Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Już od dłuższego czasu żona odgrażała mi się, że sobie także kupi pióro. Mówię jej, że po co od razu,,pióro,, - może przecież zacząć od piórka. No i wczoraj kupiła mikrusa ONLINE. Długość całkowita 10,5cm, bez skuwki 9,2cm. Zobaczymy co z tego będzie. Na fotkach porównanie z Pelikanem M200. Pozdrawiam

 

yDR6U20.jpg?1

pKgIDTu.jpg?1

Iu7mEdP.jpg?1

kqaJDuM.jpg?1

XSGa8Kr.jpg?1

3MaF7jR.jpg?1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu żona odgrażała mi się, że sobie także kupi pióro.

 

No to teraz może się zacząć małe tsunami zakupowe ;)

Do mnie dotarł dzisiaj Caran d'Ache Geneve albo Equinoxe, sam już nie wiem, choć ze złotą stalówką raczej jednak Geneve. Wbrew ponurym przepowiedniom Kasi stalówka nie jest kompletnym gwoździem, choć oczywiście zjawisko fleksowania jest jej obce. No ale jest to produkcja bądź co bądź współczesna i mało które pióro może się obecnie poszczycić tą szlachetną cechą. Pisze się przyjemnie i gładko, nic nie drapie. Pióro jest dość ciężkie, ale nie urywa ręki (na razie ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł z USA - Sheaffer 440 w kolorze burgundowym:

 

jBAApfm.jpg

 

 

 

Przy okazji: ktoś ma pomysł, jak zmusić go do płynnego i gładkiego pisania? Dwa razy kąpał się już w wodzie z płynem, stał też całą noc, zatankowany, stalówką w dół.

Edytowano przez ornus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w Polsko?

 

To akurat nieważne z jakiego kraju. Przecież nie będziemy nikogo dyskryminować czy poniżać.

Po prostu sprzedawca się nie orientował do końca. Zaproponował cenę, która mu odpowiada, ja ją zaakceptowałem uprzednio sprawdziwszy ile to jest warte.

On był zadowolony, a ja co najmniej trzykrotnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nieważne z jakiego kraju. Przecież nie będziemy nikogo dyskryminować czy poniżać.

Po prostu sprzedawca się nie orientował do końca. Zaproponował cenę, która mu odpowiada, ja ją zaakceptowałem uprzednio sprawdziwszy ile to jest warte.

On był zadowolony, a ja co najmniej trzykrotnie ;)

To strasznie cieszy kiedy obie strony transakcji są zadowolone ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mało owocnym grzybobraniu

 

y1Ag8n.jpg

 

zajrzałem na targ staroci w Grodzisku Mazowieckim i kupiłem za 5 PLN zaniedbanego Senatora z tłokowym system napełniania i stalówką 1,1. Sekcja nie przylega do stalówki. Pióro na razie odmaczam, bo zaschnął w nim jakiś atrament. Ciekawe czy uida się je uruchomić?

 

ou01Qb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...