Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fantastyczne są te pióra.

Piękny zestaw.

Nie mogę nie spytać o stalówki :P

Jakie? Ostre i sprężyste? 

Dwa mniejsze mają stalówki, które określa najwłaściwiej jedno słowo: boskie. Cienkie i elastyczne. Natomiast duży Conklin ma co prawda stalówkę Conklin Toledo numer 4, czyli dużą, ale ma starty iryd, w związku z tym pisze grubiej. Natomiast gładziutko. Też jest elastyczna naturalnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki wewnątrz są na pewno już wymienione, więc system działa bez zarzutu. Za wyjątkiem dużego Conklina, gdzie gumka jest już mało elastyczna, mam wrażenie, że niewiele atramentu naciągnęła. Jest to jednak usterka do łatwego usunięcia dla takich speców, jak nasi forumowi pendoktorzy. Przy najbliższej okazji poproszę któregoś z nich o wymianę gumki. Póki co piszę tym, co jest - i nie narzekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, takie nie masowe. I jeszcze wzbudzają zazdrość, pożądanie u innych a radość u właścicielki. Normalnie boskie :)

Ze starymi piórami mam problem, jeszcze nie dla mnie,  ale cenię i szanuję tych, którzy próbuję ocalić je od zapomnienia.

marwisie, jeszcze parę spotkań w Olsztynie i żywię nadzieję, że Cię nawrócimy z Akszugorem na starocie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja Wam pokażę ptaszka! :D :D Deal przyklepany przedwczoraj, dziś ptaszydło doleciało i wylądowało w nowym gnieździe. Mój pierwszy Pelikan i powiem, że jestem zachwycony  B)

 

 

 

P1020839.JPG

 

P1020843.JPG

 

P1020855.JPG

To i cudo zaiste. Nie jestem wielkim i długoletnim pióro-maniakiem, ale też mnie to pióro urzekło, tyle że w EF i z Blue-Blackiem Montblanc,

 

W tym przypaadku Fka jest fajna, cienka i mokra - nie wiem czy EF nie byłoby za cienkie. A zalałem je Turkusem galusowym od KWZ Ink i sprawuje się wyśmienicie :D

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. Bardzo ładna sztuka. Ile Cię kosztował (o ile to nie tajemnica)?

 

Dziękuję, strasznie zadowolony z niego jestem :D Rozliczone bezgotówkowo przez wymianę za inne pióro :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje były najwyraźniej bezpłodne. Z czasem wymarły i z trzech Pelikanów zrobiło się zero. I raczej nic się w tej kwestii nie zmieni. 

 

Z drugiej strony, jeśli mikołaj wrzuciłby mi pod choinkę antracytowego Stressmana, używałbym go :) 

Mikołaj, Mikołaj. Pochwal się lepiej co na urodziny dostałeś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...