Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Maciek

Stalówka w twoim Preppinie to 0,3 czy 0,5, swoją drogą za tą cenę to pióro nie ma konkurencji. Demonstrator, Eyedropper, wymienialne końcówki jakby ktoś chciał mieć roller na atrament, poza farbą na stalówce trudno zniszczalne. Znosi każdy atrament i pół roku odstawienia. Jedyną wadą jest jego brzydota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to tylko kupiłem,jeszcze nie doszło a polowałem na osmie ale jeszcze się odkuję B)

Dla mnie jak jest zielone to jest ładne(najlepiej żeby był z ptaszkiem)

Mówiąc o zielonych z ptaszkiem, masz na myśli coś takiego?

d9829497d1ac5fe0.jpg

Osmie też bywają w zielonym kolorze.

5905219f3793439f.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do stada zielonych ptaszków prezentowanych dwa posty wyżej, doleciały następne dwa.

Polowałem dość długo na zielonego Pelikana M200, bo chciałem mieć go w tej starszej wersji, z dwoma ringami na skuwce.

Znalazłem. Kupiłem. W trakcie wymiany informacji ze sprzedawcą, ten ostatni zaproponował mi zakup długopisu, czyli Pelikana K200, który był w komplecie z piórem. Co prawda, wolałbym ołówek, ale nie chciał drogo, więc wziąłem. Dziś listonosz przyniósł paczkę.

No i trzeba będzie dokupić ołówek, żeby był już komplet.

74d36f5b7b5fcd9a.jpg

d9e7c795f343e6a7.jpg

e9a2404ee2454513.jpg

bd6940f4303e53eb.jpg

494009eb2068cfb3.jpg

5d246815f04f8e0d.jpg

Porównanie nowej wersji (ta z jednym ringiem na skuwce) ze starą.

c9fa198d7ba174f8.jpg

1ac47678d26af57d.jpg

Nie wiem jak Wam, ale mnie się starsza wersja tego modelu bardziej podoba.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwercio, ty ty się Trzecim Królikiem stajesz.

Zaraza się rozprzestrzenia! Uciekajcie, póki możecie! My niestety jesteśmy już ZGUBIENI...

076749b76347d436.jpg

d2e94d3ff3678052.jpg

Skwercio! Gdzie Ty tu widzisz zielone?

zdrówka

:roflmho:

Jak ty płacisz tą barbarzyńską walutą, to cóż :P

:bunny01: <----- Widzicie go? Śledzi mnie... :ph34r:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty płacisz tą barbarzyńską walutą, to cóż :P

Ja płacę w tradycyjnych złotówkach, tylko bankierzy zamieniają je po drodze na tą "barbarzyńską walutę"

Na taką zieloną zresztą również, na przykład za takie piórko, które też wczoraj do mnie dotarło.

8607fc87f90fb340.jpg

Myślałem, że to korozja zżera klips i ringi, a to okazało się być celową oksydacją.

8ac7f0858f509dd6.jpg

297dce0527437a0b.jpg

Sprzedawca opisał pióro - Osmia. Nigdzie nie znalazłem osmiowych oznaczeń, co dla mnie specjalnie nie ma znaczenia, bo pióro jest piękne.

71ae0fb9b22632f7.jpg

I bardzo solidnie zrobione - śruba napędu tłoka i tłoczysko są mosiężne. Oryginalny korkowy tłoczek był wyschnięty na wiór.

Zajmę się nim w jakiś paskudny deszczowy dzień.

0a8b2399948fb6c1.jpg

Ale najważniejsze, że pióra ma wielką stalówkę Osmia Nr 6, świetnie piszącą, co prawda na razie tylko w charakterze maczanki.

Stalówkę na którą dość już długo polowałem i w końcu ją zdobyłem.

ac7ddf31b5317f64.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne pióro. Klips skojarzył mi się z watermanem, za to reszta - typowo "pelikanowa", do tego stalówka od Osmi i treba patrzeć kto napisał tego posta żeby wiedzieć czyje to pióro ;)

Do mnie wczoraj przyszło pióro na które czekałem od jakiegoś czasu. Dokładnie takie jakie chciałem: nie czarne, kapilarny system napełniania i stalowa (nie złocona) skuwka. Nawet wcześniej kupiłem sobie gruszkę do czyszczenia pióra żeby mnie bardziej motywowała do zakupu ;)

20120724185602.jpg

20120724185655.jpg

20120724185458.jpg

20120724190438.jpg

20120724185851.jpg

Po małym przedmuchaniu, i napełnieniu Parkerem Quink pisze dobrze, równo, nie przerywa. "lać atrament i jeździć", tzn pisać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo solidnie zrobione - śruba napędu tłoka i tłoczysko są mosiężne. Oryginalny korkowy tłoczek był wyschnięty na wiór.

Zajmę się nim w jakiś paskudny deszczowy dzień.

Dlaczego deszczowy? Nawet jeśli nie masz wody w domu, możesz wziąć ja z krany publicznego. :P

Żart. Gratuluję zakupu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwercio - po prostu płuczesz kapilary za pomocą gruszki nałożonej na końcówkę która pobiera atrament. potem można to samo zrobić od strony stalówki. tu jest to opisane dokładniej.

Nie jest to wcale skomplikowany proces, natomiast nie ma co czarować, na pewno trwa to dłużej (nie przynosi tak błyskawicznych efektów) niż np czyszczenie pelikana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma stalówkę z 3. grubość B. Oczywiście nie mogłem poczekać i sprawdziłem od razu jak pisze ;) (ma nieszczelny tłoczek) i wydaje się bardzo dobra. tylko lekko skrzywione skrzydełka psują wrażenie, ale mam nadzieję, uda się to naprostować podczas uszczelnienia tłoka.

Osmioporoza - zdecydowanie! natomiast to co mnie martwi to montblancoza :/ (dziś widziałem bordową Mote Rose)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem drugiego czarnego Pelikana, do kompletu z moim czarnym M200.

27084e0d25f159b8.jpg

Kupiłem, bo ten drugi to M250 z świetną stalówką OM.

1c87d8b888e327a4.jpg

Za samą tylko stalówkę wołają dwa razy tyle co dałem za całe pióro. Jak więc tu oprzeć się takiej pokusie?

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...