Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To jest raczej na pewno Pelikan 140, ale skuwka może być od Pelikana 120. I tym się pewnie sugerował sprzedający. Na skuwce Pelikana 120 pisze jak byk :

c1acb1f10accf6cc.jpg

Albo jest to Pelikan 120 ze złotą stalówką.

Ale co to za "ptica" przekonam się jak do mnie przyjdzie.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej na pewno Pelikan 140, ale skuwka może być od Pelikana 120. I tym się pewnie sugerował sprzedający. Na skuwce Pelikana 120 pisze jak byk :

c1acb1f10accf6cc.jpg

Albo jest to Pelikan 120 ze złotą stalówką.

Ale co to za "ptica" przekonam się jak do mnie przyjdzie.

zdrówka

No tak, tylko, że z tego co mi wiadomo Pelikan 120 ma jednokolorowy, zielony korpus. To właśnie w 140 jest paskowany, dokładnie jak na zdjęciach. ;)

EDIT: Jak można robić zdjęcia pióra na... płytkach?!? :cry:

Edytowano przez Artikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do Sonnetów z ich starszymi, bardziej finezyjnymi wykończeniami. Gdyby nie ograniczenia natury materialnej oraz resztki zdrowego rozsądku, mogłabym je kupować na ilość. redface

SonLaqRed1.jpg

Na zdjęciu dzisiejsza zdobycz. Stosunkowo wczesny egzemplarz, zrobiony po staremu, bez śladów łączenia formy na sekcji, ze złotą stalówką i "tym lepszym" konwerterem deluxe. Kompletny NOS, z plakietką na klipsie, rocznik 2002. Tylko etui się przybłąkało od jakiegoś Ellipse, ale możliwe, że to w sklepie pomylili (w środku był jeszcze nabój i dowód zakupu z 2004 roku :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko licytacji na tej aukcji się opłaciło! Gratulacje konis! ;)

To jak jest w końcu? To jest 120, tak? Jak to możliwe, przecież one miały stalowe stalówki?

Jeszcze parę postów temu twierdziłem, że to jest 120 w zielone paseczki. Opierałem się na wiedzy z netu. Jednak naprawdę dobrze poinformowane i wiarygodne źródło nie potwierdziło moich spekulacji. Dlatego muszę publicznie odszczekać taką tezę.

Nie ma i nie było Pelikanów 120 w zielone paseczki. Ba, nie było nawet czarnych Pelikanów 120. Były tylko jednolicie zielone i zawsze miały stalową stalówkę.

Prezentowany egzemplarz, to Pelikan 140 ze skuwką od Pelikana 120., co mnie, jako ze nie jestem ortodoksem, specjalnie nie przeszkadza. Podana natomiast przeze mnie błędna informacja poszła w świat i muszę ją teraz zdementować.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikanów 120 w zielone paseczki nie było, ale są Pelikany M200 w brązowe paseczki.

Zdjęcia jeszcze z aukcji, ale zapłacony, więc już mój :)

f996c26b09dfc0a1.jpg

227e5b7c58c3f200.jpg

7816929bb77fb1fd.jpg

95e9fe245840b054.jpg

Już raz na takiego Pelikana polowałem, ale mi go sprzątnęli sprzed nosa. Teraz się nie dałem.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...