Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Piszę dwoma piórami, na zmianę. Każdym z "innej okazji".

 

Opisuję sprawdzane matury próbne Sailorem Maki-e. No i muszę przyznać, że nie jest to to, czego oczekiwałem. Zatankowany fioletowym atramentem Platinum pisze cienką kreską, bez żadnego skrobania. Dla mnie osobiście jest nieco za małe. Łapę mam chyba stworzoną do większych piór. Niestety konwerter jest na tyle mały, że muszę je tankować często, nawet dwa razy dziennie. Stalówka M-ka. Jak buni-dydy ilość atramentu w nim jest naprawdę za mała. Drugi feler to wiecznie brudna stalówka. Pióro napełniam strzykawką, żeby nie moczyć stalówki w atramencie. Z wierzchu stalówka po wyczyszczeniu wygląda jak Cię mogę, chociaż przez środek biegnie nieregularna, dosyć szeroka fioletowa linia. To jeszcze da się znieść. Problemem jest obwódka z zaschniętego atramentu naokoło stalówki w miejscu, gdzie wychodzi ona z sekcji i zasychający atrament od spodu stalówki, w miejscu gdzie styka się ona ze spływakiem. Pióro sprawia wrażenie brudnego.
Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić i nie wiem czy to sprawa atramentu, czy pióra.

 

Drugim piórem którym piszę jest Nakaya writer portale black. Zatankowana czarnym atramentem Platinum. Także ładowana strzykawką ale tym razem "w nabój". Komfort pisania o niebo lepszy, pióro lepiej leży w ręce. Jedynym mankamentem jest głośna metalowa kulka latająca sobie wewnątrz naboju i sprawiająca wrażenie, że pióro jest mocno rozklekotane, jakby miało się zaraz rozpaść. Chyba przerzucę się na konwerter.

Z obu piór korzystam tak samo często, oba traktuję podobnie. Oba też dotarły do mnie tego samego dnia. Nakaya ma wyraźne ślady użytkowania na korpusie. Zarysowania lakieru i drobne przetarcia są widoczne po około 4 miesiącach użytkowania. Pióro gdy nim nie piszę leży sobie spokojnie na biurku, jeśli gdzieś je zabieram to w oryginalnym kimonie.

Sailora nie noszę nigdzie, służy mi tylko w domu. Na nim nie widać żadnych ubytków, jest jak nowy. Różnica zapewne bierze się z tego, że Nakaya jest cała czarna i łatwiej wychwycić na niej niedoskonałości.

 

Podsumowując muszę napisać tak: Nakaya to świetny przyrząd do pisania, niezawodny. To co mnie zadziwiło najbardziej, to to, że pisze do momentu aż nagle kończy mu się kreska. Niespodziewanie. Przy innych piórach czuję wyraźnie że wysychają, że niedługo skończy się w nich atrament. Pod koniec po prostu piszą "inaczej". W Nakayi tego efektu nie ma. Sailor natomiast to ślicznie wyglądające pióro, jednak bardziej cieszy oko niż moją rękę.

 

Z obu zakupów wyciągnąłem pewien wniosek. Przed kupieniem kolejnego pióra po prostu MUSZĘ MIEĆ JE W RĘCE, a najlepiej wypróbować jak pisze.

Zapewne pokombinuję z innymi atramentami do Sailora, ale teraz mimo wszystko ważniejszy jest dla mnie śliczny kolor atramentu niż to, że samo pióro wygląda nie tak, jak powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie czemu by nie napisać czym piszę... od długiego czasu cały czas ten sam zestaw, może inne moje pióra nie są mi potrzebne?

MB 145

Sheaffer Touchdown

Waterman 501

Parker Duofold

Servall z przecudowną stalówką

 

poza MB same starocie..

 

 

a, zapominiałam bo go nie mam w piórniku, nie wynoszę z domu  - jeszcze stulatek Swan

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie zrozumiem :rolleyes:

 

ja też nie rozumiałem, dopóki nie dane mi było prowadzić beczki, a potem następcy, czyli balerona. to są zacne żelaza.

 

zdjęcie pierwsze: Mercedes-Benz W111 220b

zdjęcie drugie: Mercedes-Benz 380 W22

 

doszedł do zestawu:

 

P75_Eagle.jpg

 

ale musiałem przetankować i zastąpić DA ultramarin, diaminą BB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...