Jump to content

Bookworm 702 - czar akrylu


Recommended Posts

Mam słabość do kolorowych plam. I do akrylu. Najładniejszym akrylowym piórem, jakie posiadam jest Tenny, które opisałem w poprzednie recenzji. Udało mi się jednak kupić dużo tańsze, przyzwoicie wykonane i dobrze piszące pióro wykonane z metalu połączonego z akrylem. Mam na myśli pióro Bookworm 702. Jest dostępne w trzech kolorach. Zdecydowałem się na niebieski.

702nb1.jpg

Korpus pióra jest wykonany z metalu, wskutek czego pióro jest dość ciężkie (ok. 30 g). Niemniej leży dobrze w dłoni. Elementy są dobrze spasowane. Przede wszystkim jednak uwagę przyciąga niebieski akryl – bardzo mi się podoba. Właściwie, to kupiłem je właśnie z powodu koloru.

702nb3.jpg

Moja ocena:

Wygląd/design: 7,5/10 Podoba mi się zestawienie niebieskiego akrylu, czarnych i srebrnych elementów. Tak jak wspomniałem mam słabość do akrylu. Akryl jest ćwierć - przezroczysty – przy dobrym świetle można zobaczyć przez niego konwerter.

Wykonanie/jakość: 8/10 – pióro jest solidnie i estetycznie wykonane. Elementy są dobrze spasowane. Mimo że do konstrukcji pióra wykorzystano metal nie jest ono chłodne w dotyku. Nie zauważyłem żadnych produkcyjnych usterek.

Waga/wymiary: 8,5/10 – Pióro ma 13 cm bez skuwki, 14 cm z założoną skuwką. Tak jak wspomniałem waży ok. 30 g. W porównaniu do plastikowych piór z mojej kolekcji (Sheaffer 330, Pilot 78G, różne modele Hero) sprawia wrażenie ciężkiego. Średnica pióra w najszerszym punkcie wynosi ok. 1,3 cm, w najwęższym 0,8 cm. W moim odczuciu jest dobrze wyważone.

Stalówka: 8/10 – Stalówka jest opisana jako Bookworm – jest stalowa, pokryta dwudziesto dwu karatowym złotem. Nie mogę powiedzieć, że jest sucha, ale nie ocieka atramentem. Pisze się nią bardzo dobrze choć nie tak miękko jak na przykład stalówką IPG.

702nb2.jpg

System napełniania: 9/10 – Konwerter / naboje. Nie ma do czego się przyczepić – układ szczelny i pojemny.

Cena/jakość: 9,5/10 –Pióro jest dość tanie i solidne wykonane. Mając na uwadze stosunek ceny do jakości z czystym sumieniem polecam.

Na koniec załączam próbkę pisma:

bookwormpismo2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że nikt się nie obrazi jak wrzucę link z Alledrogo, bo to jedyne miejsce gdzie udało mi się znaleźć ten model: http://allegro.pl/pi...2783686302.html

Tyle, że kupiłem ostatnie niebieskie, więc chyba trzeba by było zapytać sprzedawcę czy jeszcze mu coś zostało w razie czego :)

Jasne, że dam znać :D może jakaś mała (kolejna) relacja powstanie, tym razem z dokładniejszym przebiegiem procesu modyfikacji ;)

PS albo wreszcie uda się zrobić jakieś spotkanie w Kato i się pochwalić :P

Edited by Mateusz
Link to comment
Share on other sites

Właśnie je odebrałem... Jaaaaa! Warto było! :D Naprawdę wyglądają solidnie, do tego ten kolor... i stalówka choć twarda sunie bardzo gładko (takie lubię) :)

Aż żal, że zabrakło mi (jak na razie) funduszy na pomarańczę ;) No i dostałem gratisik.

Co do ceny przesyłki: na kopercie są znaczki za łączną kwotę 5,10zł, więc widocznie podrożała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...