Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

No dobrze, panowie doktorzy, ale nawet jeśli będzie to ułamek genów, to zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że wśród nich trafi się ten odpowiedzialny za przynoszenie piór mężowi ;)

Panowie, pewnie medycy, pisali o dziedziczeniu a nie o szczęściu, ślepym trafie  i rachunku prawdopodobieństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardzo fajne pióra, te 120. A co w nim poprzedni właściciel spopsuwał?

Najprawdopodobniej musiał je czyś przycisnąć lub usiąść gdyż powstało niewielkie pęknięcie wzdłuż pióra. A skoro powstało pęknięcie to zalał je jakiś klejem. Klej dostał się najprawdopodobniej do środka blokując sam tłoczek lub cały mechanizm. To tyle albo aż tyle. Przesuwanie tłoczka jest niemożliwe. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno niczego nie kupiłem,...

 

tak więc nadejszła wiekopomna chwilunia i kobyłka u płota zjawiła się...

 

w pudle...

 

n7x1emR.jpg

 

wiedziałem co zamawiałem, ale nie wiedziałem, że będzie jak z rosyjskim matrioszkami...

 

z pudła wysunął się materiałowy woreczek,...

 

całkiem podobny do tych w których buty nabywam,...

 

sXkbHmE.jpg

 

z rzeczonego woreczka, wysunęło się właściwe zawiniątko,...

 

czyli skórzany naleśnik w wersji extra long i dość dziwnym kolorze...

 

HUfFbiY.jpg

 

extra long znaczy się do formatu klatki filmowej ni w ząbek nie pasujący więc na raty musiałem dokumentować...

 

rata pierwsza w wielkości 50%...

 

y7FewAO.jpg

 

rata druga i kolejne 50%...

 

ZbTfnjM.jpg

 

a poniżej posumowanie zawartości:

 

- uloteczka reklamowa wydania

- instrukcja obsługi z gwarancją

- notesik

- ircha

- pudełeczko z sekcjami zestawu i zapasowymi nabojami

 

wszystko o takie...

 

7hAQjGU.jpg

 

no i co mnie nieborakowi pozostało,...

 

nic innego tylko wziąć i pisać,...

 

no to piszę tak:

 

tCTAMSE.jpg

 

i już widać, że okulista się o mnie dopytywał,...

 

napisy na stalóweczkach złośliwe italiańce tak drobne umieścili, że o błąd nie było trudno,...

 

no ale poniżej komplet fotek końcówek do korpusu i skuwki...

 

q6SixA4.jpg

 

które z bliska wyglądają o tak... 

 

pierwsze to BB 14k

 

4V2zExm.jpg

 

kolejna końcówka to Italica...

 

13kcvg1.jpg

 

następnie to co było zmontowane na Dzień Dobry...

 

czyli F-ka 18k

 

IrMtQLi.jpg

 

a na koniec to co się ostało pierwsze do testów...

 

czyli czternasto karatowa extra flessible jak to włosi mawiają...

 

eyYwbhW.jpg

 

 

i jej próbka pisania...

 

1YPTuLW.jpg

 

Cheers Ender :)

 

tak na zakończenie dodam, że dzięki uprzejmości sprzedającego dostąpiłem zaszczytu zatankowania konwerterka, który jest w zestawie, wyjątkowym, prześlicznym i jakże słabo dostępnym Parkerem Penman Sapphire...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż jestem ciekawy jak się udało ;)

 

Uff, udało się. Poza pęknięciem, które było nic nie połamałem. A tak to wygląda na chwilę obecną:

 

46aJzry.jpg?1

j1CkJ46.jpg?1

nxdNXr8.jpg?1

jIgxt6T.jpg

Ne27rKW.jpg?1

wkrFvxs.jpg?1

 

Pozostało jeszcze czyszczenie, czyszczenie, klejenie no i zobaczymy. Nie jestem pewien co do jakości uszczelki tłoczka, ale to się okaże przy składaniu i sprawdzaniu. Na razie idę po chrust do lasu. Podobno zima nadciąga. Pozdrawiam ;)

Edytowano przez kolumb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolumbie, życze powodzenia i niecierpliwie śledzę postępowanie reanimacji. Jeśli Ci się to uda, to masz przed soba wielką przyszłość, bo z tego co się zorientowałem, to właśnie model 120 ma bardzo często taką przypadłość. Dwukrotnie już przynajmniej miałem w ręku takie pióra z pękniętą zieloną "owijką"...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolumbie, życze powodzenia i niecierpliwie śledzę postępowanie reanimacji. Jeśli Ci się to uda, to masz przed soba wielką przyszłość, bo z tego co się zorientowałem, to właśnie model 120 ma bardzo często taką przypadłość. Dwukrotnie już przynajmniej miałem w ręku takie pióra z pękniętą zieloną "owijką"...

Otóż to. Niestety ten konkretny rodzaj tworzywa (występujący również w MK-10, zdaje się, choć w nieco innym kolorze) ma taką przykrą przypadłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy. Drugą 120-tkę traktuję jako eksperyment, który rokuje że coś z tego będzie. A jeśli się uda, to tym bardziej urosnę w oczach żony. Pozdrawiam

 

Ale może nie przesadzaj z tym urastaniem, bo Ci same wraki będzie znosiła do domu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...