Skocz do zawartości

Nowe polskie pióro


RobertK

Polecane posty

Ruszamy z projektem stworzenia nowej polskiej marki piór wiecznych.
Częściowo będzie oparta o sprawdzone, gotowe komponenty, a częściowo tworzona indywidualnie. Docelowo przewidywana jest produkcja limitowanych serii.

W związku z tym pytania:

  • Czego oczekiwalibyście od takiego pióra?
  • Jakie macie uwagi odnośnie stalówek?
  • Co Was denerwuje u wiodących producentów?
  • Co się najczęściej psuje? I jak wg Was można tego uniknąć?

Na razie intensywnie badamy rynek i przygotowujemy "warsztat".

Liczę na Wasze uwagi,
pozdrawiam,
Robert

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałbym niewygórowanej ceny, oryginalnego systemu napełniania i oryginalnych kolorów i materiałów. Co do stalówek- powinna być jak najszersza gama rozmiarów. U wiodących producentów denerwuje mnie system napełniania naboje/konwerter, źle zeszlifowane stalówki, przerywanie. Według mnie często psuje się zatrzask w skuwce i najlepiej zrobić zakręcaną. No i lubię modele typu demonstrator. 

:lol: dobre  :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania:

 

  1. Niebanalny design, który nie będzie zawoalowaną kopią najpopularniejszych modeli piór znanych producentów
  2. Szeroki wybór stalówek (od EF do stubów)
  3. Interesujący system napełniania (piston-filler, zakraplacz, bulb-filler)
  4. Wybór materiałów (ebonit, akryl, drewno, tytan)
  5. Niech to będą pióra z charakterem, z sensownym logo i pomysłem na siebie. 

To co mnie irytuje u producentów to lęk przed innowacjami. Wiem, że innowacje kosztują. I to słono. Ale tylko dzięki nim można się wyróżnić na rynku i pozyskać rzesze wiernych Klientów (TWSBI). Przykład trzeba brać z odnoszących sukcesy firm typu: Edison Pens, Scriptorium Pens, Franklin-Christoph. Duże wrażenie zrobiła na mnie kampania pióra Tactile Gist na Kickstarterze - nie jest może oszałamiająco piękne, ale widać, że robią to z pasją i smykałką do interesów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym pytania:

  • Czego oczekiwalibyście od takiego pióra?
  • Jakie macie uwagi odnośnie stalówek?
  • Co Was denerwuje u wiodących producentów?
  • Co się najczęściej psuje? I jak wg Was można tego uniknąć?

 

_Zniewalającej urody (mnie zniewala klasyka :) )

  Skutecznego działania - to podstawa

_Chcę fleksujących współcześnie wyprodukowanych, wspaniale piszących stalówek w normalnych cenach.

   Powinny być normalne,kiedyś były, a technologię mamy dziś lepszą i tańszą niż 100 lat temu.

_Wszechobecne (prawie) konwertery tandetne materiały i przekombinowane wzornictwo.

_W moich nic, chyba że sam coś urwe :) Mają od 50 do 100 i więcej lat i działają bezlitośnie skutecznie. Można wyciągać wnioski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli polskie pióro będzie tak samo polskie, jak 'polskie' zegarki (robione w chinach na japońskich mechanizmach, z polskimi napisami na deklu) to może lepiej sobie darować.

A tak na serio to popatrzcie na amerykański Franklin-Christof. Klasyczny design i stalówki dostosowywane i sprawdzane przez własnego mistrza.

Produkcja piór na podstawie "kitów" JoWo, czy Bocka nie będzie dobrze odebrana przez entuzjastów. Konieczne byłoby opracowanie tłoczka jak w Souveranach lub Vac jak w Pilocie 823.

Pracownik, który mógłby tu, w kraju dostosować stalówkę, sprawdzić czy pióro pisze tak jak powinno i wykonać naprawy bardziej skomplikowane niż wyjęcie z pudełka zamiennej sekcji, byłby na wagę złota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałbym kilku modeli w różnych klasach cenowych. Stalówki złote i stalowe o różnych grubościach linii. System na naboje z wymiennym konweterem a u droższych system tłoczkowy niewymienny jak u Pelikana. Minimalizm wzorniczy, klasyka w różnych wersjach i np. coś takiego jak Lamy Studio i Lamy 2000, czy może ostatni Montblanc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwania mocno zależą od tego jakie nakłady pieniężne możecie na to poświęcić i w jakim segmencie jeśli chodzi o cenę chcecie te pióra sytuować.

 

Miło byłoby gdyby nazwa marki brzmiała po polsku, w odróżnieniu od takiego Renoirda czy Zenitha.

 

U wiodących producentów najbardziej denerwuje mnie lichy wybór systemów napełniania - ograniczający się u większości wyłącznie do naboi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie:

Czego oczekiwalibyście od takiego pióra?

Żeby dobrze pisało. Ma być długopisopodobne - wyjmuję i piszę. Niech nie zasycha, nie drapie, nie robi kleksów. 

 

  • Jakie macie uwagi odnośnie stalówek?

     

     

Dobra stalowa F, M ratuje sytuację.

  • Co Was denerwuje u wiodących producentów?

     

     

Manieryzm.

 

Praktycznie wszystko zależy od Waszych funduszy. Na początek proponowałbym zrobienie tanich i dobrych. Niech Wam się uda taki Baoer czy inny Jinhao :-) Inną drogą jest zrobienie ultra-high-exlusive, ale naprawdę musielibyście rzucić. świat na kolana. A po środku jest firma z szerokim asortymentem: 5 modeli, do każdej 5 różnych stalówek. Jak się sprawdzą to ludzie kupią.

Edytowano przez zmechu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy z projektem stworzenia nowej polskiej marki piór wiecznych.

Częściowo będzie oparta o sprawdzone, gotowe komponenty, a częściowo tworzona indywidualnie. Docelowo przewidywana jest produkcja limitowanych serii.

W związku z tym pytania:

  • Czego oczekiwalibyście od takiego pióra?
  • Jakie macie uwagi odnośnie stalówek?
  • Co Was denerwuje u wiodących producentów?
  • Co się najczęściej psuje? I jak wg Was można tego uniknąć?

Na razie intensywnie badamy rynek i przygotowujemy "warsztat".

Liczę na Wasze uwagi,

pozdrawiam,

Robert

1. Dobrej jakości, przystępnej ceny, eleganckiego wyglądu. System napełniania tłoczkowy lub aerometryczny.

2. Najlepiej złote, ct = {14;18;21}, tłoczone lub kute. Warto zrobić dwukolorowe. Grubość od EF do BBB, też OM do OBB, no i oczywiście flex. Ziarno nie stalowe, ale irydowe czy coś.

3. Wyśrubowana cena, słaba jakość, zadęcie, dyskusyjny wygląd.

4. Stalówki. By tego uniknąć nie trzeba dawać pióra dzieciom.

  Mam nadzieję, że moja opinia będzie pomocna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rbit9n nie pomoże to już Ci chyba tylko ksiądz pozostanie. :( Ale nie pękaj, jesteśmy przy Tobie. 

 

chętnie bym pomógł Robertowi w kupowaniu pelikanów, ale nie dość, że nie wiem gdzie, to w dodatku nie mam pieniędzy, ale nie żyję w nędzy. nie wiem jak ksiądz, ale jest takie powiedzenie, co jest, jak masz w rodzinie księdza.

 

 

a co do projektu pióra, to moim zdaniem prostym, ale skutecznym, a zarazem niebanalnym systemem napełniania, jest z angielska zwany lever filler. rączka mogłaby być wytoczona z jakiegoś akrylu, aczkolwiek marzyłby mnie się materiał a la celuloid w barwie cracked ice, stosowany na przykład w piórach marki conway stewart. grot złoty. kapturek nakręcany.

 

jeśli pisałem bez składu i ładu, tudzież nadużywałem przecinków, wybaczcie obywatele, ale własśie przeglądam listę na zatowarowanie, doszedłem do pozycji numer pięć tysięcy, a jeszcze pzede mną jakieś siedemnaście tysięcy pozycji.   

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszamy z projektem stworzenia nowej polskiej marki piór wiecznych.

Częściowo będzie oparta o sprawdzone, gotowe komponenty, a częściowo tworzona indywidualnie. Docelowo przewidywana jest produkcja limitowanych serii.

W związku z tym pytania:

  • Czego oczekiwalibyście od takiego pióra?
  • Jakie macie uwagi odnośnie stalówek?
  • Co Was denerwuje u wiodących producentów?
  • Co się najczęściej psuje? I jak wg Was można tego uniknąć?

Na razie intensywnie badamy rynek i przygotowujemy "warsztat".

Liczę na Wasze uwagi,

pozdrawiam,

Robert

Z takimi piórami robionymi na nieznanym krańcu świata jest pewien problem. Przytoczę porównanie:

Dlaczego ktoś miałby powiedziec :

-nie chcę Lamborghini,

-nie chcę Ferrari

-nie chcę Mc'larena

-nie chcę Astona Martina

-nie chcę Bentleya

-nie chcę Porschę

-ani nie chcę Audi R8

Kupię super drogie auto zbudowane w szopie w północnej Dani, które gdy tylko skończy się gwarancja wyda dźwięk zbliżony do jego dziwacznej nazwy.

 

Te pióra musiałyby byc naprawdę piękne i przede wszystkim tanie. Bo inaczej kupi je z ciekawości jedynie 40 najbogatszych forumowiczów, zawiedzionych że wydali na "takie coś" tyle pieniędzy. Bo ręcznie robione pióro tanie nie będzie.

 

P.S.

 

Jeżeli błąd w markach samochodów proszę o poprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...