Skocz do zawartości

Edson czy Legacy?...


Ender

Polecane posty

Mam pytanie do zacnych forumowiczów, bardziej doświadczonych, a które otrzymałem od znajomej,...

chce sobie sprawić pióro z wbudowaną w korpus stalówką i podobają się jej dwa modele, WM Edson i Sheaffer Legacy...

 

Tłumaczyłem jej, że to "troszkę wyrośnięte" egzemplarze i może coś bardziej kobiecego np. z MB poszukamy, ale nie uparła się i ode mnie oczekuje jedynie wskazania, z którym będzie miała mniej problemów w codziennym użytkowaniu?...

 

Czy możecie coś powiedzieć o tych modelach?… 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,… myślicie, że nie próbowałem?… wiecie jak to jest jak się kobitka uprze… ani  :sacro:, ani  :nono:,…  jak  :wallbash: … i co zrobić?…

 

ktoś ma doświadczenia z powyższymi modelami?… bo ja niestety nie i obawiam się, że skończy się zakupem na chybił - trafił… 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zacnych forumowiczów, bardziej doświadczonych, a które otrzymałem od znajomej,...

chce sobie sprawić pióro z wbudowaną w korpus stalówką i podobają się jej dwa modele, WM Edson i Sheaffer Legacy...

 

Tłumaczyłem jej, że to "troszkę wyrośnięte" egzemplarze i może coś bardziej kobiecego np. z MB poszukamy, ale nie uparła się i ode mnie oczekuje jedynie wskazania, z którym będzie miała mniej problemów w codziennym użytkowaniu?...

 

Czy możecie coś powiedzieć o tych modelach?… 

 

Ani Edson, ani Legacy.

 

Edson mimo świetnego wyglądu to porażka jakościowa (podobnie jak Serenite):

 

1. skuwka pokryta powierzchnią, która zbiera rysy z prędkością światła;

2. odklejająca się granatowa warstwa korpusu od wykonanej z mosiądzu tulei;

3. ścierająca się pozłota na spodniej stronie szyjki.

 

Sporo zdjęć uszkodzonych egzemplarzy można znaleźć na FPN. Dla przykładu:

 

classifieds-16599-0-41344700-1390665250.

 

Mój egzemplarz kupiłem w USA i po trzech wizytach pióra w tamtejszym serwisie otrzymałem zwrot gotówki.

 

Legacy? Jeszcze gorsza klapa.

 

1. W Legacy I zamontowano wadliwy mechanizm zatrzasku skuwki. Wyrabiał się jak we Frontierze. Touchdown płatał figle z uwagi na montowane zbyt duże uszczelki.

 

2. W odnowionym Legacy, czyli Legacy II chcąc poprawić zatrzask Sheaffer tylko pogorszył sprawę. Zmienił metalowy pierścień na gumę, a do wyprodukowania wewnętrznej skuwki zastosował materiał, po który sięgała Montegrappa i Graf-von-Faber Castell - przezroczysty i zbyt delikatny plastik. Efekt? Pękająca skuwka wewnętrzna i powtórka z rozrywki. Swoim egzemplarzem z tą wadą dysponuję po dziś dzień. Nawet dokupiłem do niego zapasową skuwkę. Po trzech tygodniach stało się z nią to samo co z pierwszą. W Legacy II współczesna wersja systemu touchdown (cechowała się możliwością zamiennego stosowania naboi) nie została poprawiona, a dodatkowo popsuto gwint do zaślepki. Przy za dużej uszczelce wycierał się po kilku użyciach. W moim egzemplarzu w wykończeniu Linear Matte Black/Palladium Cap pękł korpus.

 

DSCN3507.jpg

Sheaffer Legacy II Linear Matte Black/Palladium Cap

 

3. W Legacy Heritage zrezygnowano ze sprawiającego problemy systemu touchdown, ale problem skuwki pozostał.

 

Na deser Sheaffer popełnił paskudną gafę w materiałach reklamowych. Następcę Legacy I, czyli Legacy II, reklamował przy użyciu zdjęcia Legacy I:

 

SheafferTouchdownGuide05.jpg

 

PS W sumie miałem cztery egzemplarze Legacy (1 x I, 2 x II, 1 x Heritage). Z każdym był problem (4 razy zawiniła skuwka, w 3 przypadkach wadliwy był touchdown). Jest jednak jedna rzecz, która powoduje, że chętnie wracam do tych piór - stalówki. Są po prostu świetne. Jeżeli jeszcze uda się komuś dorwać firmową wersję stub, to niech jej nie wypuszcza z rąk.

 

PSS Na koniec kilka zdjęć porównawczych pokazujących wyjątkowo udaną stylistykę tych piór:

 

MB149ExceptionSonnet2.jpg

Od lewej: Montblanc 31, Montblanc 256, Montblanc 149, Waterman Exception, Parker Sonnet, Sheaffer Legacy 2

 

WatermanException.jpg

Od lewej: Montblanc 256, Waterman L'Etalon, 2 x Sheaffer Legacy 2, Waterman Exception

 

watermanexceptionmontegrappa.jpg

Od lewej: Waterman L'Etalon, 2 x Sheaffer Legacy 2, Waterman Exception, Parker Sonnet, Montegrappa 300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jakie to ma być Legacy - jeśli to ma być nowe pióro, przysługuje mu gwarancja typu "Lifetime". Nawet jeśli coś się z piórem będzie dziać, zawsze można oddać je do serwisu. Problem tkwi w plastikowej wkładce, która może w pewnym momencie się zużyć. Nie spotkałem się już z takim problemem w obecnie produkowanych modelach.

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kupi to, które bardziej jej się podoba skoro jest uparta. Najwyżej później powie, że takie pióro to o kant d... potłuc. Gorzej jeśli zniechęci się do piór w ogóle :/

Albo będzie żądała rozwodu, a w sądzie powie, że to Twoja wina - bo jej złe :angry: pióro kazałeś kupić!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy trudno wybrać (choćby spowody zbyt małych różnic), to jest prosty sposób an podjęcie decyzji. Rzut monetą. Całkiem serio.

...a po co ma rzucać monetą., czytając posty można  można nabrać bojaźni przed kupnem każdego pióra i żałować każdej zapłaconej sumy..najlepiej dogadać się z INAHON, a róznica będzie z korzyścią dla portfela i nawet jeżeli pióro się nie sprawdzi to i tak  "żal"  będzie mniejszy...co wcale może nie nastąpić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero słusznie zauważa, że znajoma… ;)  ale lekko podkażona zamiłowaniem do piór (jam ci to nie chwaląc się sprawił…)
no i ma 3 watermany i 2 mąblą wszystkie w damskich rozmiarach, a że ostatnio mój Hitchcock z serwisu wrócił to zachciało się jej czegoś większego… poszperała i stalówki in-lay  ją zachwyciły… no i kłopot… bo nie chcę jej zniechęcać...

 

A że nie lubi staroci poza meblami to tylko nowe wchodzi w rachubę... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może WM Carene? Też ma stalówkę inlaid. Co prawda jest mniejsze od Edsona ale do małych czy smukłych piór trudno je zaliczyć.Od Edsona jest tez ze trzy razy tańsze wiec za planowany budżet może zakupić jeszcze atrament na całe życie albo więcej piór co też jest dobra opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...