Skocz do zawartości

Witam!


Cnidius

Polecane posty

Dzień dobry :)

Nazywam się Rafał, jestem z Gdańska i jeszcze nie jestem kolekcjonerem ;-)

Zaglądam na forum już od jakiegoś czasu, ostatnio coraz częściej, więc pora się przedstawić.

Piórem piszę odkąd umiem pisać (ze trzy dekady) - przez lata były to różne Parkery i Watermany z dolnej półki. Ostatnie kilka lat spędziłem z Watermanem w dłoni (hempisphere gt) - pióro służyło mi doskonale i nie myślałem o kupnie nowego. Aż pewnego pochmurnego dnia zgubiłem je - i stanąłem przed koniecznością kupna czegość nowego. Aktualnie służy mi do pisania inny, tajemniczy (o tym będzie w innym wątku) Waterman. Mam poczucie jednak, że czas na jakieś nowe_ukochane_pióro.

Im dłużej jednak czytam, przeglądam oferty sklepów, allegro - tym mocniej czuję że na jednym się nie skończy...

Pozdrawiam!
Rafał

PS. Cnidius to na cześć Eudoksosa z Knidos, starożytnego matematyka, filozofa, podróżnika, astronoma, prawodawcy - mądrego człowieka po prostu. Tak, jestem filologiem klasycznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Nazywam się Rafał, jestem z Gdańska i jeszcze nie jestem kolekcjonerem ;-)

 

 

Jeszcze. :)

 

Kolekcjonowanie (użytkowe) piór to dziwna sprawa. W zasadzie człowiek nie potrzebuje wielu piór. Ileż to historii słyszałem, że człowiek używał jednego pióra przez lata. Wszystkie te opowieści o dopasowywaniu się stalówki do ręki właściciela, o przywiązaniu do przedmiotu są prawdziwe. Natomiast posiadając 10-20 czy też więcej piór trudno się do któregokolwiek przyzwyczaić.

Z drugiej strony szczerze wierzyłem, że moja przygoda z piórami to poszukiwanie tego jednego, naj naj naj. Po drodze oczywiście zdarzały się kolejne zakupy. Ale gdy to naj jest już w moim posiadaniu jakoś trudno mi pozbyć się reszty. Każde jest na swój sposób wyjątkowe. A co będzie jak znajdę kiedyś to naj^4? :) Jak powiedziałem, to dziwna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonowanie (użytkowe) piór to dziwna sprawa.

Tak, to prawda...

Do użytkowania wystarczają mi 2 - jedno zawsze na biurku, drugie zawsze przy sobie. Ale mam zapędy kolekcjonerskie (po tatusiu) - książki, wino - wiec wiem, że zaraz mi się zapełni szufladka w biurku.

Dzięki za wszelkie miłe słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...