Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Chciałbym mieć taki sklep koło siebie 😁 Na razie kupiłem Pelikan Stola III i niestety jednak nie jest to pióro dla mnie. Pisze ok, ale jakoś mi nie leży w ręku. Można napisać, że nie zaiskrzyło między nami. Cały czas za mną chodzi to Safari, ale nie mam gdzie dotknąć, a na dodatek zapas nabojów uniwersalnych w różnych kolorach mam chyba co najmniej na rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Pawel. Witam. Jeżeli nie leży Ci Pelikan to z Lamy Safari może być jeszcze gorzej ze względu na profilowaną sekcję która wymusza odpowiedni (dla niej) chwyt. Równie dobrze może być zupełnie na odwrót, przypasuję Ci. Najlepiej dotknąć, chwycić pióro. Dla mnie polecenie czegoś to "katorga" i unikam takich tematów, każdy ma swoje "widzimisię" ogólnie rzecz biorąc preferencje. Owszem można coś zasugerować ale wybór należy tylko do zainteresowanego. Kolejna kwestia naboje, Lamy używa tylko swojego standardu, naboi własnych lub dedykowanego konwertera, o uniwersalności trzeba zapomnieć. Jeżeli chodzi o praktyczność pióra, jego grubość, wagę, długość sekcji, czy trzymasz nisko lub wysoko to musisz już sam zadecydować. Pióra są różne, przeważnie ta "praktyczność" nie idzie w parze z właściwościami piśmienniczymi. Pióro może kapitalnie pisać ale chwyt, trzymanie pióra jest niewygodne, lub dokładnie na odwrót, trafiliśmy na fajne, dobrze leżące pióro które ma marną stalówkę. Ja np. lubię dłuższą i nie za grubą sekcję, nie mam dużych dłoni, nie leżą mi duże, grube pióra tak samo jak te z krótkimi sekcjami. Mimo wszystko mam takie pióra, używam od czasu do czasu bo dobrze piszą, mam je żeby po prostu mieć (dla samej chęci posiadania). Pozdrawiam

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś spróbuję Pelikana... Tyle, że faktycznie chyba najpierw muszę wziąć go do ręki. Mam kilka piór, którymi pisze na codzień, ale to są pióra raczej nisko budżetowe (żadne nie jest droższe niż 200 PLN) i mnie to pasuje. Mam Lamy Al star i jest to perfekcyjne narzędzie do codziennego użytku. Ale w sumie ma cieniutką stalowkę więc do podpisu się nie nadaje. Do tego mam swojego ulubieńca którego nabyłem na tym forum i sprawuje się doskonale. Jest to Sheaffer 300 Gift .

Jednak ciekawość mnie ciągnie do tego niebieskawego "marmurka".  Jakoś tak samo z siebie wyszło. Nie nęci mnie sama nazwa, ale na pewno opinie i ten superowy wygląd samej stalówki. Jednak jak wspominałem nie mam drogich piór, a to już raczej jest z nieco wyższej półki. Zatem jeszcze trochę czasu minie, a po drodze jeszcze będzie pewnie TWSBI. Albo Eco albo 580. Jeszcze nie zdecydowałem... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba na razie dam sobie spokój z zakupami pod wpływem impulsu. Wcześniej przez kilkanaście lat miałem może z 5-7 piór, z czego do dzisiaj przetrwały 4 sprawne, trzema z nich piszę, a z tego dwoma powiedzmy, że prawie codziennie. Niestety to dość już leciwe i tanie pióra, stalówki nie te co kiedyś i czas na wymianę. W ciągu ostatnich 2-3 tygodni kupiłem 3 pióra i w każdym coś mi nie pasuje :D Pelikan by był ok gdyby nie to, że jest za krótki i stalówka nie zawsze od razu startuje (czasem trzeba poprawić pierwszą literę). Podejrzewam, że z czasem by się Pelikan rozpisał, ale niestety go nie wydłużę. Na szczęście pióra pójdą na prezenty, więc chociaż tyle dobrego, że pieniądze nie przepadną :) Myślę ostatnio o Faber-Castell Basic lub Loom, ale to za duży wydatek jak dla mnie, żeby kupić w ciemno. Teraz mam taki plan, żeby udać się na imprezę, na której będę mógł pióra dotknąć i być może coś nimi napisać ;) Miałem się wybrać na dni pióra do Katowic, ale złożyło się tak, że w piątek 6.4 mam spotkanie z pracy i wrócę późno, a w niedzielę 8.4 od rana muszę być w pracy. Ma ktoś może jakiś kalendarz takich wydarzeń, na których można wziąć w rękę różne pióra?

