Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

20 minut temu, Mcarto napisał:

Tak odrobinkę jak w niektórych starych piórach - kiedyś często klejono/osadzano na szelak te elementy. Tylko wiadomo żeby nie zakleić tych elementów spływaka gdzie przepływa atrament.

Artur, obawiam się, że jak dodasz nawet odrobinę szelaku, nawet na wierzchnią stronę stalówki w szyjce, to ryzyko zapchania spływaka i tak się pojawia. Ale... bez ryzyka nie powstawałyby wynalazki :). W razie potrzeby, szelak da się usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A dzisiaj, będę musiał często sięgać (w celu podkreśleń i zaznaczeń ważnych treści) po pióro WALKER zalane atramentem Edelstein Aquamarine.

Pióro mimo swojej prostej, wręcz prymitywnej konstrukcji, sprawuje się już ponad rok bardzo dobrze. Nie zasycha, nie przerywa, jest wygodne. Podręczny podkreślacz.

 

08001f0925f079e8med.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kowal1623 napisał:

@ArielN Nie jestem fanem Parkerów, ale te są piękne! Szczególnie ten Duofoldzik. Jakie to wykończenie?

Dziękuję! Ten Duofold jest dosyć nietypowy. To "rose (red) herringbone" z Newhaven wyprodukowany między 1941 a 1944 rokiem. Oprócz tego koloru wzoru w jodełkę znane są jeszcze co najmniej dwa: zielony (green and black) i brązowy (brown and black). Biorąc pod uwagę zasady pracy Parkera w UK, możliwe, że to nie wszystkie.

28 minut temu, Kowal1623 napisał:

U mnie dzisiaj po papierze sunie Wahl Tempoint Greek Key BCHR:

4Vqd2Sn_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Wybaczcie pismo, to są moje pierwsze chwile z flexem...

 

Nie ma to jak elastyczna stalówka :). Jeden z moich ulubionych atramentów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 10:50, Topaz napisał:

A dzisiaj, będę musiał często sięgać (w celu podkreśleń i zaznaczeń ważnych treści) po pióro WALKER zalane atramentem Edelstein Aquamarine.

Pióro mimo swojej prostej, wręcz prymitywnej konstrukcji, sprawuje się już ponad rok bardzo dobrze. Nie zasycha, nie przerywa, jest wygodne. Podręczny podkreślacz.

 

 

Ten Walker - Bóg raczy wiedzieć gdzie i kiedy wyprodukowany (Włochy?) ma bardzo ciekawą stalówkę i pisze naprawdę znakomicie. Szkoda, że to tylko cienki plastik. Mam 4 kolory i te pióra są świetne. Kusi jedno przeflancować na zakraplacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...