Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

Ten bezpośrednio powyżej to J.Herbin Lie de The. Nie wiem jak ma się do Parkera i Watermana bo nie używam. Mam MB Toffee Brown i Graf von Faber Castell hazelnut brown i wg mnie J. Herbin śmiało może stanąć z wyżej wymienionymi na moim osobistym podium w kategorii Brązowych atramentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Markol

no to mam mega zaległości jeśli chodzi o atramenty....az wstyd się przyznać :)

co to za in powyżej? tzn ten J. Herbin?  jak on się ma do - np. atramentów Parkera, Watermana?

czy mogę go uzywac np. do piór MB czy do MB tylko MB?

 

dziekuje :)

 

Używam atramentów Herbina w moim MB i nie zauważyłem, żeby mu szkodziły. Wręcz przeciwnie, jak dla mnie pisze dużo lepiej i nie ma tendencji do zbyt mokrej kreski, którą zdradzał przy oryginalnym atramencie (nabojach) MB. Oczywiście, na konwerterze MB jest napis, żeby używać tylko atramentu oryginalnego, ale moim zdaniem to bezczelny chwyt marketingowców, podobnie jak analogiczne ostrzeżenia w drukarkach Hewlett-Packarda.

Atramenty Herbina (przynajmniej te, które posiadam, to jest Lie de The i Bleu Myosotis) mają zdecydowanie uboższy przepływ niż Parkery i Watermany, więc lepiej nadają się do piór "mokrych".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj tak - pogoda butelkowa, święta w domu, więc ogarnę jakieś zestawienie wszystkich galusowych atramentów Konrada :D Znając życie, po tych testach i ja, i wszystko wokół będzie pomalowane na tęczowo  :lol:  Jak dziecko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak - pogoda butelkowa, święta w domu, więc ogarnę jakieś zestawienie wszystkich galusowych atramentów Konrada :D Znając życie, po tych testach i ja, i wszystko wokół będzie pomalowane na tęczowo  :lol:  Jak dziecko...

 

Nie tylko Ty masz ten problem ;)

 

EpdYrGl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym (na razie) posiadaczem MB Midnight Blue w "buciku" oraz na próbę naboje GvFC Moss Green.

2015-04-02%252012.08.10.jpg

 

Oczywiście wszystko dzięki forumowym wątkom.

Moss na razie wydaje się za jasny, może dlatego, że nie wysuszyłem dostatecznie pióra, przed zmianą atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Pelikana Edelstein Topaz,

i w tej chwili mam wszystkie (chyba) atramenty, które planowałem mieć.

 

1. Waterman Absolute Brown (może wymienię na MB Toffee Brown)

2. GvFC Moss Green (chyba na nic nie wymienię)

3. MB Midnight Blue (zostanie jako blue-black)

4. Pelikan Edelsein Topaz (zobaczymy co dalej)

5. Parker Quink (x-solve) - (starocie z 15 lat)

6. Waterman Serenity Blue (standardowy, niezły)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...