Edytowano przez Pawel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka w Pelikanie Stola III jak troszkę startuję z opóźnieniem wymaga delikatnej pomocy. Trzeba ją docisnąć na czymś twardym, zapewne masz bardzo mocno ściśnięte połówki ziarna, to się zdarza przy nowych piórach. Jest utrudniony przepływ atramentu przy tak mocno ściśniętym ziarnie i na początku tak pisze niechętnie. Z czasem to samo się "wyreguluję" ale można to przyspieszyć, wystarczy na paznokciu trochę przycisnąć mocniej stalówką. Nie ma co szukać innych przyczyn, mam to pióro, miało dokładnie te same objawy, pisało od razu dobrze ale w pierwszych chwilach po wyjęciu z pudełka, pierwsze stawiane litery trzeba było poprawiać lub mocniej dociskać przy pisaniu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Ewentualnie spotkanie z jakimś użytkownikiem tych piór :)

Tylko nikogo takiego w okolicach nie znam ;)

25 minut temu, promiko napisał:

Stalówka w Pelikanie Stola III jak troszkę startuję z opóźnieniem wymaga delikatnej pomocy. Trzeba ją docisnąć na czymś twardym, zapewne masz bardzo mocno ściśnięte połówki ziarna, to się zdarza przy nowych piórach.

Dzięki za wskazówkę. Trzeba ją przycisnąć do podłoża przy pisaniu? Spróbuję ze zwykłej ciekawość, chociaż na kilkadziesiąt procent trafi w przyszłym tygodniu na prezent urodzinowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel. napisał:

Tylko nikogo takiego w okolicach nie znam ;)

Dzięki za wskazówkę. Trzeba ją przycisnąć do podłoża przy pisaniu? Spróbuję ze zwykłej ciekawość, chociaż na kilkadziesiąt procent trafi w przyszłym tygodniu na prezent urodzinowy :D

50 km :). Mam co prawda w większości chińczyki, ale spotkać się kiedyś można. No i jest jeszcze Pen Show Katowice 7 kwietnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ljasinskipl napisał:

Mam co prawda w większości chińczyki, ale spotkać się kiedyś można. No i jest jeszcze Pen Show Katowice 7 kwietnia

Oczywiście, że można :)

 

43 minuty temu, Ziemniaczek napisał:

Pisał przecież, że nie może być na Pen Show :)

 

Z tego co widzę na mapach, masz 118km do Torunia. W Toruniu właśnie prawdopodobnie będzie Pelikan HUB i Fountain Pen Day

Toruń to dobra lokalizacja, zabiorę ze sobą kobietę i będzie zadowolona że na wycieczkę jedziemy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę: 

Fountain Pen Day to tak jakby coś innego niż Dzień Pióra Wiecznego ;)

Polska wersja ma miejsce w Warszawie kiedyś tam (nie pamiętam daty).

FPD ma miejsce w pierwszy piątek listopada (aby wszyscy mogli się spotkać - koniec tygodnia to najlepsza opcja). W tym roku jest to 2. listopada 2018r. oczywiście.

Pelikan HUB to impreza organizowana przez ludzi, nas, pióromaniaków. To normalne spotkanie. Tyle, że,,pod patronatem Pelikana" - co roku dostajemy jakiś tam upominek od Pelikana - kałamarz atramentu Pelikana.

Warto przyjść. Rejestrujesz się na stronie Pelikana (aby dostać ten kałamarz za darmo + żona też może, będziecie mieli 2 :)).

Normalne spotkanie piórowe, możesz rozmawiać o czymkolwiek. Jedynie w Warszawie czasem jest ktoś z Pelikana z piórami. Pozostałe miasta mają swoich HUB Masterów odpowiedzialnych za organizację tego spotkania.

Coś jeszcze na PW dostaniesz, bo tutaj nie mogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziemniaczek napisał:

W tym roku jest to 2. listopada 2018r. oczywiście.

Super data, akurat będę po drugiej stronie kraju :D

1 minutę temu, Ziemniaczek napisał:

Pelikan HUB to impreza organizowana przez ludzi, nas, pióromaniaków. To normalne spotkanie. Tyle, że,,pod patronatem Pelikana" - co roku dostajemy jakiś tam upominek od Pelikana - kałamarz atramentu Pelikana.

To brzmi całkiem sensownie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, moogoom napisał:

Pytanie tylko dlaczego akurat Warszawka...

Czemu nie ma jakiejś rotacji, żeby chociaż raz na 3 lata było bliżej do chałupy... ;-)

 

Ale co Warszawka? FDP może odbywać się w różnych miejscowościach, wszystko zależy od chętnych! To spotkanie towarzyskie pióromaniaków. Dzień Pióra Wiecznego owszem, tylko w Warszawie, to rodzaj targów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Niestety bezuzyteczne z ta stalowka. Zamowilem wczoraj tytanowa, mam nadzieje, na zmiane jakosciowa. Te najtansze chyba z brazu stalowki Bocka sa beznadziejne. Jedyne co dzis jeszcze sprawdze min dojdzie nowa stalowka, to czy skokwa jest szczelna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można dostać za 9,90 w pierwszym lepszym papierniczym? Chińskie, kolorowe pióro dla dzieci:

Lkrrhvb.jpg?1

XklNjTb.jpg

Ja wybrałam różowe, żeby podkreślić groteskowość spontanicznego zakupu. Ale wiecie co? Nie pisze tak źle i w środku ma śmieszny tłoczek na suwak. Pewnie zaraz się odrapie, ale jak za utensylium do pisania za mniej niż 10zł, nie śmiem nawet narzekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...