Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

 

 

Oto mój najnowszy nabytek:

gallery_2551_40_55799.jpg

 

Z jakiego metalu wykonana jest koszulka korpusu pióra? Gold filled?

 

Stalówka dla marudnych ;)

 

Dla marudnych? Dla nerwowych była turned-up nib. A dla marudnych? Ball-point?

1927 to zdaje się koniec produkcji klipsów Clip-cap w ogóle. Twoje pióro to być może seria 03. Pióro oznaczone jako 52 (lub 0352)?

 

 

Mac, koszulka jest pozłacana. Nie ma oznaczeń modelu ani na szczycie korpusu (gdzie w innym starym Watermanie widziałam oznaczenie), ani nigdzie indziej. Sprzedawca określił ten model jako 0352. Czy się różni seria 03 od samego 52?

Stalówka dla marudnych to był żart, nawiązujący do mojej wymiany zdań z Czarodziejem przy włoskim safty penie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Watermany to moje pierwsze pióra "poważne". Zawsze jakiegoś miałam, nawet w prehistorycznych czasach, gdy zadowalałam się posiadaniem JEDNEGO pióra. Gdy kilka lat temu kupiłam pierwszego staruszka, przez przypadek (a może nie ma przypadków, może to moja podświadomość), był to Waterman 52, a tak naprawdę 54 ze stalówką nr 2. Lubię je, cenię, nawet niewyględne, ubogie modele "za grosze" miewają stalówki godne mistrzostwa świata.

Oto mój najnowszy nabytek:

gallery_2551_40_55799.jpg

 

 

Gratulacje. Piękny nabytek.

Mam model 52 1/2 z koluszkiem dla kobiet.

Niedługo będę sprzedawał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką stalówką, bo mój prosi o brata od dawna i obiecałem że dostanie ;)

Można się wbić na listę jako pierwszy potencjalny chętny? :D

 

Wiem że wątek niewłaściwy, przepraszam, ale kuję póki gorące.

Edytowano przez _ded_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac, koszulka jest pozłacana. Nie ma oznaczeń modelu ani na szczycie korpusu (gdzie w innym starym Watermanie widziałam oznaczenie), ani nigdzie indziej. Sprzedawca określił ten model jako 0352. Czy się różni seria 03 od samego 52?

Stalówka dla marudnych to był żart, nawiązujący do mojej wymiany zdań z Czarodziejem przy włoskim safty penie :)

Takie pióro jest w katalogu z 1925 roku.

03 oznaczenie pióra "half gold-filed covered"  - co widać, czyli tylko korpus pozłacany, tzn. połowa pióra ;-). 05 z przodu to pióro z pozłacaną również skuwką. Były też bardziej szczegółowe oznaczenia, np. 018 dotyczące pozłacanej szerokiej obrączki skuwki umieszczonej na samej krawędzi.

52 to Full-length, self-filling i oczywiście stalówka nr 2, dla marudnych xD

Jaka jest długość pióra zamkniętego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pióro jest w katalogu z 1925 roku.

03 oznaczenie pióra "half gold-filed covered"  - co widać, czyli tylko korpus pozłacany, tzn. połowa pióra ;-). 05 z przodu to pióro z pozłacaną również skuwką. Były też bardziej szczegółowe oznaczenia, np. 018 dotyczące pozłacanej szerokiej obrączki skuwki umieszczonej na samej krawędzi.

52 to Full-length, self-filling i oczywiście stalówka nr 2, dla marudnych xD

Jaka jest długość pióra zamkniętego?

Bardzo ciekawe informacje, dziękuję mac. Wydaje się więc, że 1925 rok byłby najwłaściwszym datowaniem.

Pióro ma 13,5 cm (zamknięte).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdobienie, "hald gold-filled covered" miało być wprowadzone między 1903 a 1906 rokiem. I takie pióro, tyle, że 7-ka a nie 5-ka, jest np. w 1919 roku. I jest na klipsie patent a w 1925 nie ma - to jedyna różnica jaka rzuca się w oczy. Trzeba uważniej sprawdzić wszystkie elementy (skuwka ma gwint od kiedy, kształt sekcji, mankiety koszulki korpusu, od kiedy dźwigienka w ofercie - (Twoje pióro ma dźwigienkę??), imprint stalówki, umiejscowienie klipsa itd.), żeby jeszcze zawęzić daty. Wcześniej niż 1919 nie widzę takiego pióra pokazanego, co znaczy tylko tyle, że w dokumentach do których mam dostęp go wcześniej nie ma.

 

7f00ab23220c55cc.jpg

Edytowano przez mac.kozinsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś żona wcześniej wróciła ze szkoły. Swoją drogą to chyba nie jest normalne, aby dorosła kobieta chodziła jeszcze do szkoły. Coś tam mówiła, że rozpoczęcie roku szkolnego, że obiad trzeba przygotować, więc wysłałem ją do ogródka po jakieś super zioło lub warzywa na surówkę i zobaczcie sami co przyniosła. Pióra jeszcze nie czyszczone, nie sprawdzane wysypane na stół razem z koperkiem, marchewką i selerem.

 

8t7f7w9.jpg?1

keTbHuE.jpg?1

Ok9FqLR.jpg?1

RplYFNl.jpg?1

V9I5juf.jpg?1

q9WNS1M.jpg?1

ChGMcZL.jpg?1

oR1bflK.jpg?1

TtB6ltd.jpg?1

BpK2vmG.jpg?1

PUzt3ww.jpg?1

9Ngd1Jz.jpg?1

DJDwqnO.jpg?1

RHPOt4F.jpg?1

 

Pod Wałbrzychem odkopano pociąg ze złotem, a u mnie w ogródku żona, jak ta kura wygrzebała pióra. To się narobiło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec Eldorado dla mnie zbliża się wielkimi krokami. Żona coś tam przebąkuje pod nosem że,,także, być może, chyba, może a czemu nie,, zacznie pisać piórem. Na razie jej to odradzam i wciskam kit o wyższości długopisu nad piórem. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Centralnie sterowana czyli... Gorzej będzie, jak wbije na PWF i przeczyta to wszystko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo to trwało, ale nareszcie doszło. TWSBI Eco czarne.

Piórko, mimo że jest wersją budżetową (a nie ekologiczną) nie sprawia wrażenia tandetnego, przynajmniej na tle innych modeli TWSBI.

Natomiast stalówka M jest w moim odczuciu bliższa F-ce z 580 niż M-ce znanej mi z Vac700.

 

Posiadam również. Dobry wybór. Moje 'clear'. Jedno wypełnione czerwienią, drugie niebieskim  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...