Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Kupiłem dwa stare Watermany, które dziś Poczta Polska dostarczyła je do domu.

Późno dziś wróciłem do domu, więc kiepskie zdjęcia, bo przy sztucznym marnym oświetleniu.

Ale w naturze pióra prezentują się znakomicie. Numer modelu pióra oznaczono na zakończeniu korpusu.

e56cbfcd31fb78f4.jpg

d46d729eeb9324df.jpg

b1eb73d29fe5256b.jpg

Oto moja czwórka : 3 Watermany 3V i jeden 301V.

233cf412b1e5aa4e.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie ma chodzenia na łatwiznę blazejs :P ale może kiedyś skorzystam jak zobaczę jakąś aukcję i zrozumiem że muszę to mieć!!

Jak zrozumiem że coś bardzo chcę mieć, to wpisuję cenę adekwatną do mojego chcenia i nikomu wtedy żaden Snipe nie pomoże.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę kilka fotek moich nowych nabytków, zrobionych w lepszych warunkach świetlnych.

7a94cb4093262e8b.jpg

b82dd36cf397bf9d.jpg

8fa8f9ab5e6342e2.jpg

14bfb91756672f90.jpg

59eb0961d6fc4066.jpg

Kanadyjska stalówka Watermana 301V - twarda jak gwóźdź, ale pisząca poprawnie cieniutkie F

5df1da13d7db5fd7.jpg

Amerykańska stalówka czarnego Watermana 3V - mięciutka, ze sporym flexem - sama radość.

2ee0b884bcec121e.jpg

Waterman 301V wyczyszczony, po wymianie zbiorniczka na atrament, wytalkowany, gotowy do złożenia.

55b99298f2d6c15d.jpg

Zbiorek tych sympatycznych piórek, sukcesywnie rośnie, ku mojej uciesze.

a53b62121165eceb.jpg

Jest do kupienia jeszcze taki jak niżej, ale się chyba nie zdecyduję z prozaicznego powodu. Za drogi.

99b3e84a2a31c87b.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne:) BTW, o co chodzi z tym talkowaniem?

O to samo, co np. ciężarowcom, talkującym dłonie przed podniesieniem sztangi.

Talk powoduje, że gumowy zbiornik na atrament wślizguje się bez problemów pomiędzy korpus pióra a blaszkę poruszaną dźwignią i uniemożliwia przyklejenie się gumy do blaszki.Talk znacząco zmniejsza tarcie. Bez talku sztangista mógłby sobie zedrzeć skórę z dłoni (sztanga jest nieruchoma, to dłonie sztangisty obracają się na gryfie sztangi) w trakcie podnoszenia ciężaru.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman 52?

No to wyszło, że nie 52.

Wygląda tak:

img2012020600025.jpg

Zaniedbane jak diabli, zachlapane, wygląda na mocno niekochane;) skuwka ma pęknięcie.

Na szczycie korpusu napis: 12 P(B?)OC

Na boku korpusu:

PAT`D.1884 MAY 23.1899

WATERMAN'S IDEAL FOUNTAIN

PEN N.Y. U.S.A AUG 4.1903

Na stalówce: WATERMAN'S IDEAL NEW YORK i jakiś numer schowany w sekcji częściowo, chyba 2

Na spływaku jakieś adnotacje, o patencie chyba.

Jak widać na zdjęciu na sekcji nie ma żadnej możliwości zamontowania zbiorniczka, a całe pióro nie nosi żadnego śladu mechanizmu napełniania. Wnioskuję, że to eyedropper. Dobrze wnioskuję? Miałem fart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż podałem zdjęcia z aukcji, sam nie wygeneruję wiele lepszych, mogę skreślić tym kolosem kilka słów i je wrzucić. Wygląda tak jak to cudo

http://allegro.pl/pi...2112376948.html

tylko kosztowało 11,80 funta - znacznie taniej niż na allegro.

Pisanie tym to ciekawe doświadczenie, jakby pióro samo prowadziło dociążeniem stalówkę po papierze (piszę oczywiście nakręcając skuwkę na korpus waga pisadła wtedy wynosi 105-106 g) acz samo pióro jest krótsze od Wality Airmaila 71JT (te jakby najbliżej gabarytami są pelikanowi M800) za to jest od niego grubsze i wykonane niemal całe z metalu. Mimo olbrzymiej wagi jest lepiej wyważone od Jinhao X530, które też nagle jakby lżejsze się zrobiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarło (cie)Kaweco(ś) Dia 103, czyli moja pierwsza elastyczna stalówka (z serduszkiem zresztą) :wub:.

Zakupione za pośrednictwem starego forum. Pierwsze spostrzeżenie - taka stalówka zmusza do starannego pisania, czyli dla mnie idealna :D.

p1000891q.jpg.

Edit:..bo zdjątko nie działało :)

Edytowano przez ceteigrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...