Skocz do zawartości

MicroMesh


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Artur pytasz dlaczego wylądowały w koszu?, różnie, można wymieniać wszystkie plagi które nawiedzają pióra,

 częściowo wymieniłem, i to jest powód. Nie zbieram przedmiotów nieużytkowych, pozostały jakieś tam części

 co postaram się przywieżć na PS. W ramach wyjaśnienia, nie szlifuje stalki na kamieniu, gdzie pradziadek idąc

 na wojnę szlifował kosę :rechot: , mam papiery wodne 2000 i 5000, ale nie chodzi o to, chodzi o zasadę

 dlaczego płacąc za dany produkt (pióro) otrzymuje nie w pełni wartościowy przedmiot który po zakupie muszę sam

 sobie szlifować, regulować przepływ bo pisze sucho itp. To jest coś w stylu jakbym kupił samochód prosto z salonu

 i zaraz muszę pojechać na parking i tam sobie ustawiać zapłon i regulować wtrysk paliwa.

 

YAMAHAL, 

A swoją drogą nasuwa mi się takie oto pytanie... Kupujesz pióra za kilka, kilkanaście setek

Nie kupuje piór za kilkanaście setek, napisałem że boję się pomyśleć o tym by tyle wydać na pióro, które może mieć wady

 choć mam kilka fajnych piórek na liście w okolicach tysiaczka, ale tu muszę dokładnie przetestować

 dane piórko co jest niewykonalne w sklepach (przynajmniej w mojej okolicy) a nie że po zakupie

 zamiast się cieszyć z posiadania i pisania, to dwa miesiące latać po serwisach, wydzwaniać czy już jest

 zrobione czy też nie  :wallbash: i mnie to nie bawi.

 

 

@YAMAHAL,
może kłopot polega na tym, że trzymasz pióro pod dziwnym kątem?

mój kąt pisania to mniej więcej 40-50" czyli w normie :bezradny:  ale nie o kąt chodzi jeśli stalka

 nie jest do końca wypolerowana (wygładzona) bo producent ma to w d....  i jemu nie zależy na

 jakości ale ilości sprzedanych piórek, grunt żeby kaska na jego koncie się zgadzała. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Słuchajcie, jestem po spotkaniu z Arturem i jestem w szoku po prostu.

Wypolerowanie mojego Watermana do stanu takiego, że teraz wygląda jak NÓWKA (słowo, porównuję z MB które mam od...ok2 tyg i nie widzę różnicy) zajęło jakieś 15-20 minut. Przy czym warto wspomnieć, że ów Waterman posiadał ślad od jakowej farby czy czegoś, nie wiem, czegoś co - jak mi się wydawało - na trwałe do niego przylgnęło i czego wcześniej nie udało mi się wyczyścić, a ścierać polerkaą się bałam z obawy że zetrę razem z grubszą warstwą celuloidu. W każdym razie nie ma śladu po tym. Żałuję że nie zrobiłam zdjęć przed i po - trudno, musicie mi uwierzyć na słowo ;) Waterman został przeze mnie wcześniej wypolerowany, wydawało mi się że całkiem dobrze, ale.. no właśnie, wydawało mi się. Różnicę widac teraz niesamowicie między skuwką która się nie zetknęła z MM i resztą.

jednym słowem, POLECAM!!!

 

ps. nie zostałam zatrudniona przez firmę Artura i piszę ten post bezinteresownie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Kasiu za to spotkanie...przy kawie o piórach :)

Bardzo się cieszę, że efekt się Tobie podobał (widziałem po oczach) :). Jestem przekonany, że z wypolerowaniem skuwki i zlotych stalówek dasz sobie świetnie radę.

W razie pytań - śmiało dzwoń.

 

Pozdrawiam,

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Kasiu za to spotkanie...przy kawie o piórach :)

Bardzo się cieszę, że efekt się Tobie podobał (widziałem po oczach) :). Jestem przekonany, że z wypolerowaniem skuwki i zlotych stalówek dasz sobie świetnie radę.

W razie pytań - śmiało dzwoń.

 

Pozdrawiam,

Artur

Ja dziękuję! :) właśnie skończyłam z Parkerem 45 mojej córki :bunny01:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słowo się rzekło...

 

Poniżej opiszę proces polerowania korpusu pióra.

 

Pierwszym etapem jest określenie wielkości uszkodzeń. W tym wypadku są to rysy od płytkich do średnich (głębokość) dlatego zaczynam od ziarnistości 3600. 

 

Zdjęcia materiału do polerowania :

 

post-2883-0-18714200-1399501508_thumb.jpg

post-2883-0-56816800-1399501534_thumb.jpg

 

Krok 1: Micro Mesh 3600

Technika :

- szlifujemy płótnem zamoczonym w wodzie z dodatkiem kropli płynu do naczyń

- ruch prostoliniowy w jednym kierunku

- ten krok jest krytyczny. Musimy w nim pozbyć się wszystkich rys.W przeciwnym wypadku niektóre z nich mogą być nadal widoczne po końcowym etapie. Sprawdzamy co jakiś czas postęp pracy.

