Skocz do zawartości

Pióro wieczne wraca do łask?!


jwrzask

Polecane posty

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To ja się też pochwalę. Mama po kilkunastu latach wróciła do pisania piórem. Braciszek od ponad tygodnia używa mojego Parkera I.M. (ba! zatankowanego fioletowym Watermanem, "żeby nie było nudno"). Na razie tylko takiego, bo usłyszałem, że co najmniej dwa razy zaliczyło upadek dzięki miłemu koledze... :wacko: A z kolei mój kolega dzisiaj stwierdził "chcę pisać piórem", więc pewnie podaruję mu coś niedrogiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje osiągnięcia nie są bardzo spektakularne, ale w rodzinie prawie wszyscy piszą już piórami wiecznymi, najczęściej przeze mnie sprezentowanymi.  Ostatnio namówiłem syna znajomych do pisania Lamy Safari wyjaśniając mu, że są zrobione z tego samego tworzywa, co pewne uwielbiane przez dzieciaki klocki. Zadziałało błyskawicznie. Dziecko porównało kolory piór i klocków i ku uciesze rodziców zażyczyło sobie żółte Safari. I od razu pismo staranniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy nakłoniłem znajomą do pisania piórem, bo tak bardzo spodobał jej się mój Pilot 78G że pożyczała go ode mnie częściej niż ja sam nim pisałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa wyhodowałam sobie potwora ;) mój mąż wczoraj wieczorem przyszedł i mówi: "wiesz, często muszę coś zmieścić w małej rubryczce, znajdź mi jakieś niedrogie cienkopiszące pióro do codziennego użytku" !! i powiedziała to osoba, która parę miesięcy temu kupowała wciąż takie same długopisy w gwiazdki! :o

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa wyhodowałam sobie potwora ;) mój mąż wczoraj wieczorem przyszedł i mówi: "wiesz, często muszę coś zmieścić w małej rubryczce, znajdź mi jakieś niedrogie cienkopiszące pióro do codziennego użytku" !! i powiedziała to osoba, która parę miesięcy temu kupowała wciąż takie same długopisy w gwiazdki! :o

hehe, ostatnio kupiłem żonie duka chast lady (jej pierwsze pióro od wielu lat), tak jej się spodobało, że  teraz mam listę atramentów (głównie edelsteinów w wielu kolorach) oraz piór które chce  :P

I pomyśleć do niedawna pisała tym co  było akurat pod ręką  :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ucznia na korkach z 5-tej klasy, który pisze piórem, i okazuje się że pani od nauczania początkowego KAZAŁA im od drugiej klasy SP piórem pisać! wyobrażacie sobie?

chyba normalnie młodszą córkę tam poślę ;)

 

To całkiem częste ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddalem koleżance z pracy swojego ostatniego Vectora (nie wiem po co tyle ich miałem jak ich nie lubię - eehh ta chęć posiadania ;)) zatankowałem fioletem od Nicponia i widzę, że pisze. Tylko teraz przychodzi i grzebie mi w atramentach :angry:

 

Co prawda dając jej pioro nie myślałem o krzewieniu pióromaniactwa wśród mas :D ale wyszło nieźle - więc chyba się liczy, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniało się nabój albo wyciągało drugie pióro ;)

moje dziecko też nosi zawsze kilka w piórniku...

w peerelu dwa pióra? rozpusta jakaś. nawet jak się udało dwa kupić, to używało się jednego na raz, bo drugie leżało w domowym sejfie. no bo jak pierwsze padnie, to akurat będzie zapas.

 

tymczasem w Czechosłowacji bez problemu można było kupić centropena z tłoczkiem, ale to już opowieść na inny długi, zimowy wieczór.

 

a co do naboi, to pamiętam pierwsze moje pióro na naboje, INCO- Veritas. mimo stawania na głowie i innych członkach ciała, nie udało mnie się nim nigdy napisać choćby jednego zdania. w ogóle chyba nic nim mnie się nie udało napisać, gdyż było niesprawne od początku.

potem były centropeny (po 1991 r.) i AR-3, ale z nimi był problem taki, że nie było do nich naboi, więc się szprycowało w domu strzykawką, do szkoły ani kałamarza, ani strzykawki bym raczej nie brał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...