Jump to content

Sheaffer NoNonsense


Recommended Posts

Tak, tak... nie ma to jak nie przeczytać tego co się samemu napisze. :lol:

Errata:

Rzeczywiście moje s się zmieniło w c... za dużo sigm ostatnio mi w głowie. :P

Tak bardzo lubię tą stalówkę, że aż się przecinek z wrażenia przesunął troszku. ;)

A co do wagi, to jest relatywnie lekkie... wręcz powiedziałbym, że ogólnie jest bardzo lekkie. Zwłaszcza zważywszy na rozmiary, które na prawdę są dość pokaźne... jest to raczej... jak już mówiłem pióro amerykańskie. (a sposób od babci podłapany lata temu, choć rzecz jasna ma to znaczenie czysto humorystyczne. Z każdego pośmiać się czasem trzeba, bo inaczej może się zacząć brać za bardzo na poważnie. :)

Swoją drogą... dziękuję Wam Forumowicze, za taką pozytywną odezwę... na pewno w niedługim czasie pojawi się jeszcze dodatkowa jakaś recenzja...

Link to comment
Share on other sites

A normalnie do sklepu, najlepiej internetowego, nie mogłeś iść i kupić, a nie po targach staroci się szwędać? ;)

Fajna recenzja, dziwna taka, trudna trochę w pierwszym odbiorze, ale... ;)

To pióro jest lekkie, zgadza się, aż za lekkie. Dobrze jest do niego napchać plasteliny :D

Link to comment
Share on other sites

NoNonsensy są po absurdalnie niskiej cenie na stronie sklepu MatMay... tyle, że nigdy ich nie ma :) One w ogóle tam czasami bywają, czy po prostu są w spisie produktów i bezczelnie powodują nadmierne ślinienie u niedoszłych klientów?

Edited by skwercio
Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

@skwercio - ten sklep to w ogóle ciekawostka przyrodnicza. Kupowałem tam NoNonsense właśnie (zielonego i żółtego) via Allegro. Czas reakcji sprzedawcy na pytania odnośnie pióra - kilka dni. Chciałem pióro odebrać osobiście, bo mieszkam parę ulic dalej (sklep z Białegostoku), ale sprzedający nie wyraził na to zgody (sic!). Racjonalnego wytłumaczenia też nie podał (to jest sklep stacjonarny, nomen omen). W końcu zamówiłem pióro z przesyłką priorytetem, bo mi zależało. Znów czas reakcji powalający. Przesyłka szła tydzień (zaznaczam, to jest TO SAMO MIASTO), wysłana nie priorytetem, a zwykłym listem, badziewnie zabezpieczonym, nadanym po paru dniach od terminu wysyłki podanego przez sprzedawcę i chyba tylko opatrzności zawdzięczam to, że pióra doszły w całości. Generalnie, zalecam ostrożność.

Link to comment
Share on other sites

Sam znalazłem go na targu staroci miejscowym... więc tam też zalecałbym poszukiwania. Jeśli to się nie powiedzie to wszelkiego rodzaju allegra i ebaye. Bardziej to drugie... z tym, że trzeba się nastawić na większe koszta związane chociażby z wysyłką z za granicy. Oczywiście wszystko byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby tylko Sheaffer nadal je produkował w takiej formie w jakiej to robił te parę lat temu. :P

Link to comment
Share on other sites

A normalnie do sklepu, najlepiej internetowego, nie mogłeś iść i kupić, a nie po targach staroci się szwędać? ;)

Niebieskiego Sheaffera 440 za 30 zł? Nie ma takich sklepów. :P

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Jak kupiłem tego zielonego poniżej właśnie w tym sklepie, tego drugiego dostałem gratis przy jakimś zakupie w USA.

HPIM4173.JPG

a tego kupiłem w Stanach (już chyba pokazywałem) i doszedł do mnie chyba szybciej niż z Białegostoku do Białegostoku, bo odbyło się to...."pędzikiem" (jak ja nie lubię tej reklamy!!!!) ;)

DSC_0034.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest nilfein

Jeśli kiedyś stwierdzisz, że ten niebieski nie jest Ci już potrzebny, albo razi Cie w jakikolwiek sposób, to ja o niego poproszę... redface

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie było tak do końca wesoło, to korpus trochę się nie zgrywa z sekcją (tego niebieskiego) po dokręceniu, choć jeszcze na 1 obrót przed końcem wszystko gra ;) A-ha, no i te metalowe elementy łącznie ze stalówką są pozłacane, bo może nie widać wyraźnie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

O! Nowa paleta barw NN? Niebieski, czerwony i biały...szczególnie ten niebieski wygląda korzystnie i ten czerwony, taki nie do końca czerwony, też fajny, no i dostojna biel. Tylko obawiam się że w realu okaże się iż czerwień jest zwykła, pospolita, i podobnie jest niebieskością :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...