- szlifujemy używając średniego nacisku. Unikamy punktowego, mocnego szlifowania.

- czas : około 2-3 minut (jeśli konieczne-wydłużyć)

- wytrzeć powierzchnię wilgotną flanelą (nie uzywamy ręczników papierowych i syntetyków)

 

Efekt po :

post-2883-0-80335000-1399502007_thumb.jpg

 

Krok 2 : Micro Mesh 4000

 

Technika :

- zmieniamy kąt szlifowania o 90 stopni do poprzedniego

- czas około 2-3 minut

- wycieramy wilgotną flanelą

 

Efekt po :

 

post-2883-0-04209300-1399502236_thumb.jpg

 

Krok 3 : Micro Mesh 6000

 

Technika :

- jak wyżej

 

Efekt po :

 

post-2883-0-61222700-1399502389_thumb.jpg

 

Uzyskujemy połpołysk, ktory może być już końcowym etapem jeśli komuś zależy na niezbyt błyszczącej powierzchni.

 

Krok 4 : Micro Mesh 8000

Technika : jak wyżej

 

Efekt po :

post-2883-0-37223000-1399502614_thumb.jpg

 

Tu uzyskujemy połysk.

 

Krok 5 : Micro Mesh 12000

 

Technika:

- tu już kierunek jest dowolny

- możemy polerować złocenia i inne ozdoby 

- czas dowolny :) 

 

Efekt po :

post-2883-0-38386500-1399502821_thumb.jpg

 

Mamy już wysoki połysk...

 

Jesli ktoś chce, to może dojść do ultra wysokiego połysku. Można przepolerować powierzchnię mleczkiem Micro Gloss nr1, które ściera poniżej 1 mikrona (1/1000 mm) i jest oparte na bazie wody, czyli nie zawiera żadnych rozpuszczalników, wypełniaczy itp, które mogą niszczyć korpus. Użyj do tego wilgotnej flaneli. Wytrzyj do sucha.

 

Efekt po:

 

post-2883-0-45306000-1399503125_thumb.jpg

 

Po tym zabiegu nie znajdziesz już ani jednej rysy na swoim piórze !!!! Jest po prostu jak nowe (nawet ciut lepiej)

 

 

Teraz wystarczy przepłukać płótna, zostawić do wyschnięcia. Będzie ich można używać w przyszłości do wielu...wielu podobnych akcji :)

 

Mam nadzieję, że poradnik jest w miarę czytelny. Gdyby jednak były jakieś wątpliwości, to oczywiście proszę pytać...

 

Pozdrawiam,

Artur

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mogę otworzyć strony forum na kompie. Jestem ciekaw czy tylko ja tak mam. W tej chwili piszę z telefonu.

vannolot,

z czego jest ten klips w sensie takim czy ma jakąś chromowaną powłokę czy nie?

Jesli ma to sprawa jest trudna. Jeśli nie, to będą dalsze pytania :)

Więcej jak odpalę stronę na kompie.

A może jest tu jakiś informatyk, który mógłby pomoc?? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Rbit9n,

Zabij mnie, ale nie wiem co to za atrament :) Pióro jest na naboje i kiedyś taki dostałem od kogoś, bo mi się skończył. Fakt, trochę blady, ale podpisać się da i czasem nawet zostaje zauważony przez wprawne oko ;)

 

Pozdrawiam,

Artur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również dotarł zestaw padów.

Obsługa ekspresowa, wakacyjna promocja (darmowa przesyłka) + gratis do podstawowego zamówienia - chyba nie trzeba nic dodawać.  ;)

Dobrze, że ostatnio przyleciały 3 Jinhao... Będzie na czym potrenować.  :P

Panie Arturze - dziękuję.  :)

 

Pozdrawiam

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rbit9n,

Zabij mnie, ale nie wiem co to za atrament :) Pióro jest na naboje i kiedyś taki dostałem od kogoś, bo mi się skończył. Fakt, trochę blady, ale podpisać się da i czasem nawet zostaje zauważony przez wprawne oko ;)

 

Pozdrawiam,

Artur

to może być niebieski herlitz w nabojach, on był taki bladawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Arturze

Czy masz jakieś szczególne zalecenia gdybym chciał zlikwidować za pomocą MM grawerunek na korpusie? Niestety mam takie 2 sztuki... W jednym grawerunek jest dosyć płytki i chyba - grawerowany, złocony następnie, w drugim niestety głębszy i wygląda na wyciskany na gorąco...

Dziękuję za sugestie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...