zostały zasypane przez dystrybutorów ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...