Skocz do zawartości

Cześć!


Ciumbaka

Polecane posty

Cześć wszystkim :) Mam na imię Ola, mam dwadzieścia trzy lata i powoli kończę studia. Przybiłam do forumowego portu, ponieważ nie chcę stać się pióromaniaczką. W chwili obecnej jestem już zwierzolubem i zdecydowanie jest to dla mnie satysfakcjonujący stan rzeczy. W zupełności wystarcza mi fakt bycia dyżurną, rodzinną wariatką, którą stałam się wraz z adopcją trzeciego kota ze schroniska. Obawiam się, że rodzina wydziedziczyłaby mnie, gdyby do kociej hałastry doszły jeszcze sterty piór wysypujących się z szaf. Poza tym muszę ich oszczędzać, bo za jakiś czas planuję wprowadzić do mojego stada psa ;)

 

Wracając do kwestii stronienia od pióromaniactwa - jestem typem osoby, która lubi kupić jedną dobrą rzecz i cieszyć się nią latami, niż co chwilę znosić do domu nietrwałe nowinki. W chwili obecnej, wraz z mężem piszemy piórami Faber-Castell Basic - ja mam Black Pearly, a on Black Carbon. Uważam je za solidne, proste i idealne do codziennego użytku. Moim ulubionym atramentem jest natomiast Diamine Macassar, chłodny, ciemny brąz, a męża - Diamine Sherwood Green.

 

 

258t72w.jpg

 

 

Moje obecne pióro w założeniu ma przetrwać ze mną jeszcze kilka lat, które daję sobie na znalezienie odpowiedniego modelu docelowego i uzbieranie na niego odpowiedniej kwoty :) Jestem więc tutaj po to, żeby "odkryć" ten "odpowiedni model docelowy". Mam nadzieję, że wytrzymam w swojej wstrzemięźliwości i moje Black Pearly przejdzie na emeryturę rzeczywiście wtedy, kiedy znajdzie się jego godny następca.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Lang may yer lum reek!

 

A w tej chwili masz już jakieś typy na pióro "docelowe"?

 

Niestety na ten moment nie potrafię sprecyzować swoich preferencji. Nie bardzo znam się na markach i modelach, ale staram się doszkolić zaczytując się w forum.

 

Wiem natomiast, że wygląd jako taki jest dla mnie kwestią drugorzędną - najbardziej zależy mi na jakości rozwiązań technologicznych i trwałości pióra. Przywiązuję się do posiadanych rzeczy i nie lubię ich zmieniać, więc chciałabym, żeby pióro towarzyszyło mi przez wiele, wiele lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Core to jeszcze nie jest wyrok dla portfela, a i psu można porzucać na dworze, słychać gdzie upada  ;)

 

Wiem natomiast, że wygląd jako taki jest dla mnie kwestią drugorzędną - najbardziej zależy mi na jakości rozwiązań technologicznych i trwałości pióra. 

 

Tylko o to chodziło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i zycze powodzenia. Test silnej woli czas zaczac :)

 

P.S. U mnie jest kompletnie odwrotnie... biore wszystko co wpadnie mi w oko, a potem robie selekcje :)... i trace sporo $$ ;)

 

taaaa.... ja dziś dałem popis silnej woli. a tak mnie dobrze szło, od lipca nic nie kupiłem. (nie liczę al-star'a, bo to w sumie nic).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...