Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Kupiłem... coś. Możliwe, że pióro. Możliwe, że tylko kilka części zamiennych. Albo plastik do eksperymentów.

Coś*.

Jedna wielka niespodzianka.

Lubię niespodzianki. :P

*Teoretycznie powinna to być bordowa "czwórka" (14k stalówka, plastikowa skuwka) z touchdownem ('pump action filler'). Tyle teorii, za jakieś dwa tygodnie się okaże.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ktoś tu widzę lubi hazard ;) ja też czasem tak ryzykuję, z reguły za niższe kwoty, ale już parę "perełek wyłowiłem" :)

a przedwczoraj przyszło do mnie takie piórko:

20120707152246.jpg

20120707152307.jpg

20120707152315.jpg

20120707152331.jpg

Bardzo ciekawy model. złota stalówka triumph, półprzeźroczysta sekcja, zakręcana skuwka, i aerometryczny system napełniania ;) Oczywiście made in china ;)

Stalówka twarda jak w Sheafferach, nie tak jak w produktach wing sung z metalową stalówką w tym kształcie, pisze niesamowice gładko.

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro. to pióro pojawia się od czasu do czasu. jakiś czas temu było z nieszczelnym zbiorniczkiem na atrament. widziałem chyba też takie pióro na aukro jak sprawdzałem rynek naszych południowych sąsiadów.

a polowałem na nie od jakiegoś czasu, bo kiedyś mi je ktoś sprzątnął sprzed nosa, i jakoś nie mogłem się z tym pogodzić. do teraz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

W tym tygodniu dotarł do mnie Hero 616 powiększając tym samym moje stadko "chińczyków". Muszę przyznać, że póki co, robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Nic wielkiego się po nim nie spodziewałem, ale jednak zaskoczyła mnie bardzo przyzwoita stalówka. W odróżnieniu od innych skośnookich w mojej skromnej kolekcji nie grymasi, nie pluje, nie haczy, płynie po papierze z lekkim szmerem i zostawia ślad porównywalny do Sheafferowskiego F, tylko trochę mniej obficie podaje atrament. Chapeau bas!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nazwał pióro Osmią, więc kupiłem. Trzeba przyznać, że jest piękne.

7631c098f6a5172b.jpg

9b025ff72c8d2954.jpg

5e14cdac4a435f6e.jpg

ac462282ab901fd3.jpg

c89339beccd5fe4e.jpg

Ma wszystkie cechy rasowej Osmii.

59d5e63dedf4f8d3.jpg

Osmiową fakturę korpusu.

fdb65b00f549f57c.jpg

Osmiowy klips

ade0f3473df955b8.jpg

Osmiowe okienko podglądu ilości atramentu

74abeca8b7913d2d.jpg

Stalówkę Osmii typu stub, którą co prawda ja założyłem, bo była jakaś stalka firmy Kaweco.

Nie mogłem tylko nigdzie dostrzec oznaczenia samego pióra, co było dla mnie dziwne, gdyż zazwyczaj Osmie były wyraźnie i dobrze oznakowane.

Po dokładnych oględzinach pióra odkryłem w końcu jego producenta. Oto jego logo.

1d832f2c6dc6f525.jpg

Wtedy wszystko stało się jasne. Producentem tego pióra był Hermann Bőhler, założyciel i właściciel Osmii, któro po przejęciu jej przez Faber Castell’a, rozpoczął samodzielnie produkcję piór wiecznych pod własnym nazwiskiem i oznaczał je takim logo.

5458635def4e53d3.jpg

Sprostowaniu również uległa data produkcji pióra, którą sprzedający określił na lata trzydzieste, co jest niestety niemożliwe, bo Hermann Bőhler rozpoczął produkowane przez siebie pióra sygnować swoim nazwiskiem dopiero w latach 50.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...