Jump to content

Cnidius

Użytkownicy
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  literatura

Recent Profile Visitors

562 profile views

Cnidius's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. bardzo elegancie pióro, na pierwszy rzut oka pomyślałem że to Waterman Concord, ma coś podobnego w swojej linii.
 2. śliczny_jak_cholera. teraz też będę na takiego chorował.
 3. Cnidius

  Cześć

  Z Watermanami można przejść przez życie Mi z nimi dobrze. Witamy!
 4. Piękne piórko i świetna robota!
 5. ArielN - 2 butelki Derywat - 1 butelka MusicMan - 1 butelka Herodot (2 butelki) Amarok - 2 butelki Depeszka - 2 butelki Tales - 1 butelka Sealfocus - 1 butelka Klokanpolska - 1 butelka Wanki - 1 butelka dimpsa - 1 butelka Visvamitra - 2 butelki bogdand - 1 butelka Myszette - 1 butelka paawel - 2 butelki ljasinskipl - 1 butelka Iwan Iwanowicz - 1 butelka zacharow_info - 2 butelki ch3ch - 1 butelka yorki_man - 1 butelka ft-21-2 butelki Cnidius - 1 butelka
 6. Cześć Miechu, Ja tam doskonale rozumiem taką motywację. Kup sobie fajne pióro i się nim ciesz [jeśli nie będziesz nim pisał, to chyba nie problem, że atrament zaschnięty, prawda? ] Zobacz Waterman Carene - do 1000pln nawet jakaś edycja limitowana, są w różnych wykończeniach. Wyglądają dostojnie. Używam i jestem zadowolony. W okolicach tej ceny jest Pelikan M405, zupełnie inny styl, też różne wykończenia, też można dostać jakieś edycje specjalne. [nie mam, ale chciałbym] Tak naprawdę to dużo zależy od Twojego gustu... Watermany i Pelikany to "duże", stare i sprawdzone firmy, można poszukać czegoś bardziej wyrafinowanego (choć w dzisiejszych czasach jeśli z marynarki wyciągasz pióro a nie długopis z logiem banku czy leku to już jest szczyt wyrafinowania). Jedyne, to mogę ci zarekomendować to przejrzeć jakiś sklep z piórami online, zobaczyć jakie pióra Ci się podobają, potem doczytać/dopytać o nich na forum lub poprosić o polecenie czegoś w tym kształcie/wielkości/stylu. Bo najważniejsze, by Ci się to pióro podobało. Serio. Powodzenia!
 7. Wybieram się z córką, właśnie kupiłem bilet sobie na pociąg Będziemy wczesnym popołudniem, więc dłużej będziemy jechać, niż "piórować"
 8. I prelude i hemisphere to dobre i często polecana pióra, ale różne - a nikt Ci nie podpowie, które Tobie się bardziej podoba i lepiej leży w Twojej dłoni jaką wagę i wielkość lubisz. (ja dość lubię hemisphere na przykład, długie lata był to mój wół roboczy, do Watermanów jestem przywiązany). z innych piór do 300pln to wymieniane tu TWSBI i Lamy także moge polecić, używam z zadowoleniem. (długo nie byłem przekonany do designu TWSBI, ale nabyłem z ciekawości 580AL i bardzo je pokochałem) [ale uważam, że spośród piór podobnej jakości wybór to sprawa własnych preferencji, nawet gustu, a nie licytujących się w zachwytach recenzentów]
 9. Tak, bardzo miło sunie stalóweczka, 100% przyjemności z pisania W pierwszej chwili też tak pomyślałem, że taka bliżej Fki, ale jak wieczorem trochę popisałem, to jednak widać że Mka. Miękka, mokra akurat. Można lać ciekawsze kolorki do niego.
 10. A moje nieco bardziej niebieskie (to i ciemniejszego atramentu dostało)
 11. a to zazdroszczę, to byłby mój wybór, miałem 4 na koszulce całą moją sportową karierę Ja mam 11/13 - PRZEŚLICZNE! Należą się gorące podziękowania za organizację!
 12. O! na Jasieniu Kleks - nigdy tam nie trafiłem. Mają cokolwiek poza ogólną masówką (parker itp?) Lubię kupować w sklepach stacjonarnych, czasem coś nabędę w Kaligrafie (głównie córce nabojej do Lamiaczy). Ale brakuje sklepu z prawdziwego zdarzenia... taki jeden na trójmiasto do którego możnaby pielgrzymować pogadać ze sprzedawcą o nowościach to byłoby coś.
 13. A jeszcze mam pytanie na szybko, bo planuję zakupy: Czy pióro jest wyposażone w tłoczek? Jeśli nie, to jaki tłoczek będzie tam pasował?
 14. bardzo ciemny fioletowy +++ Diamine Eclipse używałem jako podstawowego "prawie czarnego" atramentu, bardzo lubiłem. (ale on nie lubił piór ze słabym przepływem)
×
×
 • Create New...