Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Kupiłem czarnego Pelikana 120.

Model ten to pospolite, tanie pióro, przeznaczone w swoim czasie dla dziatwy szkolnej, ale ten egzemplarz mnie trochę zaintrygował.

Kupione pióro jest czarne, ze wykończeniem w kolorze złotym. Posiada złotą 14 karatową stalówkę, bez oznaczenia wielkości, za to z dwoma otworkami.

Skrzydełka są krótkie, stąd wniosek, że to twarda stalówka, i rzeczywiście taka jest. Prawdziwy gwóźdź. Na skuwce pióro ma wyrytą nazwę modelu :

Pelikan 120, a na korpusie oznaczenie 72 D. Sprzedawca z Niemiec zeznał, że to podobno jakiś specjalny wypust stodwudziestki, ale ja nigdzie nic na ten temat nie znalazłem. Może ktoś coś na ten temat wie, będę zobowiązany za podzielenie się informacją na ten temat. kilka fotek. Sorry za jakość, ale robione przy sztucznym oświetleniu.

0247c56a308dc161.jpg

24b82f19b7cf6136.jpg

265baae01219a87a.jpg

0fd7da7029fa25fb.jpg

b7a65c8d398f6cc4.jpg

e191d0d7aa7ee0a9.jpg

e3eae7669bf20ea2.jpg

Co dziwne i rzadko spotykane, to fakt, że logo Pelikana i "szlaczki" są wybite na stalówce zarówno na wierzchu, jak i pod spodem.

eeb75b445ca20d46.jpg

40f1695e9f9da746.jpg

Spływak taki, też pierwszy raz widzę.

0bb3feebdd5d9062.jpg

7672f1580cdc055a.jpg

428cd6424289ccc4.jpg

f5e45904ef27432d.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki nieprofesjonalnemu podejściu do wykonywania swoich zadań przez firmę kurierską GLS, kupione w Anglii pióro, zamiast tydzień, podróżowało półtora miesiąca na trasach : Anglia-Polska, Polska -Anglia, aby w końcu pocztą lotniczą, zwykłym listem poleconym pokonać jeszcze raz trasę Anglia - Polska, by zostać dostarczone przez niezawodną jak dotąd dla mnie, Pocztę Polską. Miałem okazję prześledzić "wyczyny" firmy kurierskiej GLS, która jakoby dwukrotnie próbowała mi dostarczyć przesyłkę : raz o godz. 12,44, i za dwa dni o godzinie 13,09, za każdym razem ponoć zostawiając avizo, którego nikt nie widział. Tylko cierpliwość i dobra wola sprzedawcy pozwoliły na szczęśliwe zakończenie tej transakcji. A swoją drogą, jak będę w Koszalinie, nie omieszkam odwiedzić oddziały GLS, by im nawstawiać.

Oto ten podróżnik, na szczęście był solidnie zapakowany i zabezpieczony.

ae959adc51b92988med.jpg

0eb42a3178af3076med.jpg

7d36c932f0a30c7emed.jpg

a9c113b70833425dmed.jpg

5d4fc1ab04047aa3med.jpg

e0269db50d6cccdbmed.jpg

245b1da700d2f615med.jpg

0323fe463c44c3b1med.jpg

a7f6e26bce3a6e00med.jpg

37483ffcc926e771med.jpg

W parze z piórem w kolorze burgunda.

7f7b2b61382f1815med.jpg

aa1ed9c839e72b1emed.jpg

Hm.. Widzę, że trzeba będzie kupić większy piórnik.

f9ef661659ab629emed.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trzy wersje kolorystyczne marmurkowych Pelikanów M200.

4cd687b45cb95b9f.jpg

Udało się mi dokupić ciut rzadszą wersję - szarą z domieszką koloru magenta, czyli można nazwać - w kolorze papuzim.

Zdjęcie jeszcze z aukcji, ale zapłacony, więc już mój. :)

edbccb13d8f61461.jpg

A tu znalazłem pióro o takiej kolorystyce, oferowane na "martiniauctions.com".

bdcb0cf18b4d7033.jpg

9227a00e9f747a94.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chylę czoła przed 'ptaszarnią' Konisa i popieram Przedmówczynię co do "żółwików".

Siadłem i, w ramach piórowego "ewangelizowania" dwóch miłych mi osób - przed chwilą nabyłem (zdjęcia - poglądowo - z internetu):

1) Pelikan M205

stylo-plume-pelikan-m205-blanc.jpg

2) Lamy Vista

12_vista_FH_eng.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także postawiłem na białe pióro - Carandache Leman "M".

W ostatniej trójce zostały: MB 146, Carandache Leman, Montegrappa Nerouno Linea.

Po tym co się naczytałem o MB146 napaliłem sie bardzo, ale w rzeczywistości okazał sie najwiekszym rozczarowaniem. Jednak testy testami a osobiste odczucia to zupełnie co innego.Na końcu pisałem Lemanem i muszę przyznać, że dla mnie to pióro jest ideałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po tym co się naczytałem o MB146 napaliłem sie bardzo, ale w rzeczywistości okazał sie najwiekszym rozczarowaniem. Jednak testy testami a osobiste odczucia to zupełnie co innego....

Gratuluję zakupu, a czy mógłbyś napisać dlaczego 146 okazał się największym rozczarowaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. W ręku sprawia wrażenie kawałka średniej jakości plastiku. Wykonanie także nie zrobiło na mnie wrażenia - a na pewno nie za takie pieniądze. Jeśli chodzi o pisanie to miałem do dyspozycji testery M,OM,B,OB i zwłaszcza B pisało strasznie kulfoniaście - że tak się wyrażę. Może dlatego, że było dla mnie zbyt lekkim piórem, może kwestia testerów (ale o ile pamiętam to były te same stalówki i pióra). Moja Aurora Talentum sprawia na mnie lepsze wrażenie a cena nieporównywalna. Wielu pewnie się zupełnie nie zgodzi z moją opinią, przecież tysiące ludzi jest zadowolonych,ale cóż... sam się zdziwiłem bo poszedłem z nastawieniem, że kupię :)

Leman jest twardszy ale sunie miękko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chylę czoła przed 'ptaszarnią' Konisa i popieram Przedmówczynię co do "żółwików".

Siadłem i, w ramach piórowego "ewangelizowania" dwóch miłych mi osób - przed chwilą nabyłem (zdjęcia - poglądowo - z internetu):

1) Pelikan M205

2) Lamy Vista

12_vista_FH_eng.jpg

Rowniez tylko co kupilem Lamy Vista z okazji odwiedzania naszej stolicy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj odebrałem z rodzinnego domu moje pierwsze pióro które jest starsze ode mnie. nie jest to nic nadzwyczajnego, i jest to dość popularne pióro, ale jak pisałem jest to pierwszy "staruszek" w mojej "kolekcji".

parker 45 w wersji student w stanie praktycznie nieużywanym. razem z resztą mojego wczorajszego łupu:

20120304181404.jpg

a tu "w częściach":

20120304140015.jpg

i jeszcze dwa spostrzeżenia w ramach porównania: "stara" Fka pisze dużo cieniej niż obecna. i najlepsze - stara skuwka zamyka się z delikatnym kliknięciem nie takim jaki jest np w jotterze, ale wiadomo że jest nałożona tam gdzie powinna.

teraz czas na pióro starsze od moich rodziców, a potem dziadków ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj odebrałem z rodzinnego domu moje pierwsze pióro które jest starsze ode mnie....

teraz czas na pióro starsze od moich rodziców, a potem dziadków ;)

No, ja to miałbym pewien kłopot, szczególnie z tymi dziadkami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...