Jump to content

Jinhao 911

Recommended Posts

Dziś przydźwigali do mnie to piórko. Bałem się loterii i rozczarowania, a tu proszę jest dobrze  :thumbup:

Piórko wygląda jak miało wyglądać choć nie do końca. Takie delikatne. Korpus metalowy lecz plastiki wewnątrz nie budzą zaufania.No, ale jak wywaliło się kupę kasy (15 zł) to nie nie marudzić.

Trzyma się wygodnie, jest lekkie, stalówka nie robi dziur w kartkach dobrze podaje atrament i pisze w miarę

cienko - euro F (na Midori lub WL).  Wymaga troszkę pieszczot na Micro-Mesh  by pisało cieniej, ale już lubię nim pisać. Nie jest to co prawda taka solidność do jakiej przyzwyczaiło mnie HERO 100 (170 zł) ale nie ma co narzekać.

Może to sentyment do dawnych lat, ale ten kształt pióra łącznie ze stalowym korpusem tchnie jak dla mnie taką minimalistyczną elegancją. Kojarzy się z narzędziem dla kadry inżynierskiej. 

Klips jaki zaprojektowali Chińczycy (HERO 100) podoba mi się dużo bardziej  od parkerowskiego i lepiej pasuje do całości.

Dość chwalenia się, nie przystoi, idę pisać  :P

Kurcze lubię je  :wub:

• 4 weeks later...

Kupiłam Jinhao 911 w tym roku.

Pisało świetnie, cieniutko, samo pióro jest lekkie i poręczne.

Po miesiącu pękło na pół (akrylowa część łącząna korpus ze stalówką).

Firma Aris z Wrocławia uwzględniła reklamację i podesłała nowy egzemplarz.

Już przy otwieraniu przesyłki domyśłiłam się, że w środku znajdę kolejne pęknięte na pół pióro :-(((

I ta reklamacja została uznana po odesłaniu obu piór (niestety na mój koszt) do firmy.

Być może to jakaś wada seryjna, albo ja miałam wyjątkowego pecha...

Żal mi ogromnie tej przygody, bo pióra pisało świetnie, przez miesiąc użytkowania byłam z niego bardzo zadowolona.

Szukam czegos podobnego, ale nie rozpadajacego się na dwie części :-)

Guest Markol

Kupiłam Jinhao 911 w tym roku.

Pisało świetnie, cieniutko, samo pióro jest lekkie i poręczne.

Po miesiącu pękło na pół (akrylowa część łącząna korpus ze stalówką).

Firma Aris z Wrocławia uwzględniła reklamację i podesłała nowy egzemplarz.

Już przy otwieraniu przesyłki domyśłiłam się, że w środku znajdę kolejne pęknięte na pół pióro :-(((

I ta reklamacja została uznana po odesłaniu obu piór (niestety na mój koszt) do firmy.

Być może to jakaś wada seryjna, albo ja miałam wyjątkowego pecha...

Żal mi ogromnie tej przygody, bo pióra pisało świetnie, przez miesiąc użytkowania byłam z niego bardzo zadowolona.

Szukam czegos podobnego, ale nie rozpadajacego się na dwie części :-)

Może Hero 616? Są do kupienia na Allegro za niewysoką cenę.

http://allegro.pl/hero-616-chinskie-pioro-kolor-bordowy-stalowka-f-i5394862519.html

Kupowałem raz u tego sprzedawcy i nie było żadnych problemów poza tym, że nie przyjmuje zapłaty przez PayU.

Moje Jinhao 911 dotychczas się nie rozpadło, ale nie używam go na co dzień, więc może dlatego ;)

Dziękuję za podpowiedź z Hero 616, ale uwielbienie do stali i koloru srebrnego każe mi szukać czegoś jak wyżej :-)

Znalazłam jeszcze na Allegro Hero 338 (616), które wygląda identycznie jak Jinhao 911.

Pytanie, czy ma mocniejszy plastik łączący korpus...?

Moje Jinhao używałam na co dzień, pisało się nim świetnie dopóki się nie rozpadło :-)

Guest Markol

Dziękuję za podpowiedź z Hero 616, ale uwielbienie do stali i koloru srebrnego każe mi szukać czegoś jak wyżej :-)

Znalazłam jeszcze na Allegro Hero 338 (616), które wygląda identycznie jak Jinhao 911.

Pytanie, czy ma mocniejszy plastik łączący korpus...?

Moje Jinhao używałam na co dzień, pisało się nim świetnie dopóki się nie rozpadło :-)

Jest Hero 100 w wersji metalowej, ale to znacznie droższa impreza.

Guest Markol

Nie lepiej kupić np. coś takiego: http://allegro.pl/swietne-niemieckie-pioro-lamy-zlota-stalowka-m-i5405141349.html

niż martwić się, że popęka?

Cena na razie nie straszy - pewnie poniżej 100 zł się skończy.

Nic wspólnego z ta aukcją nie mam.

Tylko M-kę Lamy trudno nazwać cienko piszącą a F-ki mają często brzydki zwyczaj drapania.

do piętnastu złotych? to nie znam porządnego pióra. ja bym celował na przykład w parkera 45 w wykończeniu flighter na engielskim ebay'u, ale koniecznie jakiegoś z lat 70. żeby była pewność, że dziobek jest złoty. na przykład taki:

http://www.ebay.co.uk/itm/Lovely-Vintage-Parker-Number-45-Fountain-Pen-Brushed-Steel-Barrel-Cap-U-S-A-/351409653151?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item51d1a5c59f

albo taki:

http://www.ebay.co.uk/itm/PARKER-45-FLIGHTER-CONVERTER-FOUNTAIN-PEN-/301649388446?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item463bb4639e

no, ten już trochę drogi, ale wygląda jakby dziobek miał XF:

http://www.ebay.co.uk/itm/VINTAGE-PARKER-45-FLIGHTER-BRUSHED-STEEL-FOUNTAIN-PEN-EXCELLENT-CONDITION-/321770820412?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4aeb09133c