Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

zajrzałem na targ staroci w Grodzisku Mazowieckim i kupiłem za 5 PLN zaniedbanego Senatora z tłokowym system napełniania i stalówką 1,1. Sekcja nie przylega do stalówki. Pióro na razie odmaczam, bo zaschnął w nim jakiś atrament. Ciekawe czy uida się je uruchomić?

Wcale nie wyglada na zaniedbane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maślaki z dynią i makaronem razowym były bardzo smaczne. Pióro niestety nie pisze :) Nie jest źle, ale stalówka nie przylega do spływaka. Da się nim pisać jako maczanką, ale tak to przerywa. Trafi do Pitera i zobaczymy,co zaradzi :)

No mniam, mniam i... żeby nie było tak zupełnie OT, to smakowitego Senatora trafiłeś, gratulacje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mało owocnym grzybobraniu

 

 

 

zajrzałem na targ staroci w Grodzisku Mazowieckim i kupiłem za 5 PLN zaniedbanego Senatora z tłokowym system napełniania i stalówką 1,1. Sekcja nie przylega do stalówki. Pióro na razie odmaczam, bo zaschnął w nim jakiś atrament. Ciekawe czy uida się je uruchomić?

 

 

 

Kurcze że u mnie takich tragowisk nie ma - ehhh

 

Grzybków tez nie ma na razie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend zrobię kolejne podejście. No ale wiadomo - Mazowsze jest silne gospodarczo, ale krajobrazem, dostępnością jezior, lasów pełnych grzybów ustępuje innym województwom. Mazury są piękne. Gdybym miał pomysł, jak tam ułożyć życie, pewnie bym to poważnie rozważył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mało owocnym grzybobraniu

 

y1Ag8n.jpg

 

zajrzałem na targ staroci w Grodzisku Mazowieckim i kupiłem za 5 PLN zaniedbanego Senatora z tłokowym system napełniania i stalówką 1,1. Sekcja nie przylega do stalówki. Pióro na razie odmaczam, bo zaschnął w nim jakiś atrament. Ciekawe czy uida się je uruchomić?

 

ou01Qb.jpg

Kurcze a ja nic nie zebrałem i zniechęcony tym faktem nie pojechałem do Grodziska :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo Warszawiaki nie potrafią po lasach chodzić - więcej zdepczą niż zbiorą :D Jak ktoś jest grzybiarzem to ma już swoje miejsca i wie gdzie szukać. W zeszłym roku był taki marny sezon, że też się cieszyłem jak dziecko, gdy udało mi się cokolwiek znaleźć ;)

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na wyrób za 15 zł 06 gr to pisze bardzo gracko, lepiej od vectora, którego nieznacznie naśladuje. aczkolwiek zatankowałem go R&K koenigsblau, który suchawy mnie się widzi, podejrzewam, że jakby go podlać choćby pelikanem koenigsblau, to byłoby jeszcze lepiej. no i faktycznie można pisać z każdej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend zrobię kolejne podejście. No ale wiadomo - Mazowsze jest silne gospodarczo, ale krajobrazem, dostępnością jezior, lasów pełnych grzybów ustępuje innym województwom. Mazury są piękne. Gdybym miał pomysł, jak tam ułożyć życie, pewnie bym to poważnie rozważył.

Wszędzie jest lepiej niż w grodzisku :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż Andrew przestań i nie mów takich rzeczy, bo Warszawiakom zrobi się przykro. Kolezanka pojechała z mężem na grzyby, przywieźli wiadro maślaków i jednego prawdziwka. Jak jej mąż tego prawdziwka znalazł, to niemal ze szczęścia podskoczył. A mówimy o jednym prawdziwku :)

Jako potomek Kurpiów z puszczy mieszkający na Warmii wśród lasów, a więc grzyby mający niejako w genach, powiem Ci visvamitra, że maślaki to lepsze grzyby od prawdziwków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek jest o tyle ciekawy, że Hero 257 ze stalówką 360 stopni jest wzorowany na Parkerze 180, jeśli go ktoś pamięta, który jedna stroną pisał ja EF a druga jak M.

Produkowany był chyba tylko w Stanach gdzies na przełomie lat 70/80 zeszłego wieku.

Mam jeden egzemplarz Parkera 180 ze stalową stalówka z irydowa końcówką, produkowano go też ze stalówkami 14-karatowymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek jest o tyle ciekawy, że Hero 257 ze stalówką 360 stopni jest wzorowany na Parkerze 180, jeśli go ktoś pamięta, który jedna stroną pisał ja EF a druga jak M.

Produkowany był chyba tylko w Stanach gdzies na przełomie lat 70/80 zeszłego wieku.

Mam jeden egzemplarz Parkera 180 ze stalową stalówka z irydowa końcówką, produkowano go też ze stalówkami 14-karatowymi

 

jeśli chodzi o wygląd to poniekąd tak, stalówka h257A jest podobna do tej montowanej w p180. jednakowoż różnica jest zasadnicza. w p180 zlatka miała jedno nacięcie, w h257A nacięcia są dwa na krzyż, a stalówka czy tak, czy siak, zawsze pisze jednakowo, czyli wspaniale (jak na pióro za 15,06zł)

 

Jeśli to nie tajemnica - gdzie ten wynalazek upolowałeś?

 

jaka tajemnica? czy ja wyglądam jak tajemniczy don Pedro de Pommidore (przez dwa "m")? kupiłem pióro na tej dokładnie aukcji. teraz nawet taniej o dwa grosze jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...