Jump to content

Ziemniaczek

Użytkownicy
 • Posts

  1,290
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Ziemniaczek

 1. Potwierdzam, Moonman M2 jest fajny Warto przypomnieć, że zaczyna wylewać przy mniej niż 1/4 atramentu (ale pisze normalnie)
 2. Ciekawe, że /uploads/2013/ a przecież wzór od kwietnia obowiązuje
 3. Raczej odbieganie od tej formy nie jest wskazane...
 4. Oddaję kolorowe prace pisemne A na umowach/poczcie najchętniej używałbym Turkusu Galusowego od KWZ. Uwielbiam ten kolor, zmyć się nie zmyje, a kolor podpada pod niebieski.
 5. Ja za to nadal świętuję HUBa, pisząc Star Ruby
 6. Jak często używasz R&K (zarówno żółtego jak i czerwonego)? Ładne?
 7. Kolega zadowolony z opisu, kolega potrzebuje papierów ściernych do stalówek
 8. To Hemisphere. Wersja CT, czyli chromowana. Pióra można dawać innym, wyrobienie stalówki to mit (po 70 latach używania może jakaś różnica by była, ale... no). Możesz dać dziecku, o ile nie będzie za cienkie i za ciężkie.
 9. A może Platinum Plasir? Parkerów nie bierz, szkoda pieniędzy, czasu i nerwów. Lamy Alstar jest świetne... tyle że należy do mooookryyyych. Platinum Plasir ma niestety naboje Platinum, które do tanich i dostępnych nie należą, ale można napełniać strzykawką. Pilot 78g także przychodzi mi do głowy (tutaj cienka linia). Waterman Hemisphere będzie za ciężki.
 10. Tylko że Lie de Thé nie jest wodoodporny
 11. Może seria Bernanke Noodlersa? Miłego poszukiwania ładnego koloru i dobrych właściwości https://atramentopedia.wordpress.com/tag/szybkoschnacy/
 12. Krótki nabój ma 0,7ml. Na pewno starczy na jeden dzień, o to się nie martw. A co ile dni będziesz musiała wymienić nabój to nie wiadomo, bo zależy od użytkowania Rozmazywanie i wysychanie to kwestia atramentu i papieru. Pióro nie ma tu marginalne znaczenie (przy wysychaniu trochę większe)
 13. Bardziej chodzi o paletę kolorów dostępną w kałamarzach Wtedy to nabój vs tłoczek, bo mniej więcej podobny rezultat. Natomiast część mojego komentarza odnosiła się do Vectora i jego niestandardowych naboi, które trzebaby uzupełniać strzykawką, by mieć inny kolor mi oferowany przez Parkera (lub zakupić tłoczek).
 14. Ja sam wolałbym Perkeo. Vector to dość mizerny model. Musiałabyś mieć naprawdę malutkie dłonie, by pisać nim komfortowo (szczególnie dłuższe sesje notatek). Skoro naboje, to Perkeo będzie lepsze, gdyż przyjmuje naboje standardowe (które natomiast można napełniać strzykawką w razie czego ). Mogłabyś rozejrzeć się za np. Pilotem 78g.
 15. Czyżby był to Parker IM? Problem znany, na Forum ktoś przedstawiał rozwiązanie (zaklejenie dziurek w skuwce).
 16. Pilot Custom 823 odpada ze względu na serwis i stalówki?
 17. Fajne FC Ambition Pochwal się, jak wykonane i jak pisze, jak piórko przyjdzie
×
×
 • Create